Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Wilu   

Witam Wszystkich ! To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Jestem uczniem liceum, i na historii bierzemy temat w którym jestem totalnie zielony... I wojna światowa. Moglibyście mi napisać coś na temat "Czy rosja zyskała na wprowadzeniu komunizmu" Jest mi to bardzo potrzebne. Proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lepiej sobie sam poszukaj na forum i sam coś napisz. Coś niecoś na ten temat tu jest. Inaczej obudzisz administracyjnego zwierza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

"Czy rosja zyskała na wprowadzeniu komunizmu"

To pytanie jest katastrofą.

Nie wiem czy jest sens pisać; ale.

Cztery lata wojny domowej, miliony zabitych. Lata 20'te i 30'te to okres "krwawej łaźni", II wojna - nie wnikam, okres do 53' czyli do zgonu Generalissimusa kolejne zasilanie KANALIZACJI na potęgę nowymi odpadami.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wilu   
To pytanie jest katastrofą.

Nie wiem czy jest sens pisać; ale.

Cztery lata wojny domowej, miliony zabitych. Lata 20'te i 30'te to okres "krwawej łaźni", II wojna - nie wnikam, okres do 53' czyli do zgonu Generalissimusa kolejne zasilanie KANALIZACJI na potęgę nowymi odpadami.

Dla Ciebie katastrofą jest to pytanie, ale ja jako osoba która dopiero dotyka temat I wojny światowej i się uczy o niej dopiero jest to ciężki temat :). Musimy napisać na temat który wymienilem u góry pare zdań dlatego proszę o pomoc tutaj. To tak jakbyś mnie zapytał jakieś pytanie ze Starożytnego Egiptu które jest dla mnie banałem a dla Ciebie jest to po prostu trudne i bym Cie wyśmiał. Myśl, bo to co dla Ciebie logiczne dla drugiego może być trudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dla Ciebie katastrofą jest to pytanie, ale ja jako osoba która dopiero dotyka temat I wojny światowej i się uczy o niej dopiero jest to ciężki temat :). Musimy napisać na temat który wymienilem u góry pare zdań dlatego proszę o pomoc tutaj. To tak jakbyś mnie zapytał jakieś pytanie ze Starożytnego Egiptu które jest dla mnie banałem a dla Ciebie jest to po prostu trudne i bym Cie wyśmiał. Myśl, bo to co dla Ciebie logiczne dla drugiego może być trudne.

Widzisz, nie chodzi mi o stan twojej wiedzy. Pisząc katastrofa, miałem na myśli nielogiczną konstrukcję zdania: "Czy rosja zyskała na wprowadzeniu komunizmu" Pomijając fakt że piszemy o Rosji, a nie rosji. Co więcej po wprowadzeniu tzw. komunizmu na mapach świata nie było już Rosji :)

W twoim pytaniu [? -brak tego znaczka na końcu] jest intencja taka by, w domyśle zapodać tezę przeczącą tzn. nie zyskała a straciła.

Masz do dyspozycji wyszukiwarkę, masz wielkiego brata google.

Ale trzeba przeczytać coś, choćby Sołżenicyna Archipelag GUŁag, czy nawet od deski do deski tematy opracowane na tej Wikipedii [przecież tam masz podane prawie wszystko do twojej licealnej bolączki].

Tomasz N. podał info że warto poszukać tutaj na forum; a te sprawy zapewniam Ciebie były wałkowane wielokrotnie.

Pozdrawiam i przepraszam za uwagi,

b.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś pisze w swym pierwszym poście: "Moglibyście mi napisać coś na temat..." to znaczy, że:

a) ma problem ze zrozumieniem regulaminu forum, z którym się przecież zapoznał i zaakceptował

b) świadomie łamie jego zapisy.

Jeśli ktoś prosi o tego typu pomoc, to wiadomym jest, że nie zależy mu na wywołaniu szerszej dyskusji, a od tego typu postów mamy stosowany dział o prostej i wymownej nazwie: "Pomoc", zatem tam powinno się umiejscowić swe zapytanie.

bavarsky słusznie zauważył, że w temacie ukryta jest pewna teza, dodatkowo masz wyrazić swą opinię i swe zdanie na ten temat. Kiedy my napiszemy te "kilka zdań" to nie będzie twoja opinia, ale danego forumowicza.

Ja bym dał zapewne inną odpowiedź, niż powiedzmy Samuel Łaszcz - co wtedy zrobisz?

Aby znaleźć materiały co do tak sformułowanego pytania, wystarczy w google wpisać frazę: "skutki rewolucji bolszewickiej" itp.

Przeczytać i wysnuć własne wnioski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Wilu nie zniechęcaj się tylko do tego zagadnienia. Bo w istocie problem który poruszyłeś jest czymś nad czym dywagują najtęższe głowy zajmujące się upadkiem Imperium Rosyjskiego, a następnie utworzenia tworu o popularnej nazwie CCCP.

Polecam tobie zapoznać się z lekturą Rosja bolszewików, autorstwa Richarda Pipesa - jest zapewne dostępna w większości bibliotek publicznych, bądź biografia Lenina pióra Ossendowskiego.

Trzeba czytać. Nic samo się nie zrobi.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.