Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Najlepszy premier III RP to:  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Donald Tusk
      4
    • Jarosław Kaczyński
      7
    • Kazimierz Marcinkiewicz
      1
    • Marek Belka
      2
    • Leszek Miller
      2
    • Jerzy Buzek
      2
    • Włodzimierz Cimoszewicz
      1
    • Jan Olszewski
      4
    • Jan Krzysztof Bielecki
      0
    • Tadeusz Mazowiecki
      1
    • Ktoś inny, kto?
      1
    • Nie mam zdania
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Cięzko kogoś wybrać, ale oddaje głos na Buzka bo jego rząd nie bał się podjąć potrzebnych reform, żaden następny rząd nie próbował nawet reformować kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oj ciężko mi się zdecydować. Na razie powstrzymam się od ostatecznej decyzji. Co do Buzka to może i rzeczywiście nie bali się przeprowadzić reform, ale pytanie jak one zostały przygotowane. Jakoś nie poprawiły one sytuacji w kraju a patrząc na to co się dzieje można powiedzieć, ze nawet zagmatwały kilka spraw. No, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Zgadzam się obawiam sięjednak że jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim jakiś rząd znów spróbuje takich reform, wszyscy wiemy jak skończył AWS i niestety UW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że wszyscy nadal czekamy na tego wybitnego premiera, którego rząd będzie miał poparcie w Sejmie, nie będzie się bał podjąć reform i ponadto te reformy uda się zrealizować i to z dobrym skutkiem. Potrzebna jest też poprawa kultury politycznej. Z tej listy dla mnie to właśnie Buzek i o dziwo Marcinkiewicz, a dlaczego on? Bo nic właściwie nie zrobił, ale przynajmniej napsuć nie zdążył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   

Ale ludzie się nie znają, oni nie zagłosują na wybitnego, ale raczej na przystojnego, lub wykształconego, ale to nie wystarczy weźmy pod uwagę, że premier to stanowisko, na którym najłatwiej popełnić błąd. :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wymaga to aktualizacji, bo przybył nam kolejny premier i jak mniemam mógłby nawet prowadzić w tym rankingu.

Donald Tusk? Nie! Wsztymajmy się z ocena jego rządu. Na razienie wprowadzil żadnej pozytywnej reformy.

Moje zdanie to Tadeusz Mazowiecki:pierwszy demokratyczny premier. Świetny dyplomata. Takic polityków łaśnie nam trzeba. Odważnych i nie wahajacych sie przy podejmowaniu decyzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

Najlepszym premierem, choć nie idealnym (takich nie ma) był Jan Olszewski ponieważ po raz pierwszy próbowano za jego kadencji oczyścić kraj z konfidentów i działaczy komunistycznych. Gdyby wtedy udało się to doprowadzić do końca to teraz mielibyśmy spokój a tak to temat powraca jak bumerang. To wstyd, że po 19 latach po obaleniu komunizmu Polska nie ma jako takiej nawet ustawy lustracyjnej. Bez oczyszczenia przeszłości nie będzie dobrej przyszłości, jest to oczywiste. Ci co obalili wtedy rząd Olszewskiego są teraz przy władzy i zobaczymy co będą robić... Na powrót wróci pewnie polityka uległości Polski i mycia butów silniejszym państwom zamiast zawierania mądrych sojuszów i prowadzenia swojej własnej polityki. Gratuluje wyborcom PO Tuska, i życzę w następnych sondażach 101% bo 50% już jest. Aha i jeszcze miłego upolityczniania wszystkiego co się da...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
Najlepszym premierem, choć nie idealnym (takich nie ma) był Jan Olszewski ponieważ po raz pierwszy próbowano za jego kadencji oczyścić kraj z konfidentów i działaczy komunistycznych.

:):):P:P Mnie polityka historyczna nie interesuje liczy się gospodarka i reformy. Jedyny porządny premier, który się za nie zabrał jest Buzek, były lepsze czy gorsze, niektóre niedokończone nie z winy AWS, ale były! A co do Olszewskiego fajnie, że akta tajne państwowe wywożone by miał co robić, żenada.

Gdyby wtedy udało się to doprowadzić do końca to teraz mielibyśmy spokój a tak to temat powraca jak bumerang. To wstyd, że po 19 latach po obaleniu komunizmu Polska nie ma jako takiej nawet ustawy lustracyjnej.

Dlaczego PiS nie owtorzył archiwów? Ja odpowiem, by grać teczkami po prostu. Ponadto mnie nie interesuje czy ktoś podpisał lojalkę czy nie. Ważne by teraz działał dla Polski.

Bez oczyszczenia przeszłości nie będzie dobrej przyszłości, jest to oczywiste.

Oczywista oczywistość :lol: A ja się nie zgadzam, ważna jest przyszłość, a nie rozdrapywanie jakiś dawnych czasów, trzeba kłaść nacisk na transport, gospodarkę, a nie na politykę historyczną.

Ci co obalili wtedy rząd Olszewskiego są teraz przy władzy i zobaczymy co będą robić...

