Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Strefa Wolnego Słowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Dla porządku tytułami które wcześniej próbowały wejść na niszę Wprost były Newsweek i niejaki OZON. Drugi padł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku tytułami które wcześniej próbowały wejść na niszę Wprost były Newsweek i niejaki OZON. Drugi padł.

Newsweek to pismo mainstreamowe widać na próbach się skończyło .

Najlepsze w nowych mediach prawicowych jest to , ze tworzą je właśnie niepokorni dziennikarze ( angażują w to własne prywatne pieniądze ) nie wielkie koncerny medialne , nie są one tez zależne od reklam a od czytelników , co więcej mocno stoją na rynku .

Ozon tak pamietam to pismo , pisał tam Lis , Bugaj i Hołownia , na zagospodarowanie prawicowego czytelnika zero szans <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Najlepsze w nowych mediach prawicowych jest to, ze tworzą je właśnie niepokorni dziennikarze

Jeść trzeba. Z tego wynika że niepokorność też jest towarem. I dobrze.

(angażują w to własne prywatne pieniądze ) nie wielkie koncerny medialne ,

Jesteś tego pewien ?

nie są one tez zależne od reklam a od czytelników,

Na pewno ? Ma ktoś dane jak dzieli się obecnie reklamowy tort ?

co więcej mocno stoją na rynku.

To się okaże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

... tworzą je właśnie niepokorni dziennikarze ( angażują w to własne prywatne pieniądze )[...] , nie są one tez zależne od reklam a od czytelników

To, że ktoś w medialny biznes angażuje "swoje prywatne pieniądze" to się akurat nie dziwię - w sumie tak funkcjonuje, a przynajmniej zaczyna funkcjonowanie większość firm czyli podmiotów działalności gospodarczej - a gazeta, portal, telewizja nie jest niczym innym.

Natomiast w to, że firma medialna, nawet najmniejsza nie jest zależna od reklam i czytelników (odbiorców) już nie uwierzę. Tak jakoś coś wspólnego z taką działalnością czasem miewam (daleka od polityki - pismo branżowe) i jakoś nie zauważam, aby była to działalność niezależna od reklam i czytelników. Przecież to bzdura ... oczywiście jak wspomniałem, można być nadzianym hobbystą i się bawić prowadzeniem gazety itd., ale w każdym innym przypadku to się musi jakoś utrzymywać - a utrzymuje się właśnie z reklam i czytelników. Czarów nie ma.

Co najwyżej takie media nie są nastawione na masowego odbiorcę, a szukają jakieś luki, gdzie da się zarobić - ale w końcu to nie jest nic nietypowego, pisma "dla wąskiego grona czytelników", dalekie od polityki też tak robią. Tyle, że w sumie chyba na polityce zarabiać łatwiej.

Tak więc Lancasterze nie bądź naiwny (bez urazy) - ci co Tworzą te wspomniane przez Ciebie media też funkcjonują normalnie jak każde inne media, każda inna firma. Co najwyżej wybierając konkretnego odbiorcę niszowego, mają ten luksus, że mogą sobie prezentować własne poglądy. Ot założyli sobie odpowiednią do swoich poglądów "linię pisma" (portalu, Tv itd.) i w sumie niczym się to nie różni od tego, że każde media mają jakąś "ustaloną linię" - ta po prostu się piszącym tam podoba i tyle.

Edytowane przez Razorblade1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak więc Lancasterze nie bądź naiwny (bez urazy) - ci co Tworzą te wspomniane przez Ciebie media też funkcjonują normalnie jak każde inne media, każda inna firma. Co najwyżej wybierając konkretnego odbiorcę niszowego, mają ten luksus, że mogą sobie prezentować własne poglądy. Ot założyli sobie odpowiednią do swoich poglądów "linię pisma" (portalu, Tv itd.) i w sumie niczym się to nie różni od tego, że każde media mają jakąś "ustaloną linię" - ta po prostu się piszącym tam podoba i tyle.

Oczywiście ze funkcjonują normalnie Szanowny Przedmówco , jak i prawdą jest to co piszesz ze ich dziennikarze czy wydawcy prezentują własne poglądy , tyle ze stać ich na obiektywizm i na sprzeciw wobec serwilizmu , który uprawiają media mainstreamowe .

