Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
BigBearPL

1907 r. - przynależność Königshütte?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie może to banalne pytanie aczkolwiek zapytam czy Königshütte ( Królewska huta ) w 1907r byłą niemiecka czy polska?

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Witam serdecznie może to banalne pytanie aczkolwiek zapytam czy Königshütte ( Królewska huta ) w 1907r byłą niemiecka czy polska?

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Polska wróciła na mapy w 1918 roku, a cześć Górnego Śląska w tym Königshütte O/S > Królewska Huta stała jej częścią w 1922 roku.

Coś dzisiaj strasznie ubogie te wyszukiwarki ale chwali się, że forum historyczne znalazłeś.

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ani Polska, ani Niemiecka, ani Pruska.

To był element spółki akcyjnej - "Zjednoczone Huty Królewskie i Laura".

Jak ten rozkład kapitału wyglądał w 1907 roku to nie wiem, ale trzeba tu jeszcze uwzględniać kapitał żydowski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu chodzi o miejscowość czy o przedsiębiorstwo?

Edytowane przez secesjonista
: zmieniono tytuł tematu na bardziej czytelny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dokładnie gdzie (w jakim państwie) urodził się mój pradziadek. Potrzebne mi to do uzyskania obywatelstwa niemieckiego.

Analizuję ten temat czy jest sens starać się o obywatelstwo

Edytowane przez BigBearPL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Chodzi mi o dokładnie gdzie (w jakim państwie) urodził się mój pradziadek. Potrzebne mi to do uzyskania obywatelstwa niemieckiego.

Analizuję ten temat czy jest sens starać się o obywatelstwo

Mam nadzieję iż administrator się nie obrazi ale trochę w tym temacie społecznym odpowiem. Jeżeli pradziadek, dziadek, ze strony ojca lub matki urodzili się w granicach Rzeszy do 1937 roku lub w/w posiadali DVL I czy II nie rodząc się do 1937 w terenie przynależnym do Rzeszy to dostaniesz to obywatelstwo. Zakładam iż urodziłeś się po 1975 roku skoro mowa o pradziadku.

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Pradziadek?

Nie widzę szans na uzyskanie takowego obywatelstwa.

Jednak zawsze można spróbować i wypełnić stosowny formularz w najbliższym konsulacie BRD. Wniosek byłby rozpatrywany przez Bundeswerwaltungsamt w Kolonii.

Tylko co by to niemieckie obywatelstwo aktualnie dawało zainteresowanemu? - Nie pojmuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Pradziadek?

Nie widzę szans na uzyskanie takowego obywatelstwa.

Jednak zawsze można spróbować i wypełnić stosowny formularz w najbliższym konsulacie BRD. Wniosek byłby rozpatrywany przez Bundeswerwaltungsamt w Kolonii.

Tylko co by to niemieckie obywatelstwo aktualnie dawało zainteresowanemu? - Nie pojmuję.

Kwestie socjalne przykładowo.

Ja także posiadam tylko polskie ale powody raczej natury tożsamościowo - historycznej. Polska i niemiecka część rodziny dosyć czytelna. Co jednakże nie przeszkadza mi mieć joint-venture z niemieckim kuzynem i sporo czasu tam spędzać. Praca to praca, inne sprawy to inne sprawy. Jednak ten temat wyjazdów od dzieciństwa mi się przed nosem przemykał, multum ludzi w latach 80-tych wyjechała, tak z połowa klasy ze szkoły podstawowej więc jakoś realia znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję iż administrator się nie obrazi ale trochę w tym temacie społecznym odpowiem. Jeżeli pradziadek, dziadek, ze strony ojca lub matki urodzili się w granicach Rzeszy do 1937 roku lub w/w posiadali DVL I czy II nie rodząc się do 1937 w terenie przynależnym do Rzeszy to dostaniesz to obywatelstwo. Zakładam iż urodziłeś się po 1975 roku skoro mowa o pradziadku.

Pradziadek ustalony urodzony Prusach - Stadtkreis Königshütte.

Został jeszcze dziadek który urodził się 08.maj.1936r w Stolarzowicach (syn w/w pradziadka)

czyli dość moce argumenty do uzyskania obywatelstwa?

Ja urodziłem się w 1986r

Edytowane przez BigBearPL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Pradziadek ustalony urodzony Prusach - Stadtkreis Königshütte.

Został jeszcze dziadek który urodził się 08.maj.1936r w Stolarzowicach (syn w/w pradziadka)

czyli dość moce argumenty do uzyskania obywatelstwa?

Ja urodziłem się w 1986r

Tak, masz szansę. Stolarzowice były w granicach Rzeszy w wymaganym okresie. To co napisałem to taki warunek sine qua non.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.