Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Sysia447

Rola i znaczenie dworu Izabeli Branickiej

Recommended Posts

Sysia447   

Witam!

Bardzo proszę o pomoc szczególnie tych którzy miłują Białystok.

Muszę opracować temat: "Rola i znaczenie dworu Izabeli Branickiej". Dużo czytałam o jej rządach, wpływie a także odnalazłam informacje dotyczące jej współpracowników dworskich oraz ich poczynań. Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem temat. Czy poprzez rolę i znaczenie dworu Izabeli mam rozumieć właśnie jej współpracowników dworskich po śmierci męża np. sekretarzy, lekarzy oraz ich działalność?

Może ktoś z wtajemniczonych w temat mógłby mnie naprowadzić, pomóc odnaleźć ciekawe informacje. Byłabym bardzo wdzięczna.

Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim dojdzie się do roli sekretarzy wypadałoby (zgodnie z hierarchią) uwzględnić jakie zmiany zaszły po przejęciu urzędu po Ciecierskim przez Feliksa Pryncypaty. Zadać sobie pytanie czemu tak długo był wakat na stanowisku marszałka. Jaki wpływ na zarząd dóbr i działalność mecenasowską nastapił po objęciu urzędu przez Matuszewicza. Jak w tym czasie wyglądała działalność Jana Schneide? Czy zatrudnienie Pirimowicza dała możliwość kontaktów Izabeli z jego znanym bratem? Jak sprawił się Kodyński w chwili kiedy nastąpiła klęska nieurodzaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.