Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
agnieszka3201

Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku - ebook

Recommended Posts

Piotr Wiernik, samorządowiec, społecznik, autor ebooka i książki „Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku.”, w której to opisał losy polskiego żołnierza a przede wszystkim człowieka z marzeniami i zamierzeniami na przyszłość, które to ulegają zmianie wraz z wybuchem wojny. Autor książki wziął udział w cyklu „Akademia ludzi z pasją”, która miała miejsce w Wypożyczalni Głównej w Wałbrzychu. Opowiadał on o zbieraniu materiałów potrzebnych do powstania książki, którą można nabyć także w wielu księgarniach internetowych. Piotr Wiernik jest z zamiłowania historykiem i jak sam pisze „Książka ma zachować w pamięci z imienia i nazwiska, los pojedynczego żołnierza polskiego, który poległ na polu chwały i na trwałe zapisał się w księdze bohaterów. Niech będzie też skromnym liściem do wieńca, który winien stale spoczywać na jego mogile.”

Biografia Juraszka to opowieść o żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Autor chce dzięki książce przybliżyć losy zapomnianego żołnierza, aby podkreślić, że oddaje hołd wielu bezimiennym ofiarom II wojny światowej. Autor pisze w niej „Idziemy krok za krokiem śladami bohatera książki stawiając je dokładnie tam gdzie i on je stawiał. Jedne są wyraźnie widoczne i ułatwiają opis, inne ledwie zarysowane, a jeszcze inne dostrzegamy jedynie oczami wyobraźni, która podpowiada jak mogły się toczyć jego losy w konkretnym czasie i miejscu. Tropy nie zawsze są wyraziste i dlatego szkice starają się powiązać je z epoką, w której przyszło mu żyć i walczyć. Tak naprawdę to, co można było zebrać o jego życiu to zaledwie okruchy, dlatego książka ukazuje go na tle historycznych obrazów, które przetaczały się na oczach jego i innych osób.”

Kogo interesują losy polskich żołnierzy, którzy swoje młode życie oddali w II wojnie światowej za wolność swojego kraju, polecam tą książkę. To doskonale napisana biografia polskiego żołnierza, który musiał dokonać ważnego wyboru i który przyczynił się w walce o wolność ojczyzny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.