Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dziwna.emilka

Kryminalne historie sprzed lat

Rekomendowane odpowiedzi

Często w internecie natrafiam na fascynujące historie kryminalne sprzed lat; chętnie poczytam kolejne, więc jeśli znacie jakieś - dzielcie się! ;)

Zostawiam jedną historię na zachętę: Na co dzień był wzorowym mężem i ojcem.. Nikt nie podejrzewał, że skromny i spokojny mieszkaniec podbydgoskiej wsi jest też zwyrodniałym zabójcą bydgoskich prostytutek

//piterzx: Wszystko ładnie, pięknie, ale można by było mniej spamować tymi linkami z Gazety Pomorskiej...

Temat jednak zostawiam, bo wydaje się ciekawy. Zapraszam do dyskusji i dzielenia się wiedzą.

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku, przypomnę że nader niejasnej i wzbudzającej wiele emocji, zbrodni w domu inż. Zaremby poświęcony jest już odrębny wątek:

Sprawa Rity Gorgonowej

Z głośnych spraw: oskarżenie o zabójstwo wobec hr. Ronikiera, o tyle sprawa ciekawa, że modus operandi wyszukiwano u jego literackich bohaterów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zamordowanie księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego... przez szereg lat głównym podejrzanym był jego dobry znajomy baron Jan Bisping.

Sprawa przed sądami ciągnęła się od 18 maja 1914 r. (przed Sądem Okręgowym w Warszawie) do maja 1928 r. przed Sądem Apelacyjnym. Sam

baron został uniewinniony, a motyw wyroku liczył aż 143 strony!

/szerzej: S. Milewski "Niezwykli klienci Temidy"/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Czy dzielicie się tutaj tylko sprawami z naszego polskiego podwórka? :rolleyes: Bo jeśli nie to chciałąbym tutaj przedstawić niezwykle ciekawą i tajemniczą, do dzisiaj niewyjaśnioną sprawę tzw. Tamam shud. Jednym słowem morderstwo doskonałem. Jest ciało, ale nie wiadomo o nim nic.

http://www.paranormalne.pl/topic/27529-tajemnica-taman-shud-czyli-tajemniczy-mezczyzna-z-somerton/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Nie jestem rzeźnikiem. Nie jestem dzieciakiem (...)

Jestem tylko Waszym jedynym przyjacielem".

Tak ponoć pisał Kuba Rozpruwacz w jednym ze swych listów.

Postać i samo śledztwo obrosło bogatą literaturą, a jego postać na dobre weszła do kultury masowej.

Ta tajemnicza postać zapisała się w pewien sposób również w annałach nauki. Raz - jest ona pierwszym

przestępcą, którego zinterpretowano jako mordercę seryjnego. Dwa - był bodajże pierwszym, któremu na

wniosek policji wykonano profil psychologiczny. Na wniosek Goerga Luska uczynił to Thomas Bond.

Na czym polegała sprawa Joanny Weber z 1908 r., która ponoć stała się przyczyną kryzysu zaufania względem

francuskich specjalistów od medycyny sądowej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

przypomniałam sobie o tym temacie, gdy przeczytałam tekst o tym, że kryminalni po 20 latach (sic!) wpadli na trop mordercy młodej dziewczyny:Śledczy rozwikłali zagadkę brutalnego mordu sprzed 20 lat [wideo]

// tak, wiem, że znów GP, ale nic nie poradzę na to, że często przeglądam ten portal ;)

a co do sprawy Gorgonowej, to polecam rozmowę z jej wnuczką o ewentualnym wznowieniu procesu: Wnuczka Gorgonowej dla WP.PL: wyrok wydała ulica, zanim zaczął się proces

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O mordercach traktuje "Focus Historia ekstra" nr 6/2015, jest między innymi artykuł o Kubie Rozpruwaczu, i o polskim tropie w tym temacie. Jak myślicie - da się ustalić kim był Kuba Rozpruwacz?

Edytowane przez adamhistoryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.