Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książki fantasy i science-fiction

Rekomendowane odpowiedzi

Qdl4ty   

Czytalem tylko "Hobbita" i musze przyznac ,ze bardzo mnie zaciekawil - moze nawet bardziej niz "Wladca pierscieni" - adaptacja filmowa.

Jezeli chodzi o fantasy w kosmosie np. Star Wars lub ksiazki Lema to nie przepadam za nimi .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

No właśnie - podaj mi "gatunek" książki i ciężko myślę, czy takie lubię... 8) dokładniej - spróbowałam kiedyś czytać "Władcę pierścieni" ale mi się nie spodobało - nie fascynują mnie miecze i czary :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pfl   

Nigdy Władcy nie czytałem, a szkoda. Czytałem natomiast Hobbita i podobał mi się. Fantastyki jako gatunku zasadniczo nie lubię (jestem chyba zbyt dużym realistą :P).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aleandra   

Ja lubie czytac ksiazki fantasy, chociaz przyznaje, ze czasem ciezko znalezc cos ciekawego - wiekszosc ksiazek opiera sie na nudnych schematach...

Ale ksiazki, ktore z pewnoscia lubie sobie poczytac to "Opiekun snu" autorki Star Treka, "Wladca Pierscieni" oczywiscie, no i... nic wiecej mi nie przychodzi do glowy. A przynajmniej z czystego gatunku fantasy, bo jesli chodzi o science fiction (a tym wlasnie jest Star Wars i ksiazki Lema, przynajmniej dla mnie), to lubie czytac ksiazki Philipa K. Dicka - m.in. Ubik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię ksiażek fantasy. za to bardzo lubie legendy, podania itp.

Gdy tylko widzę jakąś ksiażkę fantasy i przeczytam jej kilka stron, od razu znajduję pełno motywów i postaci, ktore mi się nie podobaja, które chciałbym od razu zmienić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kiedyś czytałem tego sporo. Tolkien to oczywiście pozycja numer 1. Ciekawy "Hobbit", świetny "Władca Pierścieni" i genialny "Silmarillion". Dla każdego miłośnika fantasy pozycja niemalże obowiązkowa. Bardzo ciekawie pisze Salvatore, książki niby nie wymagają wielkiego wysiłku intelektualnego, ale jest to wrażenie mylne. Sporo miejsca autor w swoich pozycjach poświęca sprawie dyskryminacji rasowej i problemów społecznych. Mam za sobą także kilka książek ze świata "Star Wars", zwłaszcza Timothy Zahn robi tutaj wrażenie. Jednak od kilku lat temat fantastyki już u mnie leży, może kiedyś powrócę do niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Są nawet niezłe jak np. "Gra Endera". Sądzę, że gdybym więcej ich czytał, to być może bardziej by mi się spodobały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja ogólnie rzecz biorąc lubię czytać fantasy, choć tak na dobrą sprawę od 2 lat przeczytałem zaledwie 2-3 książki z tego gatunku :wink: Jeszcze w czasach technikum czytałem bardzo dużo fantasy, po czym mój gust zaczął ewoluować i bardziej zacząłem przychylać się ku science-fiction, ale oczywiście dobrym fantasy nie pogardzę 8)

A co mnie kręci w fantasy? Mistycyzm, niesamowite historie które są nie do osiągnięcia dla nas. Światy, w których magia odgrywa decydującą rolę. No po prostu, fantasy to fantasy, to jest to coś, co tygryski lubią najbardziej :P

Zagadki, intrygi, zdrady, właściwy klimat i otoczka... Ahh... dużo by pisać :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Uuu fantasy sporo czytam. Szczególnie podobał mi się Wiedźmin A.Sapokowskiego i klasyka czyli Tolkien. Poza tym niektóre części serii Dragon Lance fajnie się czytało, do tego Pratchet, Piekara i wielu mnie znanych. Do tego jeszcze sporo Star Wars którego jestem wielkim fanem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ursula Le Guin, cykl opowieści z Ziemiomorza - w tym zwłaszcza Opowieści z Ziemiomorza, Tehanu (no i Lewa Ręka Ciemności - choć inny cykl i nie fantasy). Rewelacyjna narracja, wciągające opisy, specyficzne spojrzenie - klasa sama w sobie.

Oczywiście Tolkien - zwłaszcza Silmarillion.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Ach czy lubię?, po prostu uwielbiam, szczególnie polską fantastykę, rosyjska też fajna, czeska również.

Co do autorów i tytułów to AS na pierwszy miejscu, Tolkiena to klasyka, ale wolę rodzimego mistrza, poza tym mam wielu innych autorów których cenię, chociażby Pilipiuk, Piekara, Dębki, Ćwiek itd.

Ale najbardziej lubię połączenie fantastyki z historią, jednym tchem przeczytałem cykl śląsko-husycki AS-a, czy tym razem śląsko-piastowski, że tak powiem, Jabłońskiego (no jeszcze nie skończyłem bo czekam, aż w bibliotece pojawi się 4 tom).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ale najbardziej lubię połączenie fantastyki z historią, jednym tchem przeczytałem cykl śląsko-husycki AS-a, czy tym razem śląsko-piastowski, że tak powiem, Jabłońskiego (no jeszcze nie skończyłem bo czekam, aż w bibliotece pojawi się 4 tom).

Możesz podać tytuły,byłbym zainteresowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.