Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Ludwik Kowalski

Dlaczego Hitler napadl na ZSSR gdy wojna z Anglia byla jeszcze w toku?

Recommended Posts

Dlaczego Hitler napadl na ZSSR gdy wojna z Anglia byla jeszcze w toku? Czy nie zdawal sobie sprawy z tego ze bylo to bardzo bledne posuniecie? Nareszcie znalazlem na to odpowiedz, cztajac ksiazke "Praque Winter 1937-1948," (napisana w 2012, po angielsku, przez Madeleine Albright, byla ministrem spraw zagranicznych USA)

Okazuje sie ze Hitler robil wszystko co mogl by sklonic Anglie do podzielenia sie z nim (i z USA) calym swiatem. Ale nie udalo mu sie tego zrobic, z powodu postawy Churchilla.

Ludwik

Edited by Ludwik Kowalski

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

A co innego bidak mógł zrobić?

Czekać? Na co?

Brytyjczycy najgorsze mieli za sobą. Ich produkcja wspierana amerykańskimi dostawami wzrastała a postawa samych Amerykanów mogła sugerować, że długo neutralne nie będą. W tym samym czasie Stalin zbroił się na potęgę i było jasne, że przygotowuje się do ataku.

Hitler wpadł w megasidła i tak jak zwierze w sidłach zaczął wierzgać.

A plany wspólnego z Brytyjczykami podboju Świata to czyste banialuki. Po pierwsze Brytyjczycy od wieków pilnowali aby na kontynencie nie powstało jedno superpaństwo zdolne zdominować Europę. A po drugie chyba mentalnie nie byli gotowi współpracować z "Hunami" raptem 20 lat po krwawej wojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
amon   

Te brednie można przeczytać na kilku forach. Otóż Ludwik Kowlaski tak dalece uległ propagandzie goebelsowskiej, że nadal uważa Churchilla za podżegacza wojennego. Gratuluje wiedzy Ludwiku Kowalski. Masz rację, to przez Churchilla Adolf Hitler nie mógł zrealizwoać sowich pokojowych celów. Jaka szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Dodam jeszcze, że po tym jak Sowieci zajęli Besarabię i Bukowinę Niemcy poczuli rękę Stalina na gardle. Jeden skok i rumuńskie pola naftowe mogły być w rękach Rosjan. Musieli działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pełny tytuł brzmi "Prague Winter: A Personal Story of Remembrance and War, 1937-1948" nie jest to książka starająca się być analizą historyczną ówczesnej polityki.

Jak najbardziej postawa Churchilla wykluczała powodzenie podziału świata. A sam pomysł "podziału" amonie trudno nazwać "pokojowym celem".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smardz   
A po drugie chyba mentalnie nie byli gotowi współpracować z "Hunami" raptem 20 lat po krwawej wojnie.

Teza jak teza, nic odkrywczego. natomiast co do postaw społeczeństwa brytyjskiego fantastycznych rzeczy można sie dowiedzieć z książki pt. "Buntownicy" Lynne Olson. Sympatyków Hitlera, przed wojną, było tak wielu wśród wyższych sfer społeczeństwa, że niektórzy mogli odnieść (mylne lub nie) wrażenie, że Wielka Brytania jest zdolna współpracować z Niemcami lub pozostać neutralna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitler pewnie myślał, że Wielka Brytania podda się prędzej czy później. Jego decyzje co do zaatakowania Związku Radzieckiego wcześniej spowodowały, ze na zachodzie istniał niepokonany przeciwnik. Nie przewidziano, że w przyszłości doprowadzi to do powstania "drugiego frontu" na zachodzie Europy.

Edited by Damcio1234

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.