Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Moja orientacja polityczna to:  

142 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Konserwatyzm
      12
    • Chrześcijańska-demokracja
      10
    • Liberalizm
      34
    • Socjalliberalizm
      5
    • Socjalizm
      8
    • Socjaldemokracja
      6
    • Inna jaka?
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Liberal   

W sferze światopoglądowej i gospodarczej liberałem, róbcie wszystko byle tylko innym nie ingerować w życie. Czekam na podatek liniowy.

//JKM posty nie na temat i z osobistymi wycieczkami usunięte zostały

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Jeśli miałbym wybierać z tych przedstawionych w ankiecie wybrałbym liberalizm ,ale ideologią do której mi najbliżej jest anarchizm i właśnie dlatego zaznaczyłem opcję

"inna".

post-2236-1188615419.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Realnie można być tylko konserwatystą, choć od 1789 roku do dziś z konserwatyzmu nie zostało już nic poza akademickimi dyskusjami. Jak by to ujął Szacki - aby być konserwatystą trzeba przestać nim być....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Rowniez jestem liberalem. Wbrew temu co glosi oficjalna ideologia partii rzadzacej nie jest to wcale okreslenie pejoratywne. Wolnosc jednostki, otwarcie rynku na zagraniczne przedsiebiorstwa, podatek liniowy - temu mowie stanowcze TAK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shadow87   

Socjalliberalizm (liberalizm socjalny) - stworzona przez Leonarda T. Hobhouse'a doktryna polityczna, głosząca wolność światopoglądowo-obyczajową przy jednoczesnym zachowaniu pewnego stopnia interwencjonalizmu państwowego w mechanizmy wolnego rynku (aby dać zabezpieczenie socjalne najbiedniejszym) oraz dopuszczeniu możliwości posiadania przez państwo przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Według założeń socjalliberalizmu, państwo ma dbać o dobrobyt, czyli zapewnić ludziom minimum socjalne, dostęp do wykształcenia i innych podstawowych potrzeb. Socjalliberałowie odrzucają klasycznie liberalne koncepcje indywidualistyczne, a w kwestiach gospodarczych zbliżają się do socjaldemokratów.

Wedlug mnie jest to dobre rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Liberalizm i to we wszystkich sferach życia i gospodarki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
angel   

Wg mnie liberalizm jest skuteczny tylko wtedy gdy na rynku panuje silna konkurencja. Pojawienie się monopoli powoduje karykaturę z liberalnej gospodarki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Wybrałem socjalizm, ponieważ najbliżej mi do niego, choć w wyborach oddaję głosy na socjaldemokrację, z prostego powodu: wolę socjaldemokrację od liberałów, konserwatystów, chadeków itp. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Liberalizm gospodarczy, raczej konserwatyzm moralny (ale nie zapominam o "wolnoć Tomku w swoim domku"), i skrajny konserwatyzm prawny - oko za oko, ząb za ząb :twisted:

Śmierć karać śmiercią, gwałt... cięciem! :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
angel   
oko za oko, ząb za ząb :twisted:

:mrgreen:

Lepiej nic nie mów bo zaraz wbiją tu kolesie od helsińskiej fundacji..., oni zawsze wiedzą najlepiej jakie kary powinny być wymierzane. Co do polityki to myślę, że w każdej orientacji jest wiele pozytywnych cech i negatywnych zarazem(może dla tego że nic nie jest czarno-białe). Najlepiej by było zrobić nowy nurt składający się z samych pozytywów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Zrobiłem test (Drugi już raz) na podanym wcześniej linku i wyszło mi, że jestem umiarkowanym libertarianinem. W kwestiach moralnych, jak najbardziej zaś konserwatywny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Zdecydowanie jestem libertarianinem, uważam iż człowiek powinien mieć całkowita wolność osobistą, ograniczoną jedynie wolnością innego człowieka, zgodnie z zasada: "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa". Jednocześnie jestem za surowym karaniem pedofilii i innych zwyrodnialców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.