Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
tromac

POMOCY !!! Praca licencjacka. Spis treści

Recommended Posts

tromac   

Tak jak w opisie tematu piszę prace pt. ,,Ścigani zbrodniarze nazistowscy w ostatnich dekadach". Mam ogromny problem z napisaniem spisu treści który owa praca ma zawierać. Pierwszy raz piszę takie coś więc nie wiem jak się do tego zabrać i jak profesjonalnym językiem nazwać dane rozdziały. Z wytycznych promotora wiem, że praca ma się składać z trzech rozdziałów; I ma dotyczyć procesu norymberskiego i rozprawieniem się z wierchuszką nazistowskiego reżimu, II ma rozpoczynać się od sprawy Adolfa Eichmanna, domyślam się, że można będzie umieścić tutaj także Klausa Barbiego którego proces rozpoczął się w 1987, III Czasy najnowsze domyślam się, że będą to lata 1990-2013.

Takie porady uzyskałem na uczelni a teraz zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w napisaniu spisu treści a mianowicie zatytułowaniu tych trzech rozdziałów i podrozdziałów do każdego rozdziału tak aby były związane z tematem.

Z góry wielkie dzięki.

Edited by secesjonista
: poprawiono ortografię

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsza, jak: "POMOCY!!!" - to raczej Dział o nazwie "Pomoc".

Jaki jest zakres pracy: bo "ostatnie dekady" cokolwiek są mylące. Wedle planu pracy ostatnie dekady: to jakieś prawie 7 dekad...

trudno nazwać je "ostatnimi" skoro mowa jest o Procesie Norymberskim - chyba, że ma to być rodzaj wstępu.

Nie lepiej zmienić temat pracy na konkretne lata?

Co z orzecznictwem i praktyką sądową RFN w danych latach, podobnie z Austrią?

Co z problemem ścigania zbrodniarzy w krajach nie mających stosownych regulacji o ekstradycji i jak wygląda ów problem co do stosownych służb prokuratorskich danego kraju?

Nie wiem jak promotor uzasadnił owe: ostatnie dekady?

Share this post


Link to post
Share on other sites
tromac   

Dzięki za odpowiedź i sorrki za złe umiejscowienie mojego tematu. Właśnie promotor powiedział, że temat wymaga doszlifowania aczkolwiek dobrze zauważyłeś ze I rozdział

o procesie Norymberskim ma być w stylu wstępu i wprowadzenia do reszty. Sam już nie wiem sam wcześniej myślałem bardziej o czymś w stylu; w rozdziale I opisania problemu zbrodniarzy wojennych po zakończeniu wojny ich migrację oraz organizacje i sposoby ucieczki natomiast rozdział II miał zawierać poszukiwania i organizacje tym się zajmujące.

Z kolei kolejne dwa rozdziały o nazistach którzy uniknęli sprawiedliwości m.in. Josef Mengele i o tych którzy zostali złapani jak; Adolf Eichmann, Klaus Barbie czy Erich Priebke, ale postanowiłem trzymać się wskazówek od promotora i stąd moja prośba o pomoc: w spisie treści i jak słusznie zauważyłeś w doszlifowaniu tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.