Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Eksperyment Filadelfia

Rekomendowane odpowiedzi

Eksperyment Filadelfia lub Projekt Tęcza – to nazwa tajnego eksperymentu naukowego, podobno przeprowadzonego przez USA przeprowadzony na amerykańskim okręcie wojennym USS Eldrige w porcie Filadelfia. Miał polegać na zbadaniu istnienia i właściwości jednobiegunowego pola magnetycznego. Sam Einstein miał opracować teorię tego eksperymentu. Poprzez odchylenie o kilka procent promieni światła dzięki czemu udałoby się dany obiekt ukryć. Dzięki czemu stworzyłoby to nowe możliwości taktyczne. Sam Einstein miał uczestniczyć w przygotowaniach ekspereymentu, a także John von Neumann i Nikola Tesla. Według relacji świadków udało się wygenerować takie pole statek został otoczony szarą mgłą i zniknął przy towarzyszącym oślepiającym blasku. Według władz okręt brał udział w badaniach naukowych ale nad badano możliwość stowrzenia magnetycznej osłony przeciwtorpedowej.

Ciekawe jestem waszego zdania na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Liberal   

Chcialem odnalezc cokolwiek na ten temat w internecie, ale nie znalazlem. Bardzo mnie zainteresowal ten projekt. Laczy on chyba dwoch geniuszow Tesle i Einsteina. Skoro ich dwoje to byc moze udalo sie stworzyc cos interestujacego. Byc moze bylo cos na rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
opolski1   

Po wpisaniu "eksperyment Filadelfia" w google pojawia sie 23.000 wpisów w języku polskim i ponad 1.450.000 adresów w jezyku angielskim ("Philadelphia Experiment")

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gruzio2   

Niszczyciel USS Eldrige

Cel pododobno sprawienie zeby okret stal sie niewidzialny.

Efekt:oficjalnie zaden.Ale podobno okret widziano w kilku innych miejscach(odleglych o 1000 mil od filadelfii)a marynarze zgineli lub zostali okaleczeni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tryton65   

Nie wiem czy tu moge.Byly opisu eksperymentu niemieckiego "Dzwon".Tam tez jest opis takiego dziwnego

swiatla violetowo cos tam.

A poniewaz oba eksperymenty byly z wykorzystaniem pöl magnetycznych to moze faktycznie

cos takiego moglo miec miejsce.

W opisach niemieckich byla mowa o smierci ludzi pracujacych przy tym urzadzeniu na skutek

rozkladu krwi.

Edytowane przez tryton65

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Overcome   

To ja w takim razie jeszcze raz wygrzebie ten temat.

Podobno USS Eldrige został otoczony przez zieloną lub fioletową (zdania są podzielone) mgłę i zniknął.Po kilku godzinach pojawił się z powrotem, jednak poważnie uszkodzony.Na jego pokładzie(to niepotwierdzone informacje) ludzie mieli być okaleczeni, "rozbici" psychicznie oraz (rzecz najdziwniejsza) dosłownie wtopieni w metal. Niestety, nie można wiele o nim znaleźć, ponieważ władzę USA w ogóle kwestionują jego istnienie. Ci, którzy uczestniczyli w eksperymencie zostali "uciszeni".

Edytowane przez Overcome

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Słyszałem o tym w RMF FM. Część załogi zaginęła, a część postradała zmysły.

Widmo okrętu nagle pojawiło się w odległym porcie marynarki wojennej w Norfolk.

Prawdopodobnie - ale to tylko moja teoria - w wyniku eksperymentu okręt znalazł się przez chwilę w innym wymiarze (innej wersji znanego nam świata) i coś ze zewnętrz dobrało się do załogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wymiary lub nie wymiary - tego nie wiem, już sensowniejszym wyjaśnieniem jest próba przeprowadzenia jakiegoś eksperymentu, w którym coś nie wyszło. Teoretyczne założenia - teoretycznymi założeniami, zaś praktyka bardzo często ma się nijak do teorii. Tym bardziej, że tak naprawdę późniejsze lata II w.ś. obfitowały w rozmaite teorie o superbroniach i in. założeniach. Tak naprawdę [to jest moje podejrzenie] należałoby podobnych pomysłów szukać w kręgach naukowców niemieckich, lub tych którzy uciekali w różnych okresie z Niemiec. Wystarczy wspomnieć wszystko to co wiąże się z Riese, a dokładniej to czego nie wiemy, by wyobrazić sobie jakimi krętymi ścieżkami podążała wówczas nauka. Jest jedna różnica - Niemcy przeprowadzali eksperymenty na więźniach, a świadkowie ginęli, zaś eksperymentatorzy zwykle zmieniali jedynie "sponsora"...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

wymiary lub nie wymiary - tego nie wiem, już sensowniejszym wyjaśnieniem jest próba przeprowadzenia jakiegoś eksperymentu, w którym coś nie wyszło. Teoretyczne założenia - teoretycznymi założeniami, zaś praktyka bardzo często ma się nijak do teorii. Tym bardziej, że tak naprawdę późniejsze lata II w.ś. obfitowały w rozmaite teorie o superbroniach i in. założeniach. Tak naprawdę [to jest moje podejrzenie] należałoby podobnych pomysłów szukać w kręgach naukowców niemieckich, lub tych którzy uciekali w różnych okresie z Niemiec. Wystarczy wspomnieć wszystko to co wiąże się z Riese, a dokładniej to czego nie wiemy, by wyobrazić sobie jakimi krętymi ścieżkami podążała wówczas nauka. Jest jedna różnica - Niemcy przeprowadzali eksperymenty na więźniach, a świadkowie ginęli, zaś eksperymentatorzy zwykle zmieniali jedynie "sponsora"...

pozdr

Istnieje więcej sensowniejszych odpowiedzi, wystarczy zapoznać się z relacją Edwarda Dudgeona.

Reszta to miejska legenda i konfabulacje kilku autorów mitomanów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Podzielam zdanie Kadrinaziego.

Jedyna relacja jest autorstwa Alfreda Bielka. I na tym koniec. Możemy snuć domysły, jednak ja np. uważam, że jeśli eksperyment się powiódł, to po prostu ogromna siła mogła wtopić członków marynarzy w pokład, innych zmieść z okrętu. To już bardziej prawdopodobne, niż atak Obcych i Predatora na okręt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.