Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Narya

Który papież był najlepszym następcą św. Piotra?

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Jak dla mnie najlepszym, najznakomitszym był Grzegorz VII - wielki reformator. Chciał wprowadzić celibat i tym samym ukrócić libację wśród księży oraz wprowadził Dictatus papae.

A który waszym zdaniem był najlepszym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Zaden.

Wszyscy byli tylko przywodcami organizacji, ktora, chocby i nie tylko, przez sam fakt hierarhicznego zorganizowania oddalala sie coraz bardziej od swego tworcy, Jozefowego syna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chciał wprowadzić celibat i tym samym ukrócić libację wśród księży oraz wprowadził Dictatus papae.

Wtedy wydawało się to słuszne, więc popieram ten wybór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A co sądzicie o Janie VIII - "Joannie"? Jak oceniacie jego reformy i czy w owianej legendzie są faktyczne? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Grzegorz VII , dążył on do wzmacnianie władzy Kościoła, niestety przeciwstawił mu sie cesarz Henryk IV , który z kolei miał na celu podporządkowanie sobie władzy Kościoła (ten postępek wielu innych ludzi starał się zrealizować) myślę że słusznie papież nałożył na Henryka klątwę, lecz to i tak było z mało. Intencje w dobrej sprawie papieża pobudzają mnie by oddać głos właśnie na niego. :P

Cieszę się, że wziąłeś udział w dyskusji, ale bardzo Ciebie proszę o niekaleczenie języka polskiego, jak również zaczynanie zdania z dużej litery. Jeśli to się powtórzy będę musiał dać ostrzeżenie i nie będę taki wylewny. Proszę stosować również polskie znaki typu "ę", "ą", "ć" itp.

W myśl konstytucji: "7.9. Kto nie rozpoczyna pisania wiadomości z dużej litery podlega karze upomnienia lub ostrzeżenia o wartości 1."

Oraz:

"7.11. Kto nie przestrzega reguł języka polskiego podlega karze upomnienia lub ostrzeżenia o wartości 1."

Na razie tylko słowne ostrzeżenie. Twój tekst poprawiłem Ci.

/Nar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Intencje w dobrej sprawie

Niech kolega jakoś udowodni to, że teokracja to najlepsze co nas może spotkać.

Co innego jeśli chodzi o interes papiestwa, rządzenie całą Europą (upraszczając) było na pewno w interesie papieża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Myślę, że najlepszym Papieżem był bł. Jan XXIII

Spytacie, dlaczego, i czy na to zasłużył ?

„Tym, czego kardynałowie i reszta Kościoła nie przewidzieli, było to, że ciepło, poczucie humoru i dobroć papieża Jana zdobędzie serca ludzi w sposób, w jaki jego poprzednik, pomimo jego ogromnej wiedzy i kwalifikacji moralnych, nigdy nie zdołał zrobić.

Był pierwszym papieżem od 1870 roku, który odbył oficjalne spotkanie poza Watykanem. Była to wizyta w więzieniu, gdzie powiedział więźniom: "Nie mogliście przyjść do mnie, więc ja przyszedłem do was".”

Wikipedia.pl

* zwołał sobór ok. 90 lat po Soborze Watykańskim I.

Sobór Watykański II rozpoczął zmiany, które przekształciły oblicze Kościoła katolickiego: nowa formuła mszy świętej, ekumenizm i nowe spojrzenie na świat.

* Odbył spotkanie z Geoffreyem Francis Fisherem, arcybiskupem Canterbury w grudniu 1960r Było pierwszym od 400 lat,(od ekskomuniki Elżbiety I,)spotkaniem arcybiskupa Canterbury z papieżem.

*ekskomunikował 3 stycznia 1962 roku Fidela Castro

Jednak podobnie jak jego poprzednikowi stawiane są zarzuty wspierania m.in. chorwackiego zbrodniarza wojennego Ante, Pavelicia, którego Jan XXIII osobiście pobłogosławił przed śmiercią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Rezz112, oczywiście masz rację, Jan XXIII wiele zrobił dobrego, nie mniej chodziło mi tu o papieży z czasów średniowiecznych (adekwatnie do działu epoki). ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Oh, To przepraszam. ;)

Według mnie najlepszym ŚREDNIOWIECZYM papieżem był Grzegorz VII zwany też Odkupicielem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Ja osobiście rozważyłbym kandydaturę Innocentego III był aktywnym politykiem a właśnie atcy papieże byli potrzebni w średniowieczu doprowadził do porozumienia pomiędzy Ryszardem Lwie Serce a Filipem Augustem ponadto zwołał sobór laerański w 1215r. i zatwierdził dwa zakony dominikanów i franciszkanów. Nie wiem jak odnosił się do kwestii dziecięcej krucjaty z 1212r. ale zdaje mi się że to nie on wzywał je do wyprawy przeciw "niewiernym"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, Sylwester II - bodaj najlepiej wykształcony człowiek swoich czasów. Matematyk, od którego czasów datuje się zakończenie epoki "wieków ciemnych" i rozpoczęcie odrodzenia nauki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym, najznakomitszym był Grzegorz VII - wielki reformator. Chciał wprowadzić celibat i tym samym ukrócić libację wśród księży oraz wprowadził Dictatus papae.

A który waszym zdaniem był najlepszym?

Czy faktycznie celibat mógłby rozwiązać problem libacji?

Wątpię.

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.