Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książki fantasy i science-fiction

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sapkowskiemu zmieniłem lekko zdanie na temat fantastyki ;) choć trylogię śląska polubiłem z powodu na połączenie fantastyki z historią i wierzeniami, zaś wiedźmina za wyraźnego głównego bohatera, problemy moralne oraz wątek kryminalnym, czy tez odniesienia do historii i naszej rzeczywistości... ale takich "Eragornów", "Władców...", czy "Narnie" albo i "Conanów" uważam za gnioty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shymaq   

Polecam wszystkim Trylogię mrocznego Elfa. Tytuł może wydać się banalny, ale te trzy książki wciągnąłem szybko i bardzo przyjemnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Trzeba przyznać, że Salvatore ma ciekawy styl pisania. Leciutkie pióro, ciekawe opisy walk i zawsze można się nieźle pośmiać. Akurat "Trylogii Mrocznego Elfa" nie miałem okazji czytać, ale po "Dziedzictwie Mrocznego Elfa", "Ścieżkach Mroku" i "Trylogii Klingi Łowcy" mam jak najlepsze wspomnienia. Po Salvatora sięgnąć naprawdę warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pewnie o mrocznym elfie ;)

Zgadza się o mrocznym elfie, który nazywa się Drizzt Do'urden. Trylogia Mrocznego Elfa bardzo mi się podobała, o pozostałych przygodach Drizzta nie czytałem, jednak jeśli są utrzymane na takim samym poziomie jak powyższa seria to polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Ja jak byłam mała to ojciec zaraził mnie Wiedźminem Sapkowskiego, a teraz to ostatnio się przewinął "Tkacz Iluzji" Białołeckiej Ewy i wszystkie książki Andrzeja Pilipiuka, bo go uwielbiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że mnie kręci bardziej tworzenie własnych światów ;] choć np. taka fantastyka osadzona w dość mrocznym, nieznanym, pełnym mitów itp momencie historii, np. Starożytnej Grecji czy epoce Polski plemiennej tez mogłaby być ciekawa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieznanym, pełnym mitów itp momencie historii, np. Starożytnej Grecji czy epoce Polski plemiennej tez mogłaby być ciekawa ;)

A ja bym się nudził czytając... Dla mnie musi być i wielkie miasto , i maszyny i jaka wzniosła idea.

Marzę o tym żeby napisać taki quasi cyberpunk, ale dziejący sie w średniowieczu, może jako kolejna powieść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie także kiedyś wielkie miasta, ogromne armie i bitwy, szlachetni do bólu bohaterowie i ich cele to były elementy podstawowe... teraz wystarczy kilku wyrazistych bohaterów i przygody w stylu Indiany Jones;a czy wiedźmina ;) bez megalomanii

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
przygody w stylu Indiany Jones;a

Tylko, jakich przymiotników użyć aby określić jego przygody oraz osobę je przeżywającą?

ja bym proponował: bardzo odważny, sprytny, ogarnięty jakąś pasją i celem, pomysłowy, szczęśliwie wychodzący z wielkich opresji, przez jednych lubiany, przez innych nienawidzony, ciągle "na celowniku" i ciągle "w biegu", mający jakieś swoje atrybuty, znaki szczególne... co do przygód: niemożliwe, niecodzienne, fantastyczne, straszne, wymagające szczęścia, pomysłowości, poświęcenia, o wartkiej akcji, pełne dynamiki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.