Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Moja orientacja polityczna to:  

142 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Konserwatyzm
      12
    • Chrześcijańska-demokracja
      10
    • Liberalizm
      34
    • Socjalliberalizm
      5
    • Socjalizm
      8
    • Socjaldemokracja
      6
    • Inna jaka?
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Panowie, ale RON to kilka działów wyżej. Prosiłbym tam przenieść dalszą część dyskusji. Ze względu na to, iż ostatnie posty dotyczą zarówno okresu RONu jak i sytuacji obecnej, nie mogę nic wydzielić. Niemniej byłbym zobowiązany, gdyby OT nie był już kontynuowany. Z góry dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja orientacja polityczna, prosta jest jak mój polemiczny charakter, wątki libertariańskie ścierają się z konserwatywnym spojrzeniem na grupy społeczne, a gdzieś z offu krzyczy stary diablik z Międzymiastowki Anarchistycznej...

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
wątki libertariańskie

Libertariańskie czy libertyńskie secesjonisto ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Libertariańskie czy libertyńskie secesjonisto ?

widiowy w mym wieku libertynizm?... ech łza się w oku kręci za dawnymi wspomnieniami. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kk89   

Ja wierze Nacjonalizm. Bo jako jedyna ideologia nie uległa degeneracji. Europie wszystkie partie oprócz Narodowych uległy degeneracji i nic nie mają wspólnego ze swoimi poglądami np CDU i CSU już dawno nie jest partią Chrześcijańską. Program upodobnili się do programu SPD. Inne ideologie rządziły i nie sprawdziły się. Nacjonalizm to wiara własny naród i kieruje się dobrem narodu. Dlatego Partia i ludzie wierzący nacjonalizm nie okradają własnego państwa. Europa rządzona przez poprawność polityczną i partie udające że mają poglądy uległa upadkowi gospodarczemu i moralnemu. Tylko Nacjonalizm Przywróci moralność i porządek.

Uwaga moderatora:

Znowu wypowiedź bez większej wartości merytorycznej, napisana z lekceważeniem reguł języka polskiego. Kolega chce nas zdaje się szybko opuścić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

A mnie orientacje średnio interesowały :D

Człowiek w swym krótkim życiu już żeglował od ideowego socjalizmu, przez cudotwóryzm (partie cudownych rozwiązań), liberalizm, obecnie skończywszy chyba na zdrowym zamordyźmie i rezygnacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta ankieta :D

a gdzie narodowa demokracja i inne ruchy narodowe .

Demokrata Narodowy ( bardzo narodowy , ale bez ukierunkowania na KRK )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

lancaster: gdzieś już w czasie jakiejś dyskusji wyszedł fakt, że orientacja polityczna, tak naprawdę składa się ze światopoglądu - czyli tego jak patrzymy na świat poprzez pryzmat przekonań dotyczących zachowań międzyludzkich etc. Można być i konserwatystą i demokratą i narodowcem i tak dalej. Drugą składową jest spojrzenie na sprawy gospodarcze: co oznacza że można być konserwatystą [światopoglądowym] i skrajnym lewicowcem [w gospodarce...]

Tutaj o wiele lepiej nadał by się układ o dwóch lub więcej wymiarach.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

lancaster: gdzieś już w czasie jakiejś dyskusji wyszedł fakt, że orientacja polityczna, tak naprawdę składa się ze światopoglądu - czyli tego jak patrzymy na świat poprzez pryzmat przekonań dotyczących zachowań międzyludzkich etc. Można być i konserwatystą i demokratą i narodowcem i tak dalej. Drugą składową jest spojrzenie na sprawy gospodarcze: co oznacza że można być konserwatystą [światopoglądowym] i skrajnym lewicowcem [w gospodarce...]

Tutaj o wiele lepiej nadał by się układ o dwóch lub więcej wymiarach.

pozdr

FSO , jest jasne ze ND opierała sie na solidaryzmie społecznym , czyli kapitalizm z ludzka twarzą , wbrew trwającej dekady propagandzie ( wrogiej ) lewaków i innej xxxxxx , reasumując Ruch Narodowo Demokratyczny to kompleksowy system polityczny , nie tylko ideologia ale i pewne rozwiązania gospodarcze .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Autor zakładając temat i tworząc ankietę, wybrał te bardziej jego zdaniem znane orientacje polityczne, ale dodał również kategorię "inne", jeśli kogoś żadna z wymienionych nie dotyczyła. Ja również jestem w tej kategorii "inne" i nie robię z tego powodu problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Autor zakładając temat i tworząc ankietę, wybrał te bardziej jego zdaniem znane orientacje polityczne, ale dodał również kategorię "inne", jeśli kogoś żadna z wymienionych nie dotyczyła. Ja również jestem w tej kategorii "inne" i nie robię z tego powodu problemów.

A kto robi problemy , zdziwienie moze jedynie budzic fakt , ze opcja narodowa została pominięta a sa do wyboru az trzy orientacje z przedrostkiem soc .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lancaster napisał:

A kto robi problemy , zdziwienie może jedynie budzić fakt , ze opcja narodowa została pominięta a są do wyboru aż trzy orientacje z przedrostkiem soc.

Opcja pewnie była, ale też z dodatkiem soc. (i wyleciała)

A problemy być powinny, bo jak tu się znaleźć w jednym koszyku z kontrrewolucyjnym komunistą.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Po doprecyzowaniu ustaliłem, że najlepszą dla mnie orientacją jest socjalliberalizm.

Dziwne połączenie: socjalizm i liberalizm, w naturze chyba nie występuje.

Albo socjalizm-totalitaryzm albo liberalizm(oczywiście nie mam na myśli ucisku gospodarczego jaki obecnie też nazywa się liberalizmem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Socjalizm, to jeden z najlepszych systemów. Niestety nie realny w praktyce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.