Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Tomasz N   

Tekst pachnie Grzegorzem Bębnikiem.

Freikorps Ebbinghaus to niemiecka strona tzw IV Powstania Śląskiego. Bo tu obie strony organizowały oddziały z Ślązaków, następnie napuściły na siebie. I Niemcy wcale nie byli lepsi od Grażyńskiego, który, samemu wiejąc, wezwał Ślązaków do walki, co się dla nich tragicznie skończyło. Oddział Pissarskiego został wysłany na stracenie, by dać zajęcie polskim siłom zabezpieczającym tyły, by nie miały czasu na wyłapywanie właściwych oddziałów dywersyjnych, zabezpieczających infrastrukturę na Śląsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz N   

Szefer podaje, że Kampfgruppe Ebbinghaus straciła 1 września 174 zabitych i 133 rannych z ponad 600 członków. Do rozwiązania w połowie września straciła jeszcze 9 zabitych i 2 rannych.

Edited by Tomasz N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.