Jak to obalili? Po prostu przegłosowali, nie wiem czy to było konstruktywne wotum czy inna forma, ale była to w sposób demokratyczny.

Na powrót wróci pewnie polityka uległości Polski i mycia butów silniejszym państwom zamiast zawierania mądrych sojuszów i prowadzenia swojej własnej polityki.

:lol::lol::lol: To PiS lizał buty USA ot to! Obecny rząd twardo negocjuje i rozmawia z naszymi sąsiadami, PiS by tylko się obrażał, a później mamy embarga. PO szybko załatwiła ich zniesienie.

Gratuluje wyborcom PO Tuska, i życzę w następnych sondażach 101% bo 50% już jest.

Zawiść, zawiść, zawiść. Przed 21 października też żeście się z sondaży naśmiewali :lol::lol:

Aha i jeszcze miłego upolityczniania wszystkiego co się da...

Nie da się bo PiS to już zrobił. Rezygnacja ze służby cywilnej. Stanowiska dla znajomych Kaczyńskich patrz Skrzypek :lol::lol: ten człowiek jako szef NBP to wstyd, osoba tak nieudolna i niekompetenta może conajwyżej małym sklepem zarządzać, a nie NBP. NBP nie wpłaci kasy do budżetu, za Balcerowicza nawet 1 miliard wpłacało... Ponadto stanowiska dla działaczy Samoobrony i LPR. Sowińska z nadania PiS śmiech na sali, dzisiaj nawet ją PiS krytykuje, a to ich wybór.

Ogólnie post typowy Kaczyzm i język Jarosława Kaczyńskiego wszystko bez konkretów tylko zdania:

"miłego upolityczniania wszystkiego, co się da", bo PiS nieupolityczniał, PiS nie nadawał stanowisk tylko swoim, PiS miał całą władzę w Polsce Prezydent jako rzecznik PiS, sędziowie do TK, szef NBP, wszystkie spółki, Sejm i Senat, Premier, TVP i pani Kotecka, ten szef Polskiego Radia, co dziennikarze od niego uciekali patrz Niedzwiecki, wszelakie urzędy, a mimo to wtopili wybory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   
:):):P:P Mnie polityka historyczna nie interesuje liczy się gospodarka i reformy. Jedyny porządny premier, który się za nie zabrał jest Buzek, były lepsze czy gorsze, niektóre niedokończone nie z winy AWS, ale były! A co do Olszewskiego fajnie, że akta tajne państwowe wywożone by miał co robić, żenada.

A to skąd wiesz, pracowałeś w tajnych służbach?

Dlaczego PiS nie owtorzył archiwów? Ja odpowiem, by grać teczkami po prostu. Ponadto mnie nie interesuje czy ktoś podpisał lojalkę czy nie. Ważne by teraz działał dla Polski.

Tu akurat się zgodzę. Jestem za pełnym otwarciem wszelkich akt, pomijając wątki osobiste

Oczywista oczywistość :lol: A ja się nie zgadzam, ważna jest przyszłość, a nie rozdrapywanie jakiś dawnych czasów, trzeba kłaść nacisk na transport, gospodarkę, a nie na politykę historyczną.

Ważna jest przyszłość. Ale wyobraź sobie na przykład, że po II wojnie światowej nie zajmuje nas ZSRR, a do polityki zabierają się donosiciele i szpicle Hitlera. Co można by było z nimi dobrego zrobić? A komunizm wcale nie był lepszy od nazizmu. Poza tym jak mamy spojrzeć w oczy rodzinom ofiar zakatowanych w PRL-u bez rozliczenia. No jak? Odpowiesz? Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie rzeczy działy się niedawno w Polsce. A to chyba ja jestem młodszy od Ciebie.

Jak to obalili? Po prostu przegłosowali, nie wiem czy to było konstruktywne wotum czy inna forma, ale była to w sposób demokratyczny.

A nocną zmianę widział? Takie były tego kulisy.

:lol::lol::lol: To PiS lizał buty USA ot to! Obecny rząd twardo negocjuje i rozmawia z naszymi sąsiadami, PiS by tylko się obrażał, a później mamy embarga. PO szybko załatwiła ich zniesienie.

Twardo, twardo. Wizyta w Rosji z której nic nie wynikło poza mięsem które i tak w ograniczonych ilościach trafia do Rosji.

Zawiść, zawiść, zawiść. Przed 21 października też żeście się z sondaży naśmiewali :lol::lol:

Jasne jasne, to niech zrobią wybory to będą sami rządzić :D

Nie da się bo PiS to już zrobił. Rezygnacja ze służby cywilnej. Stanowiska dla znajomych Kaczyńskich patrz Skrzypek :lol::lol: ten człowiek jako szef NBP to wstyd, osoba tak nieudolna i niekompetenta może conajwyżej małym sklepem zarządzać, a nie NBP. NBP nie wpłaci kasy do budżetu, za Balcerowicza nawet 1 miliard wpłacało... Ponadto stanowiska dla działaczy Samoobrony i LPR. Sowińska z nadania PiS śmiech na sali, dzisiaj nawet ją PiS krytykuje, a to ich wybór.

