Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
atrix

historyfan.pl: Stara - Nowa strona historyczna

Recommended Posts

atrix   

Witam.

Strona Historyfan powstała w 2010 roku. Była na darmowym serwerze, bo problem był z wolną domeną. Aż wreszcie się rozsypał skrypt. Później zmieniła nazwę na Lipsko.pl.tl Po wielu perypetiach wreszcie udało mi się zdobyć domenę, taką jaka mnie interesowała. Strona stanęła na w miarę szybkim serwerze i działa od dwóch dni.

Zapraszam na stronę - http://www.historyfan.pl

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany wymianą linków to proszę o kontakt.

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
jancet   

Zapraszam na stronę - http://www.historyfan.pl

Bardzo wolno się otwiera. OK - wiem, że jako użytkownik neostrady sam sobie jestem winien, ale może jakaś znacząca część potencjalnych odwiedzających też ma neostradę, albo jeszcze coś gorszego.

Poza tym fajne.

Jeszcze raz przejrzę ten artykuł o 1831, może będę miał coś do uzupełnienia lub wyjaśnienia. Ale właściwie jaki jest zakres terytorialny zainteresowań tej strony - powiat lipski, czy jakoś inaczej?

Wszystkiego najlepszego

J.

Share this post


Link to post
Share on other sites
atrix   

Z forum jest przekierowanie,to ciut opóźnia otwieranie strony. Praktycznie nie powinno być zauważalne. Mnie strona otwiera się - błyskawica. Prędkość internetu ma wielkie znaczenie, serwer również.

jak wykupowałem miejsce na serwerze sprawdzałem różne hostingi.Wybór padł na ten co strona jest postawiona, ze względu właśnie szybkości reakcji serwera.

Na razie strona działa regionalnie. Moim zamysłem jest poszerzenie materiału na cały kraj. Stąd wybór takiej a nie innej nazwy strony.Czyli - fan historii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie na UPC/Aster (30 Mb) otwiera się błyskawicznie, na UPC/Aster 4,5 Mb podobnie, sprawdziłem jeszcze na Netii na specjalnie wolnym łączu w pracy (takim co tnie się na YT) otwiera szybko, czasem tylko na wczytanie grafiki trochę trzeba poczekać.

Co do objaśnienia terminu "hajduk" (w zakładce "Staropolskie jednostki miar i nazewnictwo") to jest ono znacznie uproszczone. W ogólnie przyjętych granicach (oczywiście umownych) czasowych panowania języka staropolskiego nie mamy zaświadczonego używania słowa "hajduk".

Pierwsze znane nam pochodzi dopiero z 1564 r. z dwóch różnych źródeł, w jednym występuje pod znaczeniem "koczownik", w drugim, jako "żołnierz zaciężny walczący przeciwko Turkom". Dopiero w późniejszym okresie słowem tym poczęto powszechniej określać "żołnierza, piechura", by znów w XVIII wieku zmienić jego znaczenie wskutek ponownego zapożyczenia.

/szerzej: R. Wołosz "Wyrazy węgierskie w języku polskim", "Studia Slavica" 35, 1989/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.