Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
grzesiu96

Serce mówi historia, rozum wskazuje że może być ciężko po takich studiach...

Rekomendowane odpowiedzi

No dziękuje Panowie :) Czyli co proponujecie? Swoja droga napisałem 1699 r. pokoj Ligi Swietej z Turcja ( no to Habsburgowie, Polska, Wenecja, posrednictwo papiez ) z Turcja i facet mi dał0 pkt... Kazal napisac, ze Polska, a nie Liga Swieta bezsens... Ja nie rozumiem tych nauczycieli... Powiem Wam, że moja miłość do historii jest ogromna :) Zaczęla się od jakoś zimy, że zacząlem naprawde tym zyć... Mam cztery z roszerzonej historii... Ale jak typ daje 0 pkt za takie błędy że napisalem Liga Swieta zamiast Polska to pozal sie Boze... Zaluje tylko ze nie zacząłem od starozytnosci ,,tak sie interesowac tym" aczkolwiek cos tam sie interesowałem, ale nie aż tak... Jak sądzicie - nie przejmować się tym że mam 4 z historii na koniec? Walić te oceny? Mowie od zimy/wiosny pokochałem na maxa historie i już jej nie opuszcze :D Teraz pozyczylem ksiazke o Katarzynie II i juz czytam i jest naprawde fajna :) Staram sie to wszystko uporządkowywać, naprawde poswiecam temu duzo czasu przy czym sprawia mi to OGROMNA PRZYJEMNOSC :) i chcialbym bardzo studiowac historie.... Co mi koledzy fachowcy mozecie doradzic? Chcialbym wakacje przepracowac PERFEKT żebym naprawde chłonął to jeszcze bardziej. Moja przeszloscia sie nie przejmowac? Tym ze kiedys troche to olewałem? Ze wkręciłem sie w zimie i pokochałem to jak futbol i kolarstwo? Prosze o jakies psychologiczne wsparcie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Bardzo chciałbym pójść na studia historyczne, bo zakochałem się w historii tak ,,na dobre" jakoś tej wiosny. Wiadomo młody człowiek, do końca nie wie czego chce, tak było ze mną :D Ale już wiem czego chcę. Kończę aktualnie drugą liceum o rozszerzonej historii. Owszem, wcześniej też mnie to interesowało, ale nie w aż tak dużym stopniu. Od tej wiosny czytam praktycznie co popadnie, artykuły, książki itd. (ostatnio przeczytałem Serczyka - Katarzyna II - bardzo ciekawa książka). Po prostu wpadłem w ten wir :) Tyle, że pierwsze półrocze ,,trochę zawaliłem". Chodzi o czasy starożytności, okres rozbicia dzielnicowego też mi jakoś bardzo nie wchodził itd. Ale wiek XVI, rozwój demokracji szlacheckiej, renesans, a potem ukochany XVII w. związany z wieloma bitwami, wojnami... wtedy wpadłem :) Owszem, staram się we własnym zakresie czytać, mnóstwo czytać te ,,wcześniejsze lata" i coś tam wiem, ale biję się w pierś, i muszę wiedzieć jeszcze więcej. I teraz mam kilka pytań, bo nauczyciel w tym roku (jestem w nowej szkole) ani razu nie ogłaszał olimpiady historycznej, może w przyszłym zgłosi? (to pisałbym się od razu). Bo trochę mi głupio pytać, bo pierwsze półrocze miałem tróję (biję się w pierś, wtedy się nie uczyłem historii jakoś bardzo, co inne mi było w głowie :(, z kolei drugie półrocze to już 4 :thumbup: - tu już było naprawdę dobrze :) p.s nauczyciel jest cholernie wymagający np. napisałem 1699 pokój karłowicki pomiędzy Ligą Świętą z Turcją to dał 0 pkt. kazał napisać Polska (ja nawet wymieniłem państwa typu Wenecja, Habsburgowie itd...) Ale już ta czwórka w lepszym świetle mnie stawia :) Poza tym w drugim półroczu bardzo dużo się zgłaszałem... (on prwoadzi wykład, rzadko pyta uczniów o coś ale jak pytał to się zgłaszałem i nie powiem, trochę rzeczy wiedziałem :))) a czemu? Właśnie przez te czytania, bo mnie to cholernei ciekawi) i takie pytanie : Jak myślicie ogłosi on tą olimpiadę w przyszłym roku? Chyba musi! Bo nie ukrywam, daje mi facet jakieś książki ja to czytam i powinno być dobrze! A jak wiadomo wtedy nie martwiłbym się ewentualnymi maturami, bo to różnie jest.Druga sprawa

Co byście mi poradzili, na te wakacje, żeby jeszcze bardziej uporządkować, zdobywać wiedzę? http://allegro.pl/chmaj-historia-dla-kandydatow-repetytorium-x-i4268599057.html

Zakupiłem taką oto książkę za 30+ zł, jak myślicie pomoże? Czy jak naprawdę przepracuję bardzo porządnie te wakacje, to nie powinno być problemu z rozszerzoną maturą za rok? Czy nie ma takiej reguły? Proszę poradźcie coś :( Chciałbym na UJ na historię :) Bardzo ciężko się dostać? Bo wydaję mi się, że nie aż tak bardzo, co innego politechniki, tego typu rzeczy to tam pewnie ciężko, albo na prawo, medycynę. A z historią powinno być okej? Oświeci mnie ktoś? Bo raz gdzieś czytałem nawet że nie trzeba matury zdawać z historii i można iść na historię!

Edytowane przez grzesiu96

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.