Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Moja orientacja polityczna to:  

142 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Konserwatyzm
      12
    • Chrześcijańska-demokracja
      10
    • Liberalizm
      34
    • Socjalliberalizm
      5
    • Socjalizm
      8
    • Socjaldemokracja
      6
    • Inna jaka?
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Programy ugrupowań politycznych to po prostu zbiór pobożnych życzeń. Co do PO-opiera się na poparciu pracowników strefy budżetowej, oraz grup zawodowych od niej zależnych np. lekarzy czy prawników. Czasy, gdy związki zawodowe miały wpływ na sprawowanie władzy w Polsce odeszły do przeszłości w wyniku prywatyzacji. Co prawda interesy rolników powinien reprezentować PSL, ale robi to nieudolnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że temat jest poświęcony ideologiom, a nie bezideowym, partiom parlamentarnym. <_<

Większość wypowiadających się w niniejszym wątku jest produktami swoich czasów. Teraz prawie wszyscy uważają się za różnej maści liberałów. Drugą część stanowi tzw. socjaldemokracja.

A ja jestem natomiast faszystą- narodowym syndykalistą (z tym, że ograniczyłbym klerykalizm- z racji ateistycznych przekonań religijnych i z ogólnych zapatrywań na tę kwestię oraz jej rolę). Oględnie mówiąc, biję tak samo komunistów, jak i kapitalistów.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Liberalizm, bo jestem za jak najniższymi podatkami, brakiem przymusu gdzie się da (ale oczywiście musi być w pewnych sprawach, np. w płaceniu podatków) i tym, żeby państwo nie sterowało moimi poczynaniami - z tego powodu w sprawach gospodarczych jestem minarchistą, bo gospodarka osiąga najlepsze efekty, gdy państwo się do niej nie wtrąca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Tofika popieram.

Po prostu nie lubię gdy jacyś obcy mi ludzie za moje własne pieniądze po swojemu chcą mi robić dobrze. (I jeszcze każą mi się z tego cieszyć)

No co zrobić obrzydliwy jestem.

Mariuszu, król z jajami to rozwiązanie na jedno pokolenie. Łacno może się trafiś jego nastepca już bez jaj i wtedy zaczynają się schody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 85

więcej od 92.8% uczestników testu

Tradycjonalizm:28

więcej od 71.1% uczestników testu

Wolności obywatelskie:27

więcej od 60% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatywny liberalizm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Ja jestem zdecydowaniue liberałem i uważam, że jedyną granicą wolności jednostki jest wolność innych ludzi.

Z tym się zgadzam w pełni. Ideologicznie się zgadzamy, jednak ...

Ponadto uważam, że swobodna konkurencja producentów i towarów na rynku jest najlepszym sposobem zaspokojenia potrzeb ludzkich.

...tutaj wchodzimy już w konkretną sferę gospodarczą. No i tak, czy w relacjach pomiędzy krajami o różnych parametrach ekonomicznych da się do tego podejść w ten sam sposób. Cła, regulacje i tego typu ograniczenia. Czasy kryzysu także obdzierają z szat cynizmu ludzi, państwa, społeczeństwa.

Tak się zastanawiam czy ta dobra dla mnie idea liberalizmu nie jest najzwyczajniej w świecie dewaluowana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czasy kryzysu także obdzierają z szat cynizmu ludzi, państwa, społeczeństwa.

Jak rozumiem zdaniem Alex WS w dobie kryzysu ludzie i państwa - są mniej cyniczni?!?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Jak rozumiem zdaniem Alex WS w dobie kryzysu ludzie i państwa - są mniej cyniczni?!?

Tak. Przyparcie do muru przenosi punkt ciężkości z dyplomacji na obronę swoich najważniejszych interesów, ideałów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba Alex WS niezbyt rozumie pojęcie "odrzeć z cynizmu", wedle niego w czasie bez kryzysu cyniczni politycy zajmują się cyniczna grą poprzez dyplomację. Kiedy nastaje kryzys - pozbywają się cynizmu i zajmują się obroną najważniejszych interesów.

Chyba jest odwrotnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Chyba Alex WS niezbyt rozumie pojęcie "odrzeć z cynizmu", wedle niego w czasie bez kryzysu cyniczni politycy zajmują się cyniczna grą poprzez dyplomację. Kiedy nastaje kryzys - pozbywają się cynizmu i zajmują się obroną najważniejszych interesów.

Chyba jest odwrotnie.

Tak sobie czasami słucham i czytam o Ukrainie i jakoś dalej zgadzam się ze swoją opinią. Unia mimo swej ogromnej bezwładności także zaczyna skupiać się na konkretach czyli polityce energetycznej. Wymiary bananów czy wędzenie mięsa już nie są najważniejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.