Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
tromac

POMOCY !!! Praca licencjacka. Spis treści

Rekomendowane odpowiedzi

tromac   

Tak jak w opisie tematu piszę prace pt. ,,Ścigani zbrodniarze nazistowscy w ostatnich dekadach". Mam ogromny problem z napisaniem spisu treści który owa praca ma zawierać. Pierwszy raz piszę takie coś więc nie wiem jak się do tego zabrać i jak profesjonalnym językiem nazwać dane rozdziały. Z wytycznych promotora wiem, że praca ma się składać z trzech rozdziałów; I ma dotyczyć procesu norymberskiego i rozprawieniem się z wierchuszką nazistowskiego reżimu, II ma rozpoczynać się od sprawy Adolfa Eichmanna, domyślam się, że można będzie umieścić tutaj także Klausa Barbiego którego proces rozpoczął się w 1987, III Czasy najnowsze domyślam się, że będą to lata 1990-2013.

Takie porady uzyskałem na uczelni a teraz zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w napisaniu spisu treści a mianowicie zatytułowaniu tych trzech rozdziałów i podrozdziałów do każdego rozdziału tak aby były związane z tematem.

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsza, jak: "POMOCY!!!" - to raczej Dział o nazwie "Pomoc".

Jaki jest zakres pracy: bo "ostatnie dekady" cokolwiek są mylące. Wedle planu pracy ostatnie dekady: to jakieś prawie 7 dekad...

trudno nazwać je "ostatnimi" skoro mowa jest o Procesie Norymberskim - chyba, że ma to być rodzaj wstępu.

Nie lepiej zmienić temat pracy na konkretne lata?

Co z orzecznictwem i praktyką sądową RFN w danych latach, podobnie z Austrią?

Co z problemem ścigania zbrodniarzy w krajach nie mających stosownych regulacji o ekstradycji i jak wygląda ów problem co do stosownych służb prokuratorskich danego kraju?

Nie wiem jak promotor uzasadnił owe: ostatnie dekady?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tromac   

Dzięki za odpowiedź i sorrki za złe umiejscowienie mojego tematu. Właśnie promotor powiedział, że temat wymaga doszlifowania aczkolwiek dobrze zauważyłeś ze I rozdział

o procesie Norymberskim ma być w stylu wstępu i wprowadzenia do reszty. Sam już nie wiem sam wcześniej myślałem bardziej o czymś w stylu; w rozdziale I opisania problemu zbrodniarzy wojennych po zakończeniu wojny ich migrację oraz organizacje i sposoby ucieczki natomiast rozdział II miał zawierać poszukiwania i organizacje tym się zajmujące.

Z kolei kolejne dwa rozdziały o nazistach którzy uniknęli sprawiedliwości m.in. Josef Mengele i o tych którzy zostali złapani jak; Adolf Eichmann, Klaus Barbie czy Erich Priebke, ale postanowiłem trzymać się wskazówek od promotora i stąd moja prośba o pomoc: w spisie treści i jak słusznie zauważyłeś w doszlifowaniu tematu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.