Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
czerwony1945

Niemiecki hrabia zasłużony dla Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje informacji na temat tej rodziny - głownie chodzi mi o zidentyfikowanie nazwiska. Rodzina jest arystokratyczna i zasłużona dla Niemiec ale również dla Polski.Fotografie przedstawiają 3 pokolenia tej rodziny . Ostania fotografia przedstawia Rudolfa który polegał w 1941 na froncie wschodnim.Jezeli ktos zna ktos ta rodzine to prosze napisac nazwisko i wszelkie informacje .Pozdrawiam

post-10376-0-36662500-1401485036_thumb.jpg

post-10376-0-83817200-1401485074_thumb.jpg

post-10376-0-46980500-1401485083_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dosyć to enigmatyczne. Może i znany ród, ale na pierwszy rzut oka nie mam skojarzeń. A jedyna podpowiedź to tytuł freiherr (czyli prędzej baron niż hrabia) przy fotografii dziadka i to, że mają być zasłużeni dla Polski i Niemiec. Ale w jakim okresie dla każdego tych państw, bo może być, że to np. zgermanizowany ród polski? Może chociaż znasz region?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem.Chodzi mi tylko o podanie nazwiska... Z tego co jest napisane pod fotografia dziadek nazywal sie "Kurt" prosze o pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czerwony1945 chyba nie dysponuje tymi fragmentami, bo tam pewnie jest nazwisko. Natomiast może ktoś skojarzy to, co jest napisane po imieniu Kurt. Nie wygląda to "niemiecko" - Semale, Semak???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zyxu   

Skąd masz te zdjęcia? Może cokolwiek więcej wiesz o nich skoro podajesz, że zasłużeni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArturJr   

zerknij na IOH, tam już jest odpowiedź ;)

Edytowane przez ArturJr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

zerknij na IOH, tam już jest odpowiedź ;)

Może jakiś link. Było by łatwiej, miast przebijać się przez to forum przesiąknięte wiejskimi aspiracjami :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, poszukiwanie pomocy na forum, aby (najprawdopodobniej) wziąć udział w konkursie na innym. Bez informacji o ogłoszeniu takowego. Trochę to mało rycerskie.

Fakt, że nic nie pomogliśmy, ale zawsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Dziękuję ArturJr. Dzięki Tobie nie muszę [.... ciach - i nie musi amon wyrażać swej opinii w takiej formie; trochę szacunku dla innych, nie zaszkodzi] forum Inne Oblicza Historii. Kolega czerwony45 chciał wygrać konkurs zadany przez EK, nieładnie.

Dziadek Rudiego wygląda na Bismarcka.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.