Co do zaś niszowosci o której wspominałeś , Szanowny Tomasz N podawał wyniki jakie osiągnęły prawicowe tygodniki , setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy to już nie nisza , całkiem dobrze się ma Gazeta Polska , Tomasz wspominał rowniez o sukcesie bliżej mi nieznanego tytułu "Gosc Niedzielny ", co do TV Republika nie mam danych choć życzę jej jak najlepiej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do zaś niszowosci o której wspominałeś , Szanowny Tomasz N podawał wyniki jakie osiągnęły prawicowe tygodniki , setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy to już nie nisza , całkiem dobrze się ma Gazeta Polska , Tomasz wspominał rowniez o sukcesie bliżej mi nieznanego tytułu "Gosc Niedzielny "

Zaraz, zaraz ... chyba się Szanowny Lancasterze nie rozumiemy. Zdawało mi się, że pisząc o tych wg Ciebie bardziej niezależnych mediów, tworzonych przez "niepokornych dziennikarzy", co to w tytuły "angażują swoje prywatne pieniądze" masz na myśli trochę inne tytuły i nieco inną prasę. Właśnie taką "bardziej niszową" i nakierowaną na bardziej "wymagającego czytelnika" (choć oczywiście o pewnych poglądach zbliżonych do prawicy) - a Ty w odpowiedzi wymieniasz dwa tytuły istniejące od lat i będące w sumie takimi "politycznymi bulwarówkami". Nie mają nic wspólnego z żadnymi "mediami niezależnymi" to są faktycznie wysokonakładówki, o pewnym czytelnym politycznym zabarwieniu. Nijak lepsze (w sensie rzetelności) od mediów z "przeciwnej strony".

Wyraźnie się nie dogadaliśmy - myślałem, że chodzi Tobie o coś bardziej "wymagającego" niż te dwa tytuły będące typową masówką i rządzące się takimi samymi prawami jak reszta "popularnych mediów" tyle, że mające "jedyną słuszną linię" ...

Edytowane przez Razorblade1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy czytam prawicowe media - nie nie czytam, bo nie jestem ich zwolennikiem, a spora część tego co reprezentują jest mi obca

(...)

i

(...)

Wyraźnie się nie dogadaliśmy - myślałem, że chodzi Tobie o coś bardziej "wymagającego" niż te dwa tytuły będące typową masówką i rządzące się takimi samymi prawami jak reszta "popularnych mediów" tyle, że mające "jedyną słuszną linię" ...

Mnie to trochę dziwi, użytkownik Razorblade1967 czytać, nie czyta, ale wie co zawierają poszczególne tytuły.

(...)

nie są one tez zależne od reklam a od czytelników,

Na pewno ? Ma ktoś dane jak dzieli się obecnie reklamowy tort ?

(...)

Raporty cyklicznie zamieszcza Press, czy większe domy medialne.

Należy rozróżnić zależność od reklamodawców od zależności wyników finansowych z wpływów z reklam. Media prawicowe jak

najbardziej chciałyby mieć większy udział w owym reklamowym torcie - po prostu nie potrafią go ugryźć.

Jeśli chodzi o zawartość (piszę o wersjach papierowych) to jest tragiczna. Odnoszę wrażenie, że gdyby wspomniane gazety zamieszczały prognozę pogody to w przypadku opisu burzy i nawałnicy znalazłaby się uwaga, że to wina Tuska. Zachodzę w głowę, jak ludzie posiadający całkiem "dobre pióra" rozmieniają się w kolejnych atakach na PO. Nie widzę żadnego pomysłu na przyszłość, że o szerszej wizji nie wspomnę. Wyjmując z zawartości poszczególnych pism ataki, czy odniesienia do rządu i PO, ze zdziwieniem skonstatujemy, że nie zostało prawie nic. Dla mnie to zbyt mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ... chyba się Szanowny Lancasterze nie rozumiemy. Zdawało mi się, że pisząc o tych wg Ciebie bardziej niezależnych mediów, tworzonych przez "niepokornych dziennikarzy", co to w tytuły "angażują swoje prywatne pieniądze" masz na myśli trochę inne tytuły i nieco inną prasę. Właśnie taką "bardziej niszową" i nakierowaną na bardziej "wymagającego czytelnika" (choć oczywiście o pewnych poglądach zbliżonych do prawicy) - a Ty w odpowiedzi wymieniasz dwa tytuły istniejące od lat i będące w sumie takimi "politycznymi bulwarówkami". Nie mają nic wspólnego z żadnymi "mediami niezależnymi" to są faktycznie wysokonakładówki, o pewnym czytelnym politycznym zabarwieniu. Nijak lepsze (w sensie rzetelności) od mediów z "przeciwnej strony".

