Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bukwa

Rola teorii spiskowych w kulturze Stanów Zjednoczonych Ameryki

Rekomendowane odpowiedzi

bukwa   

Uniwersytet Otwarty UW organizuje cykl wykładów monograficznych o nazwie "Rola teorii spiskowych w kulturze Stanów Zjednoczonych Ameryki". Adres strony kursu: http://www.uo.uw.edu.pl/kursy/kultura_i_sztuka/rola_teorii_sposkowych_w_kulturze_stanow_zjednozonych_ameryki

Zajęcia odbywają się we wtorek: od 16:45 do 18:15.

Terminy trwania kursu: od 11 września 2012 r. do 18 grudnia 2012 r.

Fajnie, gdyby ktoś chciał dołączyć :-) Potrzeba 25 osób, które będą mogły uczestniczyć w zajęciach. Gdybyście znali osoby zainteresowane tym tematem, to wielka prośba o przekazanie informacji o kursie i zaproszenie do zapisania się.

Kurs jest płatny: 180.00 zł za 30 godzin (jedyne 6.00 zł/godzina)

Niestety w poprzedniej edycji nie ruszył z powodu braku wystarczającej liczby chętnych :-/ Może tym razem uda się go uruchomić? Zapraszam serdecznie do zapisywania się :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedyne 6 zł płacą mi (w jednym z mych miejsc pracy) za godzinę... 60 zł za godzinę?

Dziękuję.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bukwa   

6 zł za godzinę udziału w wykładzie monograficznym to nie jest wygórowana cena.

"60 zł za godzinę" to chyba błąd w odczytaniu mego posta.

Oczywiście nikogo nie zachęcam na siłę :-) Warunki udziału w kursach są jasne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - błąd, toteż się kajam, atoli jak liczyć tę kwotę?

Jak wyjdę po kilku/kilkuset minutach... ktoś mi to wyliczy?

Zły; mym zdaniem; to pomysł pobieranie opłaty za tego typu "wykłady".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
Zły; mym zdaniem; to pomysł pobieranie opłaty za tego typu "wykłady".

Dlaczego zły? Mi się wydaje, że marketingowo znakomity.

Jeśliby był to wykład otwarty, darmowy, to jasne, że chodzi o indoktrynację. Ktoś trzeci opłaca salę i wykładowcę, albo - co w sumie gorsze - wykładowca sam opłaca salę w celu krzewienia swych chorych idei. Chorych - bo gdyby były zdrowe, to oczekiwałby za to wynagrodzenia.

Przyciągnie oszołomów i znudzonych emerytów.

A jeżeli organizator chce opłaty, to znaczy, że chociaż on uważa, że wysłuchanie tego wykłady da słuchaczom jakieś wymierne korzyści, warte więcej, niż te 180 zł. 180 zł to nie jest jakaś cena zaporowa, a sam fakt jej żądania uwiarygadnia przekazywane treści.

Zapewne dzięki temu ta propozycja zainteresowała nie tylko oszołomów i znudzonych emerytów, ale także MirMiła.

Rozdaje się śmieci, rzeczy cenne się sprzedaje. HOWGH.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z zasobów bibliotek cyfrowych - ich produkty dostaję, z mego punktu widzenia, jak najbardziej za darmo.

Oczywiście każdy ma własną ocenę co do tego, czy są tam śmieci, czy rzeczy cenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Korzystając z zasobów bibliotek cyfrowych - ich produkty dostaję, z mego punktu widzenia, jak najbardziej za darmo.

Oczywiście każdy ma własną ocenę co do tego, czy są tam śmieci, czy rzeczy cenne.

Za pewne są tam i śmieci, i rzeczy cenne, przy czym poznawanie śmieci też swą wartość mieć może.

Natomiast słowa Rozdaje się śmieci, rzeczy cenne się sprzedaje. HOWGH., zastosowałem jakąś figurę stylistyczną, nazwy której nie podejmuję się zidentyfikować, w każdym razie byłem przekonany, że nikt stwierdzenia, zakończonego słowem HOWGH :rolleyes: , nie weźmie całkiem na serio. Te słowa miały ilustrować popularny - więc marketingowo istotny - sposób widzenia, z którym niekoniecznie się identyfikuję.

Za informacje z bibliotek cyfrowych ktoś kiedyś zapłacił. Zapewne podatnik, chociaż niekoniecznie. W moim przypadku zapłacił za nie student, który z mozołem zdobywa tytuł inżyniera czy licencjata, albo nawet magistra, który jest mu potrzebny w życiu zawodowym, nigdy nie zamierza zostać naukowcem, a jednak musi się zrzucić na sfinansowanie naukowych publikacji, które będą dostępne w cyfrowych bibliotekach, kompletnie do niczego mu nie potrzebnych. Ale cóż - ci, którzy są wynagradzani z podatków, takie reguły ustanowili. W każdym razie dostałem swoje wynagrodzenie i teraz frukta mej pracy są dostępne za darmo.

Jednak za usługę - wykład, kurs, zwykle się płaci. Jeśli ktoś mnie zachęca do udziału w niepłatnych wykładach, to nasuwa mi się cytat Timeo Danaos et dona ferentes.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Jednak za usługę - wykład, kurs, zwykle się płaci. Jeśli ktoś mnie zachęca do udziału w niepłatnych wykładach, to nasuwa mi się cytat Timeo Danaos et dona ferentes.

Dlatego ja bardzo żałuję że w przeszłości tak ochoczo udostępniałem niektóre materiały profesorom i innym doktorom.

Informacja kosztuje. I jak sobie przypominam tylko Mikaberidze podziękował mi w swojej książce. Reszta nawet dziękuję nie napisała w mailu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.