Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tauret   

Z Egiptu stopniowo przechodzimy do Macedonii... (nie bądźmy aż tak egoistyczni:))

Komu Aleksander Wielki powierzył opiekę nad finansami w Egipcie? Człowiek ten miał przyjmować od urzędników podatki dla króla... Proszę określić też skąd pochodził:D

Napata mam nadzieje ze naprawdę pozdrowienia przekażesz :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Grek Kleomenes z Naukratis

Zajmował się budową Aleksandrii i reorganizował administrację finansową Egiptu.

Czy ściągał podatki tego nie wiem, ale mam nadzieję, że to ten :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

To nie moja domena, ale spróbuję:

M. AGRIPPA. L. F. COS. TERTIUM FECIT

M(arcus) Agrippa L(uci) f(ilius) co(n)s(ul) tertrium fecit

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cholera, spóźniłem się dobra odpowiedz, zadawaj pytanie. Merogne przepraszam, że za ciebie, ale tej odp. jestem pewien, a szybciej będzie mógł zadać pytanie napata, ale nie naśladujcie mnie, zły przykład daje :D

Jednak zmieniłem zdanie, Marek Agrypa nie umieścił żadnego napisu :!: :!: , gdyż już od 100 lat nie żył, przed wzniesieniem tej świątyni na jej miejscu była inna, ale Panteon postawił dopiero Hadrian, a pierwotna świątynia poprostu się spaliła, więc nasuwa się oczywista Marek Agrypa nie mógł umieścić żadnego napisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Oczywiście. Napis ten został ufundowany w latach 120-125 i umieścił go Hadrian, który tutaj był nadzwyczaj skromny, nie umieszczając sewgo imienia nigdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z wykształcenia był filozofem stoikiem, dołączył do prowadzonej przez pompejczyków kampanii mającej na celu ukrócenie dyktatorskich zapędów Cezara. Kiedy Pompejusz i jego stronnicy przegrali, wolal popełnić samobójstwo, niż się poddać - po bohaterskiej przeprawie przez pustynię Libii, która skończyła się w okrążonym przez wroga mieście Utyka. Ostatnią noc życia spędził, czytając dialog Platona Fedon i rozważając problemy nieśmiertelności duszy.

Kim był i czego stał się symbolem?

Tak twoje obawy były słuszne, lecz niedoprecyzowane do końca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Teraz pogubiłam się całkowicie :razz:

Uznaliście, że wygrała Turet (gdzie są jest post z jej obawami? ), czy JMK Zygmunt ?

Czy ostatni post to pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów udzieliłem poprawnej odpowiedz. Tauret i na początku ja udzieliliśmy złych odpowiedzi, bo Agrypa już dawno nie żył jak Hadrian stawiał Panteon, więc kolej na pytanie dla mnie, które widziecie wyżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.