Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Strefa Wolnego Słowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Wybacz Lancasterze ale w jej nakręcaniu masz również udział. Więc może ja wspomnę o tytule którego z oczywistych względów nie przywołałeś, czyli o "Gościu Niedzielnym". Pisuje tam felietony Gwiazdowski, Grajewski całkiem całkiem poszerzające wiedzę czytelników.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Lancasterze ale w jej nakręcaniu masz również udział. Więc może ja wspomnę o tytule który z oczywistych względów nie przywołałeś, czyli "Gość Niedzielny" Pisuje tam felietony Gwiazdowski, Grajewski całkiem całkiem poszerzające wiedzę czytelników.

Tomaszu N , dawno mnie tu nie było , wiec gwoli przypomnienia jestem luteraninem i ww "Gościa Niedzielnego" pod strzechę rodzinnej chaty nie wpuszczam :B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweli   

Wiemy juz, że prezentatorzy "nie-mainstreamowców" nie dopuszczają innych poglądów, zupełnie jak "nie-mainstreamocy" w swoich programach, czy na łamach swoich pism. O co chodziło z tymi zboczeniami? Bo sobie rozmawiamy o "nie-mainstreamowcach" i Lancaster wyskoczył z Morozowem, a potem jakieś zboczenia w tym kontekście...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Paweli nie ciąg tego. Jeżeli Cię to ucieszy to Cię przeproszę za tego Pawkę w imieniu nie-mainstremowców i przejdźmy do merytoryki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To może z lewicy.pl:

ZKDP: Duży wzrost sprzedaży "Gościa Niedzielnego" i "Newsweeka"

[2013-05-24 00:40:18]

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy dane o sprzedaży tygodników opinii w marcu bieżącego roku. Wynika z nich, że pierwsze miejsce zajmuje „Gość Niedzielny”, która wyprzedza „Newsweeka” i „Politykę”.

Sprzedaż „Gościa Niedzielnego” wyniosła w marcu 2013 r. 160.437 egzemplarzy, czyli o prawie 16 tys. więcej niż w lutym 2013 r. i o ponad 17 tys. więcej niż w marcu 2012 r.

Na drugie miejsce powrócił „Newsweek”, którego sprzedaż w marcu 2013 r. wyniosła 133.105 egzemplarzy, czyli o prawie 13 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 26 tys. więcej niż rok wcześniej.

Na trzecie miejsce spadła „Polityka”, której sprzedaż w marcu 2013 r. wyniosła 128.754 egzemplarzy, czyli o ponad 3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 8 tys. więcej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejsce jest „Sieci” ze sprzedażą 103.927, czyli o prawie 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

Piąte miejsce zajmuje tygodnik „Do Rzeczy”, którego sprzedaż wyniosła 102.423 egzemplarzy, czyli o ponad 13 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

Kolejne miejsca zajęły: „Wprost” – 67.854 (o prawie 8 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 4 tys. mniej niż rok wcześniej), „Gazeta Polska” – 60.655 (o ponad 2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 11 tys. mniej niż rok wcześniej), „Tygodnik Powszechny” – 21.129 (o prawie 5 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 5 tys. więcej niż rok wcześniej). „Uważam Rze” – 20.533 (o prawie 4 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 110 tys. mniej niż rok wcześniej), „Przegląd” –19.296 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 1 tys. mniej niż rok wcześniej), „Przekrój” – 17.708 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 3 tys. mniej niż rok wcześniej).

ZKDP podał też dane odnośnie sprzedaży tygodników zamieszczających przedruki z prasy polskiej i zagranicznej. Zgodnie z nimi tygodnik „Angora” sprzedał w marcu 2013 r. 334.318 egzemplarzy (o prawie 7 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 20 tys. mniej niż rok wcześniej), a „Forum” 13.934 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i minimalnie mniej niż rok wcześniej).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweli   

Widzisz Tomaszu N, nie ma szans. Po prostu część ludzi oglądając sobie pewne programy po prostu strasznie się nakręca. Za chwilę, jak napiszę, że np. te media to furory nie zrobią, bo i tak ogląda je dość zamknieta grupa miłośników, to Lancaster z papistą wyskoczy, albo będzie dalej coś bełkotał o zboczeniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Tomaszu N, nie ma szans. Po prostu część ludzi oglądając sobie pewne programy po prostu strasznie się nakręca. Za chwilę, jak napiszę, że np. te media to furory nie zrobią, bo i tak ogląda je dość zamknieta grupa miłośników, to Lancaster z papistą wyskoczy, albo będzie dalej coś bełkotał o zboczeniach.

Drogi chłopcze racz , nie poświęcać tyle uwagi userowi lancasterowi w tym temacie , który w zupelnie innym celu założyłem , załóż własny poświęcony zboczeniom , papistom , lub mi bo tylko to wydaje się cie interesować .

Ad rem ,

Na czwartym miejsce jest „Sieci” ze sprzedażą 103.927, czyli o prawie 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

Piąte miejsce zajmuje tygodnik „Do Rzeczy”, którego sprzedaż wyniosła 102.423 egzemplarzy, czyli o ponad 13 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

To bardzo dobre wyniki jak na stosunkowo nowe tytuły .

„Uważam Rze” – 20.533 (o prawie 4 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 110 tys. mniej niż rok wcześniej)

ten wynik mnie nie dziwi , po frondzie dziennikarskiej dziwnym się wydaje sprzedaż na tym poziomie , na ile jest to skutek dokonanych wcześniej prenumerat ?

