Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
BigBearPL

Mundur niemiecki - identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie długo szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nic nie znalazłem.

Chodzi mi dokładnie o umundurowanie mojego pradziadka który służył w wehrmachcie. Chcę dokładnie dowiedzieć się co to z mundur SS czy może Infanterie.

proszę o pomoc i pozdrawiam

post-10213-0-19054700-1394554921_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Wydaje mi się iż sam sobie odpowiedziałeś. Skoro był żołnierzem Wehrmachtu to nie mógł być członkiem Waffen SS więc możesz spać spokojnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca mogę spać spokojnie ale też nie pomogłeś mi za bardzo czekam na jakieś konkrety

Nie wiem czy domyślasz się o co tak naprawdę chodzi

Edytowane przez BigBearPL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

No właśnie o to chodzi, że chyba się domyślam dlatego odpowiadam na te pytania. Kwestia moich odczuć to już inna sprawa.

Z pewnością ktoś dokładnie rozszyfruje te mundury gdyż specjalistów wszelakich tutaj sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
co to z mundur SS czy może Infanterie.

Jedno drugiego nie wyklucza. ;) Waffen-SS to też ''Infanterie''. Co do zdjęć - możesz spać spokojnie, dziadek był w Wehrmachcie, jeśli się nie mylę, to w piechocie. Jak widzę - junkrem. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Andreas;

Co dokładnie oznaczały te specyficzne mankiety u pradziadka Wielkiego Misia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Co dokładnie oznaczały te specyficzne mankiety u pradziadka Wielkiego Misia?

Nic nie oznaczały. ;) Kurtka, którą szacowny dziadek nosi, to tzw. Waffenrock M35, czyli mundur paradny. Ustanowiono go 29 czerwca 1935 roku, jako przepisowy mundur na parady i ważne uroczystości państwowe, mundur ten przetrwał zaledwie parę lat, bo w latach 1941-42 całkowicie zaniechano używania go, a produkcja była zbyt droga na warunki wojenne. Jeśli się nie mylę, na zdjęciu mamy mundur piechoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Nic nie oznaczały. ;) Kurtka, którą szacowny dziadek nosi, to tzw. Waffenrock M35, czyli mundur paradny. Ustanowiono go 29 czerwca 1935 roku, jako przepisowy mundur na parady i ważne uroczystości państwowe, mundur ten przetrwał zaledwie parę lat, bo w latach 1941-42 całkowicie zaniechano używania go, a produkcja była zbyt droga na warunki wojenne. Jeśli się nie mylę, na zdjęciu mamy mundur piechoty.

Nic dodać. Żołnierz na zdjęciu to najprawdopodobniej piechota. O niuansach munduru paradnego, który w oczach przeciętnego Polaka żyjącego w latach 30/40 zwykle kojarzył się z oficerskim, Andreas odniósł się konkretnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.