Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czy działasz w grupie rekonstrukcji historycznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z was ma takie zainteresowania i jest członkiem jakiejś grupy to niech się z nami podzieli wrażeniemi, czy coś opowie o swoim bractwie. Być może w ten sposób pozyska nowego towarzysza : )

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Nie, ale to chyba droga i czasochłonna impreza? Ciekawe czy jeśli już ktoś ma te pieniądze i by chciał się tym zajmować jakie musi spełnić oczekiwania ktoś się tym zajmował?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Wszystko zależy od grupy i jej "profilu" oraz własnego zaangażowania.

Chętnie bym posłuchał (i myślę nie tylko ja)o 3-cim Pułku Piechoty Xięstwa Warszawskiego, którego tradycje kontynuujesz. Chyba się nie mylę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam zmienic nazwe tematu na bardziej wlasciwa, obejmująca nie tylko koniec sredniowiecza. Wowczas moze wiecej osob sie odezwie ;)

Np na taki

"Czy działasz w grupie rekonstrukcji historycznej?"

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Armand   

Działam w Stowarzyszeniu Dziejba, zajmującym się eksperymentalną budową osady kopiami narzędzi i metodami z epoki brązu.

Próbujemy zrekonstruować jak najwięcej dziedzin wytwórczości (a potem i dziedzin życia) ludności kultury łużyckiej. Jak dotąd zbudowaliśmy osadę: 4 budynki mieszkalne, dwa warsztaty, sauna i jama zasobowa. Planujemy dobudować trzeci warsztat, jeszcze jedną jamę zasobową i rozbudować wytwórczość (jak dotąd specjalizujemy się głownie w metalurgii brązowej, choć próbowaliśmy swoich sił w krzemieniarstwie, rogownictwie, powroźnictwie, garncarstwie i - nie wiele - kaletnictwie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja nie, ponieważ jeszcze nie mam wieku minimalnego. Ale jak już miałbym wstapić, to tylko z grubym portfelem. Ale jak słyszę różne kontrowersje wokól np. takiej Pomeranii... Ale co mi się marzy.... Marzy mi się taka duża grupa, licząca ponad 100 osób, co odtwarzałaby jednostki kilku armii: LWP, ACz i WH/SS...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Ja miałam należeć do SRH Wrzesień '39. Czym się zajmuje to nazwa sama mówi za siebie ;)

A czemu właśnie ta grupa? Bo jest jedyną która ma sekcję dla kobiet (a raczej w moim wypadku dla dziewczyn..). A czemu miałam? Byłam nawet na jednym spotkaniu z grupą i już się wstępnie umówiłam na szycie munduru, ale.. tylko wstępnie, bo od tej pory nie dają znaku życia, a gdy się 'upominam' to piszą 'jeszcze masz czas'..

Od tego czasu minął miesiąc, więc poszukam innej grupy, która prowadzi nie tylko sekcję męską :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wiele grup odtwarzających ACz/LWP ma 'etat' dziewczyn. Np 'Pomerania 1945' ma ponoć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Działam w Stowarzyszeniu Dziejba, zajmującym się eksperymentalną budową osady kopiami narzędzi i metodami z epoki brązu.

Próbujemy zrekonstruować jak najwięcej dziedzin wytwórczości (a potem i dziedzin życia) ludności kultury łużyckiej. Jak dotąd zbudowaliśmy osadę: 4 budynki mieszkalne, dwa warsztaty, sauna i jama zasobowa. Planujemy dobudować trzeci warsztat, jeszcze jedną jamę zasobową i rozbudować wytwórczość (jak dotąd specjalizujemy się głownie w metalurgii brązowej, choć próbowaliśmy swoich sił w krzemieniarstwie, rogownictwie, powroźnictwie, garncarstwie i - nie wiele - kaletnictwie).

Bardzo ciekawe, masz może jakieś zdjęcia waszego dorobku? Jakaś strona? Forum?

Kłaniam Się

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Odgrzewam temat.

Nie bractwo a Grupa Rekonstrukcji Historycznej Legio I Adiutrix. Ja osobiście biegam jako legionista rzymski z przełomu I/II w ne.

Grupa przez lata sie rozwinęła i ma w swoich szeregach osoby zajmujące się Celtami, Germanami, Grekami i Kartaginą. Poza swerą militarną zajmujemy się rzemisłem, np snycerstwem, wyprawami i wieloma innymi działaniami. Serdecznie zapraszam miłośników starożytności w nasze szeregi.

Większość z nas jest z Warszawy, ale nie tylko. Odległość dla chętnych nie jest problemem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Również i ja wstąpiłem w międzyczasie do dwóch grup, oraz założyłem własną. Dużo czasu minęło, a i w Słupii i Wiśle wiele wody upłynęło, odkąd pisałem posta wyżej. Od zeszłego roku biegam w mundurze amerykańskiego piechociarza z II WŚ, od kilku miesięcy (od sierpnia i września) jestem członkiem dwóch największych i najstarszych grup, odtwarzających piechotę amerykańską z lat 1942-45, mianowicie w Normandia 44 oraz Big Red One. Oprócz tego w Słupsku stworzyłem zalążek własnej GRH, zajmującej się odtwarzeniem 16. pułku 1. Dywizji Piechoty Big Red One.

Również zmienił się mój ekwipunek. Sporo rzeczy dokupiłem - replik - po czym wymieniłem większość rzeczy na oryginalne (niemalże wszystko, poza mundurem, butami i bagnetem), zbieram teraz także oryginalne przedmioty użytku codziennego, jak ręcznik, zestaw do szycia czy grzebień.

Cóż mogę powiedzieć o moich grupach? Naprawdę wspaniali, sympatyczni ludzie, dla któryh historia to pasja. I jestem dumny, że mogę z nimi przebywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Fajnie móc zbierać tak łatwo oryginalne przedmioty i ich używać

W większości wypadków rekonstrukcji problmemem jest użytkowanie oryginalnych przedmiotów, bo tych w zasadzie nie ma. I tak jest z większością armii z II WŚ, gdzie w wielu jest ciężko złapać jakikolwiek element oryginalny. O ile z wyposażeniem i umundurowaniem amerykańskim problemu takiego nie ma, o tyle w przypadku WP czy Wehrmachtu ten problem istnieje na szerszą skalę i właściwie nikt, rekonstruujący te armie, nie nosi oryginalnych spodni, koszul czy opinaczy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.