Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

NATO a Rosja

Rekomendowane odpowiedzi

666   

Syryjskie wojska rządowe od zwycięstwa metodami konwencjonalnymi dzielił jeden dzień, więc nie było powodów by użyć broni chemicznej.

Co więcej, wygląda na to, że broni chemicznej nie użyto.

Nie ulega więc wątpliwości że cały "atak chemiczny" był show'em wyreżyserowanym przez rebeliantów na zlecenie wiadomo kogo.

Dowodów oczywiście nie ma i nigdy nie będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
21 godzin temu, Florek-xxx napisał:

Nie ulega więc wątpliwości że cały "atak chemiczny" był show'em wyreżyserowanym przez rebeliantów na zlecenie wiadomo kogo.

Dowodów oczywiście nie ma i nigdy nie będzie.

No to zdecyduj się. 

 

Albo "Nie ulega wątpliwości"

Albo "Dowodów oczywiście nie ma i nigdy nie będzie."

 

Oba zwroty na raz ubliżają logice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

@ gregski

 

Wnioskowanie indukcyjne* prowadzi do konkluzji że rebelianci nagrali show na zlecenie CIA.

Ale formalnych dowodów nie sposób na to znaleźć.

To że znasz prawdę, nie znaczy z automatu że jesteś w stanie są udowodnić.

 

* - wyszczególniające.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Czy zgodne z tym "rozumowaniem" też Ci wyszło, że na Krymie nie było żadnej rosyjskiej agresji ot, pokręcili jacyś faceci ubrani na zielono? Malezyjski samolot trafił meteor a w Ługańsku żadnych Rosjan nie ma.

Nie wiem jak tam było ale jeśli Rosjanie zaprzeczają to jest coś na rzeczy.Od stu lat z okładem Kreml jest siedzibą najbardziej kłamliwego reżimu na świecie. Po śmierci Josepha Goebbelsa to w zasadzie konkurencji nie mają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Gregski, ale to nie jest tak, że ja wierzę Rosjanom.

 

Według mnie:

 

- za "atakiem chemicznym" w Dumie stoją syryjscy rebelianci inspirowani przez CIA;

- Krym został anektowany przez Rosję;

- MH17 został zestrzelony* przez dostarczony z Rosji zestaw Buk-M1;

- Ługańsk i Donieck są pod kontrolą pro-rosyjskich separatystów i rosyjskich najemników ich wspierających (ogólnie Rosjan).

 

* - zestaw miał bronić pro-rosyjskich separatystów przed atakami ukraińskiego lotnictwa wojskowego.

Był obsługiwany przez rosyjskich żołnierzy.

Malezyjskiego MH17 zestrzelono przez pomyłkę, biorąc cywilnego Boeing'a 777 za ukraiński transportowiec wojskowy typu Ił-76.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wspomniany "atak chemiczny" w Dumie wydarzył się wyłącznie na płaszczyźnie medialnej i został przeprowadzony z inspiracji Rosji. Po co? By USA miały pretekst do interwencji wojskowej. Po co ? By sprawdzić czy amerykańskie i zachodnioeuropejskie pociski cruise (rakietowe pociski manewrujące) są nadal skuteczne przeciwko obronie przeciwlotniczej krajów-satelitów Rosji.

Dowodów na to nie mam, ale tak wyszło mi z mego wnioskowania indukcyjnego.

 

W dniu 14.04.2018 o 5:34 PM, Florek-xxx napisał:

Jako politologa, przeraża mnie brak choćby cienia krytycznego spojrzenia na działania USA ze strony polskiego rządu.
Wygląda na to, że wystarczy aby amerykański Departmant Obrony przysłał swojemu polskiemu odpowiednikowi e-mail'a z listą współrzędnych i godziną odpalenia rakiet, a strona polska odpali z naszych F-16 rakiety AGM-158 przeciwko celom na obszarze Białorusi i zachodniej części Federacji Rosyjskiej,

 

To też efekt wnioskowania indukcyjnego czy raczej kolejna próbka futurologicznych wizji Florka-xxx?

Czy ma Florek-xxx jakieś konkretne dowody by udowodnić istnienie takiego e-maila (bez apostrofu)? A może ma Florek-xxx dowody na to, że zaatakowaliśmy kogokolwiek na podstawie takiego e-maila? Fraza: "Wygląda na to..." jest tu nadużyciem.

Wygląda na to, że trzeba być nie tyle przerażonym stopniem krytycyzmu naszego rządu, a być przerażonym tym jakich studentów "wypuszczają" katedry politologiczne.

Która z części wypowiedzi Florka-xxx - jest faktem? Zdarzeniem które można potwierdzić? Mnie się zdaje, że żadna. To tego teraz nauczają na politologii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.