Dokładnie o to mi chodziło , wystarczy by Szanowny Forumowy Kolega spojrzał raz jeszcze na post wprowadzający , odnosiłem się tam do sporej grupy tytułów wymienionych wprost "imiennie " , i tu jedna uwaga stale traktujesz czytelnika prasy prawicowej jako odbiorce niszowego , i pytanie dlaczego ? Skoro nowo powstałe tygodniki prawicowe mają nakłady idące w setki tysięcy egzemplarzy .

Wyraźnie się nie dogadaliśmy - myślałem, że chodzi Tobie o coś bardziej "wymagającego" niż te dwa tytuły będące typową masówką i rządzące się takimi samymi prawami jak reszta "popularnych mediów" tyle, że mające "jedyną słuszną linię" ...

Masz racje oba te media istnieją dość długo i ich pojawienie się w temacie może być mylące .

Należy rozróżnić zależność od reklamodawców od zależności wyników finansowych z wpływów z reklam. Media prawicowe jak

najbardziej chciałyby mieć większy udział w owym reklamowym torcie - po prostu nie potrafią go ugryźć.

Jako media źle widziane na salonach władzy ( vide Lasek - Pereira , i nocne konferencje dla wybranych w Kancelarii Premiera ), nie ma szans by reklamodawcy zaryzykowali i dawali ogłoszenia ww , raczej tradycyjnie zjawią się w mających dużo mniejszy nakład ale mainstreamowych tygodnikach .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nakładami nowych tytułów idącymi w setki tysięcy to pewna przesada, zwłaszcza że istotniejszą jest sprzedaż:

(nakład/sprzedaż)

"Sieci" - 213 725 / 103 927

"Tygodnik do Rzeczy" - 211 250 / 102 423

"Uważam Rze" - 64 557 / 20 533

/dane za marzec 2013 opracowane przez www.wurtualnemedia.pl na podstawie wyników z ZKDP; "Sieci" przed "Do Rzeczy".../

W tym samym miesiącu średnia sprzedaż każdego numeru wynosiła:

"Fakt" - 355,2 tys.

"Gazeta Wyborcza" - 232,2 tys.

"Super Express" - 161,2 tys.

"Rzeczpospolita" - 111,7 tys.

/za: www.ekonomia.rp.pl; "Gazety tracą czytelników/

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Z tym, ze porównywanie tygodników do dzienników tez jest trochę nietrafne - inna formuła etc. Za podanymi przez ciebie linkami Newsweek ma sprzedaż ogółem 133105 a Polityka 128754 - różnica nie jest już tak zdecydowanie duża. Nota bene wygląda na to, że czytelnictwo - przynajmniej tygodników, w Polsce się ostatnio zwiększyło, bo Newsweek w marcu 2012 miał sprzedaż 107188 a Polityka 121117 (z klasyfikacji wypada ówczesne Uważam rze z 130782 sprzedaży obecnie 20 tys)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

(angażują w to własne prywatne pieniądze ) nie wielkie koncerny medialne ,

Na stopce "Do Rzeczy" jest "wydawca tytułu spółka Orle Pióro wchodzi w skład grupy kapitałowej PMPG SA notowanej na GPW"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze porównywanie tygodników do dzienników tez jest trochę nietrafne - inna formuła etc. Za podanymi przez ciebie linkami Newsweek ma sprzedaż ogółem 133105 a Polityka 128754 - różnica nie jest już tak zdecydowanie duża. Nota bene wygląda na to, że czytelnictwo - przynajmniej tygodników, w Polsce się ostatnio zwiększyło, bo Newsweek w marcu 2012 miał sprzedaż 107188 a Polityka 121117 (z klasyfikacji wypada ówczesne Uważam rze z 130782 sprzedaży obecnie 20 tys)

