Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Moja orientacja polityczna to:  

142 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Konserwatyzm
      12
    • Chrześcijańska-demokracja
      10
    • Liberalizm
      34
    • Socjalliberalizm
      5
    • Socjalizm
      8
    • Socjaldemokracja
      6
    • Inna jaka?
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdecydowaniue liberałem i uważam, że jedyną granicą wolności jednostki jest wolność innych ludzi. Ponadto uważam, że swobodna konkurencja producentów i towarów na rynku jest najlepszym sposobem zaspokojenia potrzeb ludzkich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Podobnie jak Jarpen jestem liberałem z jednakże niewielkimi odchyleniami w stronę konserwatyzmu jeśli chodzi o światopogląd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
Podobnie jak Jarpen jestem liberałem z jednakże niewielkimi odchyleniami w stronę konserwatyzmu jeśli chodzi o światopogląd.

Ot co. To jesteśmy zgodni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Ja natomiast mam poglądy socjaldemokratyczne. Moje korzenie są syndykalistyczne i utożsamiam się z tym nurtem. A ze syndykalizm najlepiej odpowiada socjaldemokracji więc na nią oddałem głos. Jeżeli zaś chodzi o współczesne partie polityczne, to nie mam kogo porzeć w wyborach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem liberałem, dziwi, że tylko dwie opcje są zaznaczane w ankiecie liberalizm i socjaldemokracja, a taki konserwatyzm zero zaznaczeń, czyżby internauci byli tylko postępowi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a jestem liberałem, dziwi, że tylko dwie opcje są zaznaczane w ankiecie liberalizm i socjaldemokracja, a taki konserwatyzm zero zaznaczeń, czyżby internauci byli tylko postępowi?
Takie czasy, że liberalizm staje się dominującą doktryną wśród forumowiczów. Sam zresztą też na liberalizm oddałem swój głos, jednak podobnie jak Albinos, w pewnych kwestiach mam "konserwatywne" odchylenia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Badlik   

Ogólna... choć najbliżej mi do liberalnej. Po prostu zawsze uważałem, że pojedynczy człowiek jest ważny, a wolność powinna być wolnością. Dlatego jestem liberałem, kocham wszystkich, toleruje każdego i nie przejmuje się opinią Radia Maryja, PiS-u i innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Misha   

Oddałem głos na "inna", ponieważ gospodarczo-liberalizm obyczajowo-konserwatyzm.

Swoją drogą to tak dla średniego człowieka liczy się tylko ta obyczajowa sfera. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sferze gospodarczej mam poglądy liberalne. W sferze, jak to nazwał Misha, obyczajowej jestem tolerancyjny umiarkowanie i racjonalnie.

Większość zaznaczyła liberalizm hmm... ciekawe czy wynika to z przekonań czy z mody :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

A to zna ktoś ?

http://www.theadvocates.org/quiz.html

Swoją drogą to tak dla średniego człowieka liczy się tylko ta obyczajowa sfera.

Jakiś kosmos w pogladach. W ogóle cie nie interesuje jakie papierki musisz wypełniać , albo jakie podatki płacić? Ważniejsze jest czy geje i lesbijki moga robic parady ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sferze światopoglądowej zdecydowanie konserwatyzm. Jeśli chodzi o gospodarkę, no cóż liberalizm ładnie wygląda na papierze, tylko, że nie każdy człowiek potrafi odnależć się w rzeczywistości wolnego rynku i wcale nie oznacza, że taka osoba jest leniem, ludzie są różni, a każdy zasługuje na godne życie, dlatego w pewnym zakresie interwencjonizm państwowy jest konieczny. Druga sprawa, nie istnieje coś takiego jak wolność, jest mniejszy lub wiekszy zakres swobody, wolność to utopia, gdyby miała zapanować wolność, oznaczałoby to anarchię. Konsekwencją liberalizmu jest system dużych nierówności społecznych, a te rodzą poczucie niesprawiedliwości i frustracje. Żeby jeden kapitalista był bogaty muszą na niego zapieprzać setki zwykłych ludzi. To jest niewolnictwo XXI wieku, dżungla, w której silniejsze bydle pożera słabsze, żyje ze słabszych, żeruje na nich... i jest z siebie i z systemu bardzo zadowolone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.