Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Wschodni

Nowy podział administracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Kto jak kto ale akurat my mamy coraz ciekawszą sieć autostrad.

Te półtorej godziny do Opola to już obecnie w większości A1 i A4. Nic nowego się nie projektuje, by zmieniło ten stan rzeczy.

No a co mieszkańcy Żywca mają powiedzieć ? Czują się związani z Małopolską a są w innym województwie i do Katowic mają kawałek czasami kiepską drogą.

Wraca sławetne Podbeskidzie. A co do dróg Waćpan się myli, akurat 80 % trasy Katowice - Żywiec jest dwupasmówką. Podobna jazda dwupasmówką do Krakowa wymaga wpierw podjechania prawie pod Katowice.

Co do Sopotu. Na Śląsku przeniesienie stolicy województwa do Gliwic przy równoczesnej likwidacji Województwa Opolskiego byłoby całkiem niegłupie. Przynajmniej dogodziłoby tym z Bielska czy Częstochowy, mających kompleks Katowic. Ale to i tak byłby pozór, gdyby powstała metropolia Silesia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
11914   

Kto jak kto ale akurat my mamy coraz ciekawszą sieć autostrad.

Te półtorej godziny do Opola to już obecnie w większości A1 i A4. Nic nowego się nie projektuje, by zmieniło ten stan rzeczy.

No a co mieszkańcy Żywca mają powiedzieć ? Czują się związani z Małopolską a są w innym województwie i do Katowic mają kawałek czasami kiepską drogą.

Wraca sławetne Podbeskidzie. A co do dróg Waćpan się myli, akurat 80 % trasy Katowice - Żywiec jest dwupasmówką. Podobna jazda dwupasmówką do Krakowa wymaga wpierw podjechania prawie pod Katowice.

Co do Sopotu. Na Śląsku przeniesienie stolicy województwa do Gliwic przy równoczesnej likwidacji Województwa Opolskiego byłoby całkiem niegłupie. Przynajmniej dogodziłoby tym z Bielska czy Częstochowy, mających kompleks Katowic. Ale to i tak byłby pozór, gdyby powstała metropolia Silesia.

Lubię temat "Podbeskidzia" szczególnie rozmawiając ze znajomymi, jak podkreślam z Białej lub bardziej na wschód. A tak poważniej to wracając ze Słowacji wybrałem kiedyś Namestovo i drogę przez Żywiec. Kilka lat temu ale jechałem z rodowitym Żywczaninem repatriowanym dobrowolnie do Katowic i narzekał na drogę strasznie. Jeżeli się poprawiło to bardzo się cieszę.

Z Żywca do Krakowa przez Katowice ? Szaleństwo.

Ale to i tak byłby pozór, gdyby powstała metropolia Silesia.

No i prawie o najważniejszej sprawie zapomniałem. Gorący zwolennik jestem, PO to obiecuje już od lat w wersji z Zagłębiem i to nie wypali. A i tu lokalnie partyjne relacje zobowiązują. Ustawa metropolitarna jest konieczna na już, mainstream nawet lokalny jakby o tym zapomniał ale przed samorządowymi wyborami sobie przypomni. Nie obawiałbym się wykluczenia mniejszych gmin. Czy Suchy Las pod Poznaniem umiera ? Chyba nawet z uwagi na podatki nie chce być częścią tej większej metropolii poznańskiej.

Kto jak kto ale akurat my mamy coraz ciekawszą sieć autostrad.

Te półtorej godziny do Opola to już obecnie w większości A1 i A4. Nic nowego się nie projektuje, by zmieniło ten stan rzeczy.

No a co mieszkańcy Żywca mają powiedzieć ? Czują się związani z Małopolską a są w innym województwie i do Katowic mają kawałek czasami kiepską drogą.

Wraca sławetne Podbeskidzie. A co do dróg Waćpan się myli, akurat 80 % trasy Katowice - Żywiec jest dwupasmówką. Podobna jazda dwupasmówką do Krakowa wymaga wpierw podjechania prawie pod Katowice.

