Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
wielkaradosc

Historia niczyja - książka o Elektrycznych Gitarach

Recommended Posts

Szanowni pasjonaci historii,

zwracam się do Was z nietypową prośbą: kończę właśnie prace nad pierwszą oficjalną biografią znanego z wielu przebojów zespołu Elektryczne Gitary. Z uwagi na fakt, że najwięcej miejsca w tekście poświęciłem właśnie ich piosenkom - genezie, interpretacji, znaczeniu - chciałbym, by mój niefachowy komentarz został wzbogacony wypowiedzią eksperta w danym temacie. Uważam, że wybrane piosenki napisane przez Kubę Sienkiewicza są na tyle interesujące, że zasługują na specjalne wyróżnienie. Z pomocą pospieszyły mi już autorytety z zakresu psychologii, psychoterapii, etyki, wychowania czy nawet neurologii. Byłoby mi bardzo miło, gdybyście i Wy pomogli mi w tym zadaniu.

Dlatego uprzejmie proszę o krótki komentarz na temat piosenki "Historia niczyja", (http://elektrycznegitary.pl/historia/10-historia-niczyja). Czy zgadzacie się z przesłaniem piosenki? Czy nie jest on zbyt pesymistyczny? A może wręcz przeciwnie - jest ona aż do bólu prawdziwa i dokładnie oddaje to, jak traktuje się dziedzictwo wieków minionych? Opuszczona, zaniedbana - i gdy już się w końcu ktoś nad nią pochyli, to usłyszy rechot? Rechot tych, którzy jakąkolwiek refleksję nad historią uznają za zbędny, śmieszny sentymentalizm?

Zależy mi na Waszych postach, jestem przekonany, że znajdę tu wartościowe komentarze, które będę chciał umieścić w książce. Oczywiście, każda wypowiedź zostanie podpisana Waszym imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem, jak wolicie.

Czy mogę liczyć na Wasze wsparcie?

Dzięki i pozdrawiam,

Przemysław Zieliński

Mam niejasne wrażenie, że nie jest to książka, a praca domowa. Na razie jednak, w dobrej wierze temat przenoszę jedynie do działu Książka.

secesjonista

Edited by secesjonista
Poprawiono tytuł na czytelniejszy i przeniesiono do odpowiedniejszego działu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz N   

Historia niczyja chociaż pod opieką

Kiedy nią się wzruszysz to usłyszysz rechot

Kto by pomyślał, że to tak głęboko marksistowski tekst. Mnie te słowa kojarzą się z znanym cytatem z "Osiemnasty Brumaire'a Ludwika Bonaparte" :

Hegel powiada gdzieś, że wszystkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.