Ogólnie post typowy Kaczyzm i język Jarosława Kaczyńskiego wszystko bez konkretów tylko zdania:

A takie jak Twoje to typowy język Tuska i jego świty wiernej armii. W odróżnieniu od Ciebie jestem w stanie sam myśleć, a nie powtarzać mantrę zaczerpniętą, niczym świeżą wodę ze studni, z Gazety Wyborczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
Mnie polityka historyczna nie interesuje liczy się gospodarka i reformy. Jedyny porządny premier, który się za nie zabrał jest Buzek, były lepsze czy gorsze, niektóre niedokończone nie z winy AWS, ale były! A co do Olszewskiego fajnie, że akta tajne państwowe wywożone by miał co robić, żenada.
A to skąd wiesz, pracowałeś w tajnych służbach?

Nawet jeśli nie mógłbym powiedzieć ; )

Źródła mojej wiedzy:

http://dziennik3rp.blogspot.com/2008/01/co...-olszewski.html

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4864303.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4681926.html

http://dziennik.pl/polityka/article83926/L...oz_akt_WSI.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWd...ml?ticaid=15711

http://www.wprost.pl/ar/124120/Zginely-akt...z-Macierewicza/

A nocną zmianę widział? Takie były tego kulisy.

Widziałem. Reżyser to bodajże Kurski, który już przegrał proces za pomówienie.

Twardo, twardo. Wizyta w Rosji z której nic nie wynikło poza mięsem które i tak w ograniczonych ilościach trafia do Rosji.

Poza mięsem? To już jest sukces. Trzeba rozmawiać, a nie obrażać i olewać. PiS powiedział, że jeździć nie będzie i krucjate na Rosje prowadził. Nasi producenci powoli muszą odzyskać rynek, który też przez nieudolność PiS straciliśmy i długie weto.

Jasne jasne, to niech zrobią wybory to będą sami rządzić
]

Gdyby dzisiaj była kampania prawdopodobnie by się to udało.

A takie jak Twoje to typowy język Tuska i jego świty wiernej armii. W odróżnieniu od Ciebie jestem w stanie sam myśleć, a nie powtarzać mantrę zaczerpniętą, niczym świeżą wodę ze studni, z Gazety Wyborczej
--->

Mój argument:

Nie da się bo PiS to już zrobił. Rezygnacja ze służby cywilnej. Stanowiska dla znajomych Kaczyńskich patrz Skrzypek ten człowiek jako szef NBP to wstyd, osoba tak nieudolna i niekompetenta może conajwyżej małym sklepem zarządzać, a nie NBP. NBP nie wpłaci kasy do budżetu, za Balcerowicza nawet 1 miliard wpłacało... Ponadto stanowiska dla działaczy Samoobrony i LPR. Sowińska z nadania PiS śmiech na sali, dzisiaj nawet ją PiS krytykuje, a to ich wybór.

Rozumiem, że to inna rzeczywistość?

A dodałbym jeszcze Netzla do PZU z tych nominacji PiS i Kornatowskiego i Kaczmarka etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

No cóż dodam tylko tyle, że niektóre z tych linków tyczą się informacji współczesnych a nie 1992 roku. A, że prawo prasowe jest takie, że praktycznie można smarować kogo się da i jak się da to sam Olszewski się nie obroni. Tamten argument jest Twój tak, jak cytowałem to nie zwróciłem uwagi na to. No to żyć nie umierać w czasach Tuska, istny raj na Ziemi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No cóż dodam tylko tyle, że niektóre z tych linków tyczą się informacji współczesnych a nie 1992 roku.

Bo z tego co widzę chyba mają tyczyć się tego Norton opisuje jak to wywieziono akta tajne do Prezydenta, a tam gdzieś nimi operuje Olszewski.

A, że prawo prasowe jest takie, że praktycznie można smarować kogo się da i jak się da to sam Olszewski się nie obroni.

Można nawet proces karny dziennikarzowi wytoczyć z tego, co wiem... Olszewski nie ma za co. Pewnie by przegrał. Ten człowiek zasłynął tą listą Macierewicza może tam prawdy było trochę, ale wiele nazwisk było z kapelusza. Macierewicz mnóstwo spraw w prokuraturze przegrywa ostatnio. A co z resztą gospodarka, finanse, kultura, infrastruktura etc. za czasów Olszewskiego, co z reformami?

Tamten argument jest Twój tak, jak cytowałem to nie zwróciłem uwagi na to. No to żyć nie umierać w czasach Tuska, istny raj na Ziemi.

Tutaj naprawdę nie rozumiem? Co do Tuska za wcześnie oceniać dokonania po 100 dniach. Po 365 już można porównywać go z innymi z listy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

Napisałem, że czeka nas pewnie raj. Chodzi mi o wypowiedzi Nortona. Widać w nich ten raj. A Tuska na razie nie zacząłem oceniać... Przyjdzie na to czas.

//Adm. To jest nie na temat upominam po raz 2.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.