Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ludzie, którzy najbardziej wpłynęli na losy Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to Mieszko I, który przyjął chrzest w obrządku łacińskim przez, co włączył nas w krąg kultury łacińskiej. Kolejna osoba to Zygmunt August, za którego panowania stworzyliśmy Unię realną z Litwą, która przetrwała do rozbiorów. Inna osoba, która wpłynęła na nasze losy to Piłsudski dzięki jego polityce uzyskaliśmy niepodległość. Jeszcze dołożę Lecha Wałęsa i Jana Pawła II, którzy przyczynili się do upadku komunizmu w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lili   
Według mnie to Mieszko I, który panowania stworzyliśmy Unię realną z Litwą, która przetrwała do rozbiorów. Inna osoba, która wpłynęła na nasze losy to Piłsudski dzięki jego polityce uzyskaliśmy niepodległość. Jeszcze dołożę Lecha Wałęsa i Jana Pawła II, którzy przyczynili się do upadku komunizmu w Polsce.

Według mnie to też mieszko I!!!!Aureliusz ma racje,chociaż wypowiedź Zygmunt I też jest ciekawa i mysle ze obie odpowiedzi są moim zdaniem dobre!!![shadow=darkred:5301a838fe][/shadow:5301a838fe][glow=red:5301a838fe][/glow:5301a838fe]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Według mnie to też mieszko I!!!!Aureliusz ma racje,chociaż wypowiedź Zygmunt I też jest ciekawa i mysle ze obie odpowiedzi są moim zdaniem dobre!!!

Po pierwsze: Mieszko I był naszym krolem, i chociaż by przez to należy mu się szacunek - piszemy "go" z dużej litery. Poza tym pisząc:

chociaż wypowiedź Zygmunt I też jest ciekawa i mysle ze obie odpowiedzi są moim zdaniem dobre!!!

Nic nie wnosisz do dyskusji (już ci ktoś chyba zwrócił na to uwagę), i tylko nabijasz sobie licznik postów. Zasada jest prosta: NIE MAMY NIC DO POWIEDZENIA --> NIC NIE PISZEMY !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mieszko I był naszym krolem

Gwoli ścisłości: księciem :wink:

Co do tematu:

Naprawdę możnaby długo wyliczać:wink: Mogę tylko dorzucić kilka nazwisk (imion) do tych które już zostały wymienione a i tak nie wyczerpie się tematu.

Wszyscy władcy Polski na pewno wpłynęli na losy naszego kraju. Poza tym ludźmi którzy kojarzą mi sie od razu są niestety Hitler, Stalin ale również i Churchill, Roosevelt itd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Do wymienionych postaci dodałbym dynastię Wettinów i dwóch jej członków - Augusta II Mocnego i Augusta III Sasa. Ojciec zrobił z RON pole bitwy, mimo to, że w wojnie nie uczestniczyliśmy, otworzył drogę Rosji do objęcia nad nami protekcji. Synio nie zrobił nic dla polepszenia tego stanu, ale może to i lepiej - może by i co zepsuł... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Karo   

A ja bym jeszcze dodała do tego Katarzynę II. Jakoś tak mi się skojarzyła po przeczytaniu tematu. Też wtrąciła swoje "5 groszy" w upadek naszego kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wroobel   

* ad Aureliusz :

. Jeszcze dołożę (...) Jana Pawła II, którzy przyczynili się do upadku komunizmu w Polsce.

W jaki to sposób ?

Czy słuchając z przejęciem takich nauczycieli ?

confidelcastro1xs.jpg

Wpływ to on oczywiście miał niestety na rzeczywistość polską.

** Na obecny kształt wpłynęli właśnie w głównej mierze wrogowie. Jak zaznaczył kol. szpek-chomik mamy tu J. W. Stalina , W. Churchilla , F. D. Roosvelta ,uczestników "okrągłego stołu" i ludzi kontrolujących media ,głównie tv.

Edytowane przez Wroobel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Czy słuchając z przejęciem takich nauczycieli ?

Nie do końca, to nauczyciel mówi z przejęciem, uczeń go zwyczajnie słucha, to tak jak porównać np. mnie na chemii lub plastyce.

Poza tym to zdjęcie zostało wykonane po roku '89, gdy większość krajów europejskich wyzbyła się już władzy socjalistycznej, a jaka była w tym rola Jana Pawła to inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Według mnie Ronald Reagan. Programem Gwiezdnych Wojen zagłodził Sowiety i nam popuściły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Tomasz N - Ragan zafunodwał nam kryzys... tak przy okazji.

Do tego panteonu:

Bolesław Krzywosuty - testament i sposób jego wykonania

Jagieło - oznaczało to sskierowanie się w ekpansji na Wschód i to w tempie jakiego wcześniej "świat polski" nie widzial, przy okazji pierwszy nie Piast na tronie i pierwsze naprawdę duże ustępstwa na rzecz szlachty praktykowane w zasadzie prze wszystkich jego następców.

Pilsudski - nie trzeba uzasadniać- i już.

Gomulka - październik i układ z Niemcami

Gierek - próba skoku w nowowczesną gospodarkę

Jaruzelski, M F R, Kuroń, Michnik i in. - okrągły stół bohater zbiorowy

Franz Josef I - każdy prawowierny Galicjanin wie, pisać nie trzeba

Stalin Jozef - granice na Odrze i Nysie oraz Bugu, wprowadzenie systemu komunistycznegp [powiedzmy]

Gorbaczow - bez niego zmiany i okrągły stół nie byłyby możliwe

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W jaki to sposób ?

A to ciekawe, że Ty to negujesz, a osoby bezpośrednio zaangażowane w te zmiany (vide ostatnie spotkanie z premierem Mazowieckim na UW z 20 stycznia br.), wymieniają Papieża jako jednego z głównych autorów tych zmian.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

Ragan zafundował nam kryzys... tak przy okazji.

Kryzys zafundował nam Keynes, a co ma do niego Reagan ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wyjaśnienie - może nie zjedzą. Stan Wojenny i sankcje gospodarcze jako reakcja na wprowadzenie SW i internowanie opozycji. Rzecznik rządu wówczas, Jerzy Urban, powiedział krótko i dosadnie: "Rżąd się sam wyżywi", w domyśle spoleczeństwo nie. I tak się też stało. Nie jedyna ale jedna z podstawowych przyczyn tego co się działo w l.80 tych

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.