Podpisuje się pod postem Szanownego Furiusza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "wielkich koncernów medialnych"...

nie demonizujmy ich wpływu, wreszcie wspomniany Point Group wydawał tygodnik pod redakcją Tomasza Lisa, co nie przeszkadza mu obecnie wydawać "Do Rzeczy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "wielkich koncernów medialnych"...

nie demonizujmy ich wpływu, wreszcie wspomniany Point Group wydawał tygodnik pod redakcją Tomasza Lisa, co nie przeszkadza mu obecnie wydawać "Do Rzeczy".

To fakt , Lisiecki zauważył to co pięknie określił Gregski tymi słowami wobec Hajdarowicza :

.

Hajdarowicz przez lokajski serwilizm zabił świetnie prosperujące pismo. Aż się ciśnie na usta "Widzisz coś ty zrobił Wąski? Urwałeś kurze złote jaja!" Jego miejsce przejmie "Do Rzeczy

A co konkretnie zauważył , za na tym tytule może zarobić kasę , i nic w tym złego .

Nieco o PMPG SA .

http://www.point-group.pl/kim_jestesmy.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie to trochę dziwi, użytkownik Razorblade1967 czytać, nie czyta, ale wie co zawierają poszczególne tytuły.

Bo sformułowanie "nie czytam" niekoniecznie oznacza, że ich "nie znam" - w przypadku jednak tytułów "starszych od węgla" i dość popularnych na rynku jest tak, że je znam w sensie nie raz nie dwa zdarzyło się mieć w ręku, przeczytać coś z ciekawości "co oni tam wypisują" i się z tego pośmiać. Na zasadzie bo ktoś z kolegów czyta, bo w długiej podróży pociągiem się wymieniłem pismami ze współpasażerem czy czasem jak ktoś coś podlinkuje to zajrzę do "wydania internetowego". Sformułowanie "nie czytam" nie oznacza, że "nie znam".

Jeśli chodzi o "nie znam" - to właśnie raczej jakiś niszowych tytułów prawicowych, które po prostu w rękę nie wpadły, a nie o coś obecnego od lat na rynku itd.

... i tu jedna uwaga stale traktujesz czytelnika prasy prawicowej jako odbiorce niszowego , i pytanie dlaczego ? Skoro nowo powstałe tygodniki prawicowe mają nakłady idące w setki tysięcy egzemplarzy.

No przecież stwierdziłem, że chyba się nie zrozumieliśmy - myślałem, że masz na myśli właśnie jakieś bardziej ambitne tytuły, które zwykle z założenia są przeznaczone dla "odbiory niszowego", a tutaj nagle "wyjechałeś" z tytułami, które są normalnym medialnych "chłamem" (tyle, że akurat "prawicowym" - choć i tego pewny nie jestem, bo jak proPiSuarowe, to raczej średnio prawicowe), niczym nie różniącym się od "chłamu" o po prostu innym politycznym zabarwieniu.

Po prostu się nie zrozumieliśmy. Tobie chodziło o ogólnie media podobno "prawicowe" (czyli też tą medialną "sieczkę"), a ja myślałem, że chodzi właśnie o tzw. "ambitne" media niszowe o prawicowej "linii programowej". I reprezentujące jakieś "niszowe" prawicowe ugrupowania (czyli pozaparlamentarne), choć może wcale nie żałosne jak te obecne w sejmie partie niby prawicowe (w każdym razie same się tak nazywające). Dlatego właśnie pisałem o tym, że chętnie widziałbym na politycznej scenie jakieś sensowne ugrupowania prawicowe - bo każda reprezentacja poglądów ludzkich jest pożądana, byle była na poziomie (czego przecież o tej sejmowej niby-prawicy powiedzieć nie można).

Edytowane przez Razorblade1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.