BTW - ponawiam pytanie czy wzmożenie aktywności mediów niezależnych i ich różnorodność wpłynie na sukces wyborczy prawicy ?

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Panowie, upominam o zachowanie spokoju. Proszę wrócić do meritum. Kolejne odejście od tematu i/lub argumenty ad personam będą skutkować kasowaniem postów i warnami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

[edit piterzx]

Jak ktoś może jeszcze pamięta ja gazety klasyfikuję według ilości cycków wprowadzanych tak na boku. Im więcej, tym bardziej zdesperowane redakcje. Akurat wymienione tytuły nimi nie epatują, choć ostatnio nie brakowało artykułu o ich braku u pewnej pani. Ale poczekamy do wakacji.

A jak Wam się podoba Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast ?

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To się psztykajcie dalej.

Jak ktoś może jeszcze pamięta ja gazety klasyfikuję według ilości cycków wprowadzanych tak na boku. Im więcej, tym bardziej zdesperowane redakcje. Akurat wymienione tytuły nimi nie epatują, choć ostatnio nie brakowało artykułu o ich braku u pewnej pani. Ale poczekamy do wakacji.

A jak Wam się podoba Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast ?

To znaczy ? Znam takowych z autopsji ( gdyby nie wiek i to ze się na wieś przeprowadziłem ( duuuuża wioska :) ) to bym się sam do niej zaliczał ).... mowiac po "naszemu" Was ist das?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweli   

Akurat brak piersi, albo konieczność operacji piersi u pewnej pani, jest tematem chętnie ostatnio podejmowanym, o zdesperowaniu danego medium świadczyłyby wizualizacje przynajmniej stanu sprzed :)

Natomiast nie rozumiem epatowania tym przekonaniem, że grupa mediów centrowo-prawicowych to akurat jedyne wolne media w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Posty poleciały. Kolejne będą lecieć przy najmniejszej próbie off topu / ad personam. Ostrzegałem. Teraz publicznie upominam i uprzedzam, że mogą polecieć też warny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Każdy to widzi jak chce. O misji można co najwyżej mówić w przypadku "Gościa".

Reszta, jakby na to nie patrzeć, są to projekty biznesowe, a ich pojawienie wiąże się z powiększeniem się niszy czytelniczej (klienckiej) po (bardzo) dawnym "Wprost". Pojawienie się "Uważam Rze" (też dawnego) ujawniło ukryte rezerwy tej poszerzonej niszy do zagospodarowania, a po i jego upupieniu weszły w nią dwa nowe tygodniki "Sieci" i "Do Rzeczy". I teraz pytanie czy nisza będzie się powiększać i pozwoli na ich równoległe funkcjonowanie, czy też jeden zaniknie. Nakład tego co zostanie pokaże rozmiar niszy. Póki co wygląda na to, że nisza nie-mainstremowa, na której funkcjonują, się powiększa.

Jedno jest pewne bez względu na Twe odradzanie Paweli one istnieją nie dla misji ale dlatego że jest na nie zapotrzebowanie.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Myślę, że „Uważam Rze” powoli zejdzie z rynku. Hajdarowicz przez lokajski serwilizm zabił świetnie prosperujące pismo. Aż się ciśnie na usta "Widzisz coś ty zrobił Wąski? Urwałeś kurze złote jaja!" Jego miejsce przejmie "Do Rzeczy"

ponawiam pytanie czy wzmożenie aktywności mediów niezależnych i ich różnorodność wpłynie na sukces wyborczy prawicy ?

Tego nie wiem ale wreszcie mamy pluralizm na rynku prasowym a to pewnie będzie wpływać na kształtowanie się niezależności myślenia przynajmniej u części społeczeństwa. być może sytuacja wygląda odwrotnie od tej którą sugerujesz. Możliwe, że to sukces tytułów prawicowych jest wynikiem wahnięcia się nastrojów w społeczeństwie. Ludzie poczuli się zmęczeni namolna propagandą "na jedno kopyto" sączącą się z większości mediów. Zwłaszcza że począł pojawiać się widoczny rozdźwięk pomiędzy obserwowaną rzeczywistością a obrazem serwowanym w mediach.

Prawica zaś jest po pierwsze jak zwykle straszliwie podzielona.

Po drugie wygląda na równie nieudolną jak pozostałe formacje i do tego jest mniej atrakcyjnie opakowana niż produkt Tuska.

Nie podniecałbym się specjalnie naszymi perspektywami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że „Uważam Rze” powoli zejdzie z rynku. Hajdarowicz przez lokajski serwilizm zabił świetnie prosperujące pismo. Aż się ciśnie na usta "Widzisz coś ty zrobił Wąski? Urwałeś kurze złote jaja!" Jego miejsce przejmie "Do Rzeczy"

Cokolwiek o nim nie mówić głupi nie jest , zapewne zaistniała stosowna rekompensata .

Prawica zaś jest po pierwsze jak zwykle straszliwie podzielona.

O ile uznamy PIS za prawice , to podziały mu nie szkodzą , a sondaże rosną .

Po drugie wygląda na równie nieudolną jak pozostałe formacje i do tego jest mniej atrakcyjnie opakowana niż produkt Tuska.

Liczyłem na odrodzenie Ruchu Narodowego , marsze 11.11 dawały nadzieje , przeliczyłem się ....

Nie podniecałbym się specjalnie naszymi perspektywami...

Nie jestem pesymistą , zmienia się ( popatrz ile dzieje się w świecie mediów ) , idzie ku lepszemu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.