Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

Byłem w Rio, byłem w Bajo

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Katedra świętej Tekli w Tarragonie

etzdrn.jpg

kcl205.jpg

juh3zq.jpg

2d95zir.jpg

kcdmrt.jpg

295ffxg.jpg

Oczywiście te kilka zdjęć nie oddaje uroku tego miejsca. Zrobiłem tam ponad 100 fotek i po prawdzie to trudno było wybrać te kilka do forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Będzie piętrus ale to Wasza wina bo nikt nic tu nie pisze.

Trzy fotki z tych które pstryknąłem przechodząc przez Dardanele.

3090vpu.jpg

1jrcwk.jpg

20as4u8.jpg

Chciałbym kiedyś odwiedzić to miejsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

przechodząc

Ojej Grzegorzu . Jak możesz używać tautologii na takim forum . To prowadzi do nierozumienia treści wypowiedzi ,wszak Ty ...płynąłeś na statku . Więc takowa wypowiedż to fałsz , na dodatek bez oparcia w bibliografii . Popraw się .

PS.Na dodatek użyłeś formy : Dardanele , a powinieneś użyć nazwy Dardanśka ,co Ci mogą wytknąć w zależności od humoru poniektórzy ( tzw . puryści książkowi ).

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

[...] ,wszak Ty ...płynąłeś na statku .

Ojej, sam się podkładasz. Statek/okręt "idzie" (wychodzi, przechodzi...) - jak Gregski będzie miły to nie napisze Ci co pływa ;)

pozdr

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS.Na dodatek użyłeś formy : Dardanele , a powinieneś użyć nazwy Dardanśka ,co Ci mogą wytknąć w zależności od humoru poniektórzy ( tzw . puryści książkowi ).

MJR

Nie wiem jak z humorami u innych, ale u krakus57 z wiedzą nietęgo, jakoś tak jest, że forma "Dardanele" całkiem się zadomowiła w polskim nazewnictwie geograficznym, co potwierdza "Urzędowy Wykaz Nazw Geograficznych" z 2013 roku.

To gdzie krakus57 spotkał się współcześnie z formą: "Dardanśka"? Oczekuję przykładów, a nie: kolejnego pustosłowia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Ojej, sam się podkładasz. Statek/okręt "idzie" (wychodzi, przechodzi...) - jak Gregski będzie miły to nie napisze Ci co pływa ;)

pozdr

Nie obawiaj się Waść o nasze wspólne i długotrwałe kontakty z Grzegorzem .A co do tego kolokwializmu tu użytego niestety brakło adwersarzowi w odpowiedzi , tego co zwie się avoir l'esprit pointu i wyszło , jak zwykle w takich przypadkach : simple d'esprit . EOT

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Nie wiem jak z humorami u innych, ale u krakus57 z wiedzą nietęgo, jakoś tak jest, że forma "Dardanele" całkiem się zadomowiła w polskim nazewnictwie geograficznym, co potwierdza "Urzędowy Wykaz Nazw Geograficznych" z 2013 roku.

To gdzie krakus57 spotkał się współcześnie z formą: "Dardanśka"? Oczekuję przykładów, a nie: kolejnego pustosłowia.

No i wyszła ta wiedza książeczkowa ( a raczej jej brak) . Polecam więcej czytać to się ta nazwa wyjaśni .Jej właściwa etymologia .W Polsce wiele rzeczy się zadomowiło na stałe.

EOT

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, kto używał formy: "Dardanśka" - możemy poznać przykłady?

Bo przecież krakus57 nie jest gołosłowny...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Może Was zainteresują fotki z życia marynarskiego.

Najpierw dwa zdjęcia z operacji StS czyli (Ship to Ship)

2yzemhu.jpg

fnv70h.jpg

A na koniec zdjęcie z Bosforu. Moment gdy bierzemy pilota.

335bmg7.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przelewałem ship to ship, nie byłem także tak daleko. Ale dosyć daleko byłem. I marynarsko. Latarnia w Czołpinie, dawna niemiecka Rettungstation, wydmy, jezioro Dołgie Wielkie, wydmy i drzewa na plaży.

Kiedyś już tam bywałem, teraz głównie chodziło o te drzewa, własnych zdjęć nie mam, ale moim zdaniem - warto. Fajny spacer. I jeżeli ta karpina (bo tak chyba się to nazywa) jest rzeczywiście sprzed 3.000 lat - to bardzo młodo wygląda.

Nic, tylko zakopać się na plaży. Po wcześniejszym uporządkowaniu kredensu i blatu, rzecz jasna. W każdym razie - jest szansa na wieczną młodość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Szkoda, że zdjęć nie zrobiłeś. No ale da się to naprawić. Wybieramy się tam w następną niedzielę. Jeśli się uda to strzelę kilka fotek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Z powodu lenistwa Bruna, któremu nie chciało się strzelić paru fotek wybraliśmy się rodzinnie na wspomnianą powyżej plażę. Prawie cała niedziele poszła na tą wyprawę bo kawałek trzeba było jechać.

Podziwiajcie miejsce i moje zaangażowanie (wszak nie szczędząc czasu i paliwa przybliżam Wam ciekawe miejsce).

idd1xf.jpg

15s0hnr.jpg

t9uog5.jpg

fjhimo.jpg

jv0tnc.jpg

A na dokładkę było zimno i wiało...

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

To już Furiusza trzeba by zapytać kto mógłby tam w owych czasach grillować. Las ma mieć około 3000 lat. Wychodzi mi na "Łużycką kulturę grillowania".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Łużyczanie wracali z karczmy do domu i w pijanym widzie cięli wszystko po drodze.

A Gregski niech tam lenistwa nikomu nie imputuje. Bruno dolazł tam na piechotę (przynajmniej z parkingu). A na Twoich zdjęciach (drugim i ostatnim) widzę wyraźnie ślady opon na piasku.

A tak na marginesie dwa pytania - czym teraz w kominku palisz i czy ciężko karpinę z plaży wykopać, tudzież załadować na samochód? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.