Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomasz N

Czy pomoc unijna naprawdę pomaga ?

Rekomendowane odpowiedzi

fejszter   

Zdarza mi się obecnie i w przeszłości oglądać polską telewizję a w niej widziałem uwielbienie dla obecnie rządzących we Węgrzech co do relacji z Unią wśród pewnej polskiej opcji politycznej. Jednak jak zauważyłem Węgry są po stronie Rosji, przynajmniej takie deklaracje słyszałem a Polacy, nastawieni nacjonalistycznie i narodowo jak zazwyczaj zostają sami ze swoimi pomysłami w stosunku do otaczającego ich świata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Proponuję zerknąć na mapę Europy i znaleźć na niej Polskę. Potem sprawdzić jakich ona ma sąsiadów, a potem się zastanowić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Teraz to nie rozumiem bo co ma mapa administracyjna do nastawienia poszczególnych rządów, wybranych przez większość obywateli do polityki. Nastawienie Czechów, Niemców znam, o nastawieniu Litwinów, Ukraińców, Białorusinów, Słowaków, Rosjan dowiaduję się ze środków przekazu, podobno masowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   
a Polacy, nastawieni nacjonalistycznie i narodowo jak zazwyczaj zostają sami ze swoimi pomysłami w stosunku do otaczającego ich świata.
Mam rozumieć że otaczający Polskę świat jest wynarodowiony i nienacjonalistyczny. Zresztą to na jedno wychodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Mam rozumieć że otaczający Polskę świat jest wynarodowiony i nienacjonalistyczny. Zresztą to na jedno wychodzi.

Bardzo dobra kwestia. W Republice Czeskiej za Czechów uznaje się 65% obywateli. Jednak jako społeczność potrafią nie nacjalistycznie ale obywatelsko w ramach swoich obecnych granic skutecznie działać. Alois Hadamczik dosyć przez nich lubiany to raczej nie "etniczny Czech" tak przykładowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Bo tu się widzisz rozchodzi o to, aby zaistniał etnicyzm europejski.

Bez rozróżnienia na jakieś tam lokalne nacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Bo tu się widzisz rozchodzi o to, aby zaistniał etnicyzm europejski.

Bez rozróżnienia na jakieś tam lokalne nacje.

No to się zapytam. Czego Polacy się spodziewali po wstąpieniu do Unii ? Dlaczego taka tragedia, może politycznie wykorzystywana po kwestii negocjowania tych niepotrzebnych środków unijnych ? Zamiast sprawdzić co stało się z waszym majątkiem narodowym macie czelność ( niektórzy ) czepiać się Unii, która płaci na większość waszych pomysłów za które płaci europejski podatnik. Jeżeli komuś się nie podoba to niech nie jeździ po autostradach sponsorowanych przez Unię, nie korzysta z obiektów kultury sponsorowanych przez Unię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ale ja też jestem europejskim podatnikiem, mieszkającym w Polsce.

No to o co chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Trudno być europejskim podatkiem jeżeli podatki poldas nie trafiją do worka unijnego obecnie. Jak zauważyłem jest tutaj osoba, która chyba jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Ciekawe czy korzysta z funduszy tej instytucji, w domyśle Unii jako naukowiec ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

W kościele trzeba dawać na składki.

Na Unię też trza się składać.

No bo o to loto, abyśmy się nawzajem uszczęśliwiali z naszych europejskich podatków.

Nie widzę w tym czegoś zdrożnego.

Tylko jeszcze malkontenci się opierają, ale... To kwestia czasu i się uspokoją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Trudno być europejskim podatkiem jeżeli podatki poldas nie trafiją do worka unijnego obecnie.

A czemu ? Czy część płaconego przez nas podatku VAT nie trafia do budżetu Unii ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Wg mnie to jest ważne nie tylko dla strefy euro, ale dla całej Unii Europejskiej - w dniu dzisiejszym - 22/01/2015 r. o godz. 14:30 zarząd Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przekazał decyzję w sprawie rozszerzenia programu tzw. luzowania ilościowego (QE), czyli dodruku euro i skupowaniu za pusty pieniądz obligacji z rynku. Prezes EBC Mario Draghi ogłosił wartość dodruku na poziomie 60 mld euro miesięcznie do września 2016 r.

Psucie pieniądza było już w starożytności, ale jakoś wciąż mam sentyment do parytetu złota...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Nikt nikomu nie każe sprzedawać obligacji za "pusty pieniądz".

Są na to chętni? Ich problem.

A sentyment do parytetu złota se oczywiście można mieć.

Tylko tak mi się wydaje, że byśmy wszystkie kopalnie złota na świecie wyczyścili z kruszcu, a i tak by brakło na ten parytet.

Dlatego mym zdaniem - Rozsądnie postąpiono w Bretton Woods.

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Trudno być europejskim podatkiem jeżeli podatki poldas nie trafiją do worka unijnego obecnie.

A czemu ? Czy część płaconego przez nas podatku VAT nie trafia do budżetu Unii ?

A o co się bili politycy polscy z prawicy i lewicy jak nie o budżet unijny ? Kto tam komu udowadniał mniejszą miłość do Vatherland z uwagi na mniejsze pieniądze ?

[... ciach]

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.