Co do Sopotu. Na Śląsku przeniesienie stolicy województwa do Gliwic przy równoczesnej likwidacji Województwa Opolskiego byłoby całkiem niegłupie. Przynajmniej dogodziłoby tym z Bielska czy Częstochowy, mających kompleks Katowic. Ale to i tak byłby pozór, gdyby powstała metropolia Silesia.

Pozór to mogymy dować ale raczej na szybkość i sposób budowania dróg, koszty tych budów czy kiepski sposób zarządzania tymi projektami ( Świerklany ). Wydolne drogi to jak dobry przepływ krwi w organizmie. Dzięki funduszom, kredytom długoterminowym się je buduje ale się je buduje. Osoby, które tam się korupcji dopuściły to dla mnie nawet nie napiszę co.

Autostrady i jeszcze raz autostrady. Wystarczy zobaczyć mapę dróg i autostrad - trochę się już sypiących - w dawnym RFN i spojrzeć na zasobność społeczeństwa gdzie dużej różnicy nie odgrywa to, że mieszka się 50-100 km od ośrodka przemysłowego.

Tak się rozpisałem trochę na raty, może to administrator połączy a ten wniosek wykasuje ?

Zatem administrator - połączył.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Absolut   

Oczywiście można stworzyć nowe województwa nie oparte o krainy historyczne, ale nie nazywać ich od krain historycznych! Bo to będzie przekłamanie!

Dzisiejsze nazwy województw nie są konsekwentne. Jedne są nazywane od miast, a inne od krain historycznych.

A niech sobie zostaną takie jakie są, ale zmienić trzeba nazwę ze śląskiego na np. katowickie, jeżeli nazwy mają być od miast.

Co do Warszawy to tak jak mówiłem. Nie znam dat, nie znam przyczyn. Żyję tu i słucham ludzi co mówią. Może oni znają daty i dlaczego ma tak być a nie inaczej.

Miejski System Inforamcji jest przekłamaniem, co udowodniłem wcześniej. Jak tak dalej pójdzie to Grochów będzie na Bemowie, a Wola na Białołęce.

Albo Mazowsze będzie na Śląsku a Podlasie na Pomorzu. I tylko o to mi chodzi.

Skoro część Małopolski nazywa się Śląskiem to nie widzę powodu, żeby części Mazowsza nie nazwać Wielkopolską. A czemu nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
11914   

Tylko tak się zastanawiam co ma sieć dróg do województw opartych na krainach historycznych?

Pewnie taka A2 wiele nie ma ale jednak nawet Polska ją ciągnie dalej, za kroplówkę unijną. Gdzieś tu byli konserwatyści. Ten konserwatyzm czego ma tyczyć ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę powodów by zdawać komuś relację ze swych przekonań i działań.

A temat nie jest o unijnych kroplówkach, autostradach, tylko o ew. nowym podziale administracyjnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
11914   

A ja nie widzę powodów by zdawać komuś relację ze swych przekonań i działań.

A temat nie jest o unijnych kroplówkach, autostradach, tylko o ew. nowym podziale administracyjnym.

A bynajmniej ja o to nie proszę. Bądźmy szczerzy. W jaki sposób państwo mające deficyt ponad 50% ( dla zwykłej firmy stan upadłości ) może inwestować w infrastrukturę ? Maszynka do robienia pieniędzy i inflacja ? Nie, tak się już drugi raz nie da.

Dalej wierzcie konserwatyści w teorie JKM ( podobno się uczy podczas snu ) a ja uparcie będę liberałem.

W kwestii województw chyba zgodzi się ze mną Cz-wa, Żywiec, Zagłębie. Nie zgodzi się tzw. opolskie.

Chciałem dodać pytanie ale po zastanowieniu chyba jednak nie. Dla wielu jednak Ślązak to ktoś obcy i tak nawet czytając to forum można to zauważyć. Uprzedzając pytanie, które pewnie zada secesjonista, prawie w każdym temacie dotyczącym Śląska.

Edytowane przez 11914

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.