Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
HESMERON

Zakon polski w Prusach

Recommended Posts

HESMERON   

Każdy wie jak potoczyła się sprawa z zakonem krzyżackim. Jednak gdyby w Prusach osadzić jakiś posłuszny Mazowszu zakon finansowany z innych krajów chrześcijańskich. Żeby więcej uzyskać od cesarza można by włączyć do niego krzyżaków. Zakon by się rozwinął i znacznie poprawił szanse linii Mazowieckiej na przejęcie władzy w Polsce. Zakon mógłby wspierać Polskę w kontaktach z papieżem. Może nawet wzrost ilości miast dzięki sprowadzaniu kolonistów. Zmniejszyłoby to też rolę możnowładztwa bo zakonnicy chroniliby kraj.Rozwój gospodarczy i w ogóle. Po kilkunastu latach Polska by się zjednoczyła. Idealną okazją byłby atak Tatarów na Polskę dzięki któremu można by zdobyć całe państwo Henryków śląskich . Szansa awansu dla chłopów bo brakuje rąk do walki w zakonie.

Edited by secesjonista
przy okazji rozwijania kolejnego tematu z zakresu alternatywnej historii proponuję rozwinąć swe zainteresowanie również poprawną pisownią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to pewnie z racji tego, że HESMERON ma iny stosunek do źródeł historycznych, widać łatwiej tworzyć wydumane scenariusze niźli poznać faktyczny przebieg zdarzeń w przeszłości. A chodzi o tzw. Fratres Milites Christi de Prussia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.