Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Historyk - kogo najbardziej podziwiacie?

Rekomendowane odpowiedzi

handitto   
Gerard Labuda

jesli wyznacznikiem dla podziwiania historyka jest ilosc kłotni ze swoimi przeciwnikami i wymyślanie nowych teorii by tylko nie zgodzic sie z nimi to okej :wink:

Pierre Gaxotte - odszedł od marksistowskiego dogmatu " dziejowej misji rewolucji francuskiej" i nazwał prawde po imieniu mimo, że był royalista i mamy zupełnie inne poglady szanuje go bardzo jako historyka

Szymon Askenazy - nowatorskie podejscie jak na włąsne "czasy" i świetna biografia Poniatowskiego ( troche popularna ale jak sie to czyta ! )

Antoni Dudek - czytałem jedna ksiazke byłem na jednej konferencji w ktorej brał udział bardzo lubie jego emocjonalne podejscie fajnie sie go słucha

Leopold von Ranke - jakoś wysoko cenie XIX wieczynych historyków ciekawe kto napisze lepsza historie koscioła katolickeigo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja cenię Normana Davisa - za obiektywność,

Davies obiektywny? Polemizowałbym, zwłaszcza w kontekście "Powstania '44". Momentami w jego książkach dość wyraźnie widać, iż jest polonofilem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam Normana Daviesa za obiektywność w książce Boże igrzysko. Zresztą jest to najlepsza książka historyczna jaką miałem okazję czytać może dlatego że od przeczytania w niej 20lecia międzywojennego zaczęła się moją przygoda z historią :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja podziwiam Normana Daviesa za obiektywność w książce Boże igrzysko.

Mam nadzieję, że ta jego obiektywność w tym przypadku, różni się od tej z "Powstania '44"?

Do mojej pierwotnej listy mógłbym dodać jeszcze profesorów Szarotę, Strzembosza, Drozdowskiego i Komorowskiego, cała czwórka imponuje swoją wiedzą i w miarę obiektywnym podejściem, do wcale nie łatwego dla historyka, zagadnienia okupacji i 20-lecia międzywojennego, dodatkowy plus dla nich za prace o historii Warszawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja nie lubię gdy ktoś robi z Jasienicy historyka....

Muszę Cię zmartwić Jasienica - był historykiem, czy tego chcesz czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Muszę Cię zmartwić Jasienica - był historykiem, czy tego chcesz czy nie.

Na ile wiarygodnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na ile wiarygodnym.

A ile faktów wymyślił, zmienił w ilu rozminął się z prawdą?

Natomiast interpretacja faktów to całkiem inna sprawa a do tego każdy ma prawo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
A ile faktów wymyślił, zmienił w ilu rozminął się z prawdą?

W kwestii Zygmunta Wazy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Z tego co pamiętam to chyba pisze o fanatyku - Zygmuncie, ale nie przedstawia dowodów na poparcie tej tezy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Tak, ale opinia powinna być zwykle poparta dowodami, faktami. A w tym przypadku nie jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ale opinia powinna być zwykle poparta dowodami, faktami

Carlsberg (tłumaczenie) prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie. Jakieś fakty dowody potwierdzające tą opinię? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No ja mam niezbyt pozytywny pogląd na temat Jasienicy, ale żeby go do piwa porównywać? Tak, tak wiem, to żart, bo użyłeś emotikony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.