Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Quiz II Wojna Światowa

Rekomendowane odpowiedzi

Karma   

hm... więc moja kolej chyba

Moje pierwsze pytanie, więc banalne:

Jakie i ile dywizji wchodziło w skład II korpusu pancernego SS i jak się nazywali dowódcy niemieckich dywizji w bitwie o Arnhem w 1944r?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
hm... więc moja kolej chyba

Moje pierwsze pytanie, więc banalne:

Jakie i ile dywizji wchodziło w skład II korpusu pancernego SS i jak się nazywali dowódcy niemieckich dywizji w bitwie o Arnhem w 1944r?

9. DPanc SS "Hohenstaufen"- płk. Harzer

10. DPanc SS "Frundsberg"- gen. Harmel

dowódca KPanc- gen. Bittrich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

9.Dywizja Pancerna SS ''Hohenstaufen''(SS-Standartenfuhrer Walter Harzer) i 10. Dywizja Pancerna SS ''Frundsberg'' (SS-Gruppenfuhrer Heinz Harmel)

dowódc KPanc :Obergruppenfuhrer Willy Bittrich

Dobra mch90,zadawaj. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

No dobrze, to tym razem chcę nazwisko (a dla chętnych również stopień) pierwszego Amerykanina odznaczonego Medalem Honoru na wojnie w Europie + za co.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lynx   

To nie był jeden żołnierz tylko 15.

Fifteen members of the USN earned the CMH on Dec. 7, 1942, ten were awarded posthumously. The list is as follows: Adm. Kidd, Arizona; Capt. Van Valkenburg, Arizona; Capt. Bennion, West Virginia; Ens. Flaherty, Oklahoma; Chief Boatswain Hill, Nevada; Ens. Jones, California; Radio Electrician Reeves, California; Machinist Mate 1st Class Scott, California; Chief Watertender Tomich; Seaman 1st Class Ward, Oklahoma. Those that lived to wear their CMH include Cmdr. Young, Vestel; Capt. Fuqua, Arizona; Lt. Finn, Kaneohe N.A.S.; Lt. Pharris, California; Machinist Ross, Nevada. These fifteen men are listed as a group, the first to receive the CMH in WW 2.

Medale przyznane w dniu ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pytanie dotyczy pierwszego żołnierza, który dostał MoH w Europie:) Więc siłą rzeczy Twoja odpowiedź jest błędna. Mch może podaj odpowiedź, i zadaj kolejne pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Na wojnie w Europie.

Podpowiem, że chodzi mi o żołnierza odznaczonego za czyn w Afryce Północnej, wiem, że to nie Europa, lecz traktuje ten TDW jako część teatru europejskiego.

[ Dodano: 2007-10-06, 16:52 ]

22 stycznia 1943 roku tym odznaczeniem został uhonorowany płk. Wilbur za jego dokonania przy odbudowywaniu pokoju w Maroku. Zresztą, został on odznaczony z rąk samego prezydenta Roosvelta, który przebył do Afryki na konferencję w Casablance.

Następne pytanie będzie z tych prostych:

Poproszę OdB sił niemieckich (7. Armii, 5. Armii Pancernej i 6. Armii Pancernej) przed ofensywą w Ardenach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Myślę, mch, że powinieneś zmienić pytanie, ponieważ jak na razie nikt na to nie odpowiedział.Możemy prosić o następny zestaw pytań?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Myślę, mch, że powinieneś zmienić pytanie, ponieważ jak na razie nikt na to nie odpowiedział.Możemy prosić o następny zestaw pytań?

A więc tak:

6. Armia Pancerna:

I KPanc SS:

1. DPanc SS

12. DPanc SS

3. DSS

12. DGL

272. DGL

277. DGL

150. BPanc

II KPanc SS:

2. DPanc SS

9. DPanc SS

LXXVII KA:

246. DGL

326. DGL

5. APanc:

LXVI KA:

3. DGPanc

15. DGPanc

18. DGL

62. DGL

Fuhrer Begleit Brigade

LVIII KA:

2. DPanc

130. DPanc

XLVII KA:

26. DGL

560. DGL

116. DPanc

7. Armia:

LXXXV KA:

5. DSS

352. DGL

LXXX KA:

212. DGL

276. DGL

LIII KA:

Fuhrer Grenadier Brigade

9. DGL

79. DGL

A kolejne pytanie: Gdzie lądował 2. Batalion Rangers w "D-Day", 6 czerwca 1944 roku w Normandii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Większość batalionu lądowała w rejonie Pointe du Hoc, z kolei dwie kompanie na Omaha, bodajże na odcinku "Dog Green".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Większość batalionu lądowała w rejonie Pointe du Hoc, z kolei dwie kompanie na Omaha, bodajże na odcinku "Dog Green".

Dobrze, Twoja kolej.

Dokładniej rzecz biorąc kompanie D, E i F lądowały na Pointe du Hoc, A i B na "Dog Green" a kompania C na Pointe de la Percee.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Przed Powstaniem Warszawskim Zgrupowanie "Radosław" było podzielone na kilka pomniejszych oddziałów. Proszę podać ich nazwy oraz w miarę możliwości (przynajmniej część) miejsce zbiórek każdego z tych oddziałów na dzień 1.VIII.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

Brygada Dywersyjna Broda 53

Batalion Czata 49

Batalion Miotła

Batalion Parasol

Batalion Pięść

Batalion Zapasowy Igor

zgrupowanie zostało rozlokowane na terenie Woli w rejonie cmentarzy, ulic: Okopowej, Młynarskiej i Kercelaka.

Nie jestem pewien czy o to chodzi..;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeszcze trochę brakuje, po tym chodzi mi o rozlokowanie poszczególnych oddziałów, miejsca zbiórek. Poza tym nie podałeś jeszcze jednego oddziału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.