Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Mariusz 70

Boże Narodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj musialem robic swiateczne zakupy,a wiec odstajac swoje w kolejce do kasy i sluchajac iberyjskich koled o takim temacie sobie pomyslalem.

Jak spedzamy te Swieta? Interesuje mnie wszystko,a wiec kuchnia(a zwlaszcza regionalne czy wrecz specyficzne domowo-rodzinne specjaly),pomysly na prezenty,czy w domu,pubie czy na turystycznym wypadzie,bo w tym roku sporo wolnego z tej okazji wypada.Co sie w Polsce w temacie tradycji zmienia,a wreszcie jak spedzaja Swieta uzytkownicy inne kraje zamieszkujacy.Jak to wyglada w Szkocji,Grecji czy na morzu.Wreszcie pogoda,zycznia,choinki itp.itd.

U mnie w zasadzie zakupy zrobione,lacznie z prezentami,a wiec to najgorsze(istna doroczna, meska via dolorosa) mam za soba.Pozostaja jeszcze inne obowiazki,ale juz znacznie bardziej przyjemne.Np.sobotnie wedzenie szynek i boczku(kielbasy wlasnej roboty juz sa :rolleyes: )choc bywa to zwiazane z ryzykiem nadmiernej konsumpcji.I nie tylko wedlin ;) .A w poniedzialek ubieranie choinki i juz tradycyjna od lat sluzba w kuchni,bo moja Pani niestety zwyczajowo pracuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolności odpowiem:

nienawidzę piec boczku

nienawidzę piec innych mięs

nienawidzę robić ciasta grysikowego

nienawidzę robić sałatki warzywnej

nienawidzę piec piernika

nienawidzę piec miodownika-serowego (alias: serowego-miodownika)

nienawidzę kręcić makowca

nienawidzę robić bigosu

nienawidzę dusić ryby po grecku

nienawidzę robić śledzi w oleju

nienawidzę robić salsy ze śledzi

nienawidzę faszerować pstrągi

nienawidzę robić dzwonki karpia

nienawidzę obkładać karpia migdałami

nienawidzę robić panierowanych pieczarek

nienawidzę robić tradycyjnego kompotu z suszu

nienawidzę robić sosu chrzanowego

nienawidzę robić kluseczek grzybowych

nienawidzę karpia na niebiesko

nienawidzę lepić kulebiaka

nienawidzę ubabrać się buraczkami

... ... nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę...

kocham "Halę Banacha", że nie muszę lepić pierogów, bo kobiełka uznała, że ich wyroby... ujdą, zatem tego nie muszę robić sam.

Aaaa, zapomniałem - kocham atmosferę świąt.

Na czym kończę, bo wracam do praktyki niewolniczej w kuchni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nigdy nie było, nie ma i będzie szaleństwa, żadnego sprzątania świątecznego, szalonych zakupów, bolącego brzucha z przejedzenia. Święta skromne, kilka potraw, ani śni mi się stać przy garach, ciasta kupiłam, zrobię tylko barszczyk, groch z kapustą i gołąbki. Jak każe domowa tradycja u nas święta też mają zwierzaki. A i w tym roku nie będzie choinki. Mam dosyć ganiania kotów i sprzątania baniek (bombek). Tylko maleńki stroik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.