Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Quiz II Wojna Światowa

Rekomendowane odpowiedzi

Bafomet   

Broda 53 - brygada walczyła początkowo na Woli, następnie na Starym Mieście.

Czata 49 - najpierw w rejonie Woli i Starego Miasta, następnie na Czerniakowie i Mokotowie

Batalion Miotła - od 11 sierpnia na Starym Mieście, na odcinku północno-zachodnim; także w rejonie Czerniakowa.

Batalion Parasol - na Woli

Batalion Pięść - cmentarz ewangelicki przy ul. Młynarskiej.

Batalion Zapasowy Igor - nie wiem...;/

A ten ostatni odział to nie wiem. Zgaduje "Zośka"???

To już wszystko co wiem na ten temat...;D poddaje się..;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jakoś nie spodziewam się aby ktokolwiek miał jeszcze się wypowiedzieć, więc uznaję, jeszcze tylko małe sprostowanie. Tym ostatnim oddziałem nie był batalion "Zośka", gdyż ten wchodzi w skład "Brody 53" a Kolegium "A". Teraz co do rozmieszczenia. To co podałeś to jakieś wyrwane fragmenty szlaku bojowego tychże oddziałów. Prawidłowy układ powinien wyglądać tak:

Batalion "Miotła" w budynku przy dzielnej 79, jednak problemy z dostaniem się tam sprawiły, iż batalion zbierał się przy Nowolipki 92.

Batalion "Parasol" w Domu Starców przy Żytniej i Karolkowej.

Batalion "Czata 49" na boisku "Skry" przy Okopowej i Mireckiego.

Batalion "Pięść" na cmentarzu ewangelickim.

Pułk "Broda 53" w fabryce Telefunken przy Mireckiego.

Kolegium "A" przy Stawki (tutaj akurat nie jestem pewien)

Co do batlionu zapasowego "Igor" to zazwyczaj nie podaje się go przy składzie Zgrupowania "Radosław".

Bafomet pytaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

No wybacz..;D czuje się taki mały..;D

Oto pytanie:

Proszę podać datę (d/m/r) kiedy i gdzie odbyło się spotkanie na którym z listy celów atomowych usunięto Kioto, a wpisano Nagasaki?

[ Dodano: 2007-12-04, 20:50 ]

Hej no..;D pytanie super banalne..;D ruszmy te quziy bo wszystkie stoją..;D

[ Dodano: 2007-12-09, 14:19 ]

Ok... podaje datę: 30.V.1945r.

Teraz prosze podać tylko miejsce. Podpowiem że w tym samym miejscu, w tym samym miesiącu tylko wcześniej, zebrała się ta sama komisja, która ustaliła pierwszą listę celów atomowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Hmmm.....myślę, że pytanie jest za trudne, skoro nikt z forumowiczów, łącznie ze mną, nie odpowiedział.Możemy prosić o następne pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

Ok... Konferencja odbyła się w Los Alamos...

Myślałem że proste...;D

Następnie pytanie mam nadzieje, że już prostsze ale nadal związane z tematem...

Jakie nazwy nosiły 4 bomby atomowe wyprodukowane przez Amerykanów podczas II wojny światowej???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czy były to:

-Jornada del Muerto

-Little Boy

-Fat Man

Widzę, że kolega pasjonuje się bronią masowej zagłady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

Little Boy i Fat Man się zgadza..;D ale ta pierwsza to raczej nie słyszałem o takiej. Ale zaliczam odpowiedź bo chciałbym teraz ja się trochę wysilić nad Twoim pytaniem...;D Trzecia nosiła nazwę "Gadget" (pierwsza zdetonowana w USA na pustyni w Los Alamos) a czwarta była bezimienna. Może nie bronią masowej zagłady samą w sobie ale tak konkretnie to planem "Manhattan"...;D Zadajesz....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dzięki Bafomecie, ta pierwsza to przynajmniej taki kryptonim znam z próby w Meksyku w 1945r.Dobra-proszę podać imię i nazwisko jedynego asa polskiego lotnictwa na Dalekim Wschodzie.Banał!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

Zapewne mogę się mylić ale czy chodzi o Stanisława Skalskiego??? On chyba najdalej do Tunezji zawędrował ale to raczej nie jest Daleki Wschód...;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Prędzej stawiałbym na Witolda Urbanowicza, który z 75. Dywizjonem 14. Grupy Lotniczej latał od października do grudnia 1943 nad Chinami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Dobrze mch-zadawaj!Tylko nie jakieś super trudne

Jakie siły broniły Bastogne od 18 grudnia 1944 roku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Z nudów - chyba się przyłączę do imprezy :roll:

Otóż Bastogne broniły siły kombinowane (amerykański VIII Korpus): 101.Airborn, trochę 9. i 10.DPanc., trochę 110DP, 705 baon destroy'erów, i chyba z głównych sił tyle ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Z nudów - chyba się przyłączę do imprezy :roll:

Otóż Bastogne broniły siły kombinowane (amerykański VIII Korpus): 101.Airborn, trochę 9. i 10.DPanc., trochę 110DP, 705 baon destroy'erów, i chyba z głównych sił tyle ?

Super- tylko nie 110. DP, a 106. DP- z jej niedobitków, oraz z resztek 110. PP/28. DP złożono batalion kombinowany "Team SNAFU" jak go nazywano. Twoja kolej :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

No i git. Pytanie me brzmi: Proszę podać datę I Bitwy Filipińskiej, i sił, jakie brały w niej udział.

[ Dodano: 2007-12-23, 20:12 ]

Tzn. siły, jakie braly w tej bitwie udział, a nie data tych sił :wink:

[ Dodano: 2007-12-25, 07:14 ]

Trudne ?

A wystarczy napisać - siły desantowe to ....

siły wsparcia ogniowego to ....

d-cą całej imprezy był wiceadmirał Raymond A. Spruance. Podpowiem też, iż była to największa jak do tej pory formacja okrętów wojennych, która wpłynęła na Pacyfik. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.