Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Z wizytą - terroryści w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Kraj nasz w dawniejszej przeszłości odwiedziło szereg, głównie arabskich terrorystów, (choć był i Juan Fernández y Krohn niedoszły zabójca papieża, czy powiązane z nimi osoby, jak Ilicz Ramirez Sanchez. Odwiedzili nas i Abu Daud, Monzer Al Kassar, "gościliśmy" i członków IRA i RAF.

Polska był dogodnym miejscem w dalszej podróży na Zachód, dobrym miejscem na ubicie interesu włącznie z interesami z naszymi władzami.

W sierpniu 1981 r. bywalcy kawiarni "Opera" w hotelu "Victoria" byli świadkami próby zamachu na Abu Dauda.

Co ciekawe częstokroć nasze służby miały całkiem dobrze rozpoznanie z kim tak naprawdę mają do czynienia.

Dlaczego nie pokuszono się o zatrzymanie choćby np. osoby odpowiedzialnej za Monachium?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zapomniałeś o niemal kultowej postaci pana Abu Nidala który działał w w Polsce jako businessman. Miał firmę w budynku Intraco na ulicy Stawki 2. Handlował bronią i diabli wiedzą czym i dopiero nacisk Amerykanów spowodował, ze mu tą firmę zamknęli.

Nasze służby oczywiście głupie nie były i jeśli nie ruszały tych osób to albo miały taki prikaz albo same uznały, że ci osobnicy im się przydadzą.

Wątpię aby ktoś był w stanie rozwikłać tą pajęczynę zależności i intryg.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trochę już rozwikłano, a podstawowym argumentem by tolerować te wizyty było to, że z nimi handlowaliśmy.

Paradoksalną historią jest ta, że kiedy oficjalnie popieraliśmy Sandinistów i nawet sprzedawaliśmy im broń, wskutek bardziej "ciemnych" interesów z Monzerem Al-Kassarem - nasza broń trafiła również do Contras.

Firmą na 25. piętrze w "Intraco" zawiadywał Samir Hassan Najmeddin, oficjalnie legitymujący się obywatelstwem irackim i syryjskim, zwała się SAS Investments Trading Company. Spółka "matka" była zarejestrowana w Panamie (29 styczeń 1982 r.) gdzie była reprezentowana przez Jurgena Mossacka, współwłaściciela firmy Mossack Fonseca & Co. Wedle Dyrektora Departamentu I MSW - Zdzisława Sarewicza, Abu Nidal miał też działać u nas pod przykryciem firmy Zibado Corporation. Firma o takiej nazwie, a dokładniej Zibado Co. For Trade and Consulting Ltd. działała w Berlinie Wschodnim gdzie zajmowała się handlem bronią, we współpracy ze Stasi.

/za: P. Gasztołd-Seń "Biznes z terrorystami. Brudne interesy wywiadu wojskowego PRL z bliskowschodnimi organizacjami terrorystycznymi", "PiS", 1 (23), 2014/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
On 2/18/2014 at 8:40 AM, secesjonista said:

W sierpniu 1981 r. bywalcy kawiarni "Opera" w hotelu "Victoria" byli świadkami próby zamachu na Abu Dauda.

Co ciekawe częstokroć nasze służby miały całkiem dobrze rozpoznanie z kim tak naprawdę mają do czynienia.

Dlaczego nie pokuszono się o zatrzymanie choćby np. osoby odpowiedzialnej za Monachium?

Według Witolda Gadowskiego (książka Tragarze Śmierci) nasze służby tożsamość Abu  Dauda  poznały dopiero po zamachu z 1 sierpnia 1981r bodaj chyba dzięki informacji od służb węgierskich.   Ciekawi mnie jednak czy gdyby jednak znały wczesniej jego tozsamość to czy byłby zatrzymany?  Wydaje mi sie że popierano wtedy OWP przeciw Izraelowi  wiec  sojusznik OWP nie musiał zostać zatrzymany.

 

On 2/18/2014 at 8:40 AM, secesjonista said:

Juan Fernández y Krohn niedoszły zabójca papieża,

Kto to był bądź gdzie sie czegoś o nim dowiem bo moja w tym wypadku wiedza na Ali Agcy sie kończy.

A już wiem. Nie wiedziałem o tym zamachu.

Edytowane przez kszyrztoff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kszyrztoff napisał:

Kto to był bądź gdzie sie czegoś o nim dowiem bo moja w tym wypadku wiedza na Ali Agcy sie kończy.

A już wiem. Nie wiedziałem o tym zamachu

 

To pytanie do mnie, czy wreszcie  retoryczna wypowiedź?

O próbie zamachu tego zakonnika to jest wiele materiałów.

 

37 minut temu, kszyrztoff napisał:

Kto to był bądź gdzie sie czegoś o nim dowiem bo moja w tym wypadku wiedza na Ali Agcy sie kończy.

A już wiem. Nie wiedziałem o tym zamachu.

 

Jak się potrafi napisać: "ń" to pewnie też potrafi się napisać: "się", a nie: "sie"...:B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, secesjonista napisał:

To pytanie do mnie, czy wreszcie  retoryczna wypowiedź?

O próbie zamachu tego zakonnika to jest wiele materiałów.

Miało być pytanie ale poszukałem odpowiedzi.

 

W dniu 18.02.2014 o 8:40 AM, secesjonista napisał:

Dlaczego nie pokuszono się o zatrzymanie choćby np. osoby odpowiedzialnej za Monachium?

O ile dobrze pamiętam Gadowski w swojej książce podaje że domniemany sprawca zamachu na Abu Dauda został kilka  dni później

zatrzymany na granicy PRL-CSRS  aby kolejne kilka dni później zostać zwolnionym.  Ciekawe dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.