Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książki fantasy i science-fiction

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać tytuły,byłbym zainteresowany.

Trylogia husycka Sapkowskiego:

Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua

Osobiście nie czytam takich książek, niespecjalnie lubię, a i czasu nie mam:/ ale słyszałem co nieco o "geniuszu" Pratchet'a ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Trylogia husycka Sapkowskiego:

Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua

Dokładnie tak, a Jabłoński (genialne wręcz połączenie historii z fantastyką, no i wychodzi erudycja Jabłońskiego) to:

Uczeń czarnoksiężnika, Metamorfozy, Ogród Miłości i ostania Trupi korowód (autor za został oskarżony o szerzenie satanizmu, okultyzmu i czegoś tam jeszcze, więc od razu uprzedzam, poza tym okładki są mocne :twisted: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Zachwycił mnie Wiedźmin,a fantasy z mieczem w roli głównej czytam chętnie.Mój dużo młodszy kuzyn podrzucał mi książki podobne do Gwiezdnych wojen ,ale te nie podchodzą mi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Nie cierpię fantastyki, dla mnie wszystkie książki są do siebie podobne. Jedynie podobały mi się "Obrońcy Królestwa" i "Siewca Wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej. Zaczęłam czytać "Miecz Aniołów" Jacka Piekary, ale nie skończyłam - strasznie mi się nie podobało, mimo że był tam jakiś inkwizytor (a ja luuubię inkwizytorów ;))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
(autor za został oskarżony o szerzenie satanizmu, okultyzmu i czegoś tam jeszcze, więc od razu uprzedzam, poza tym okładki są mocne

Mam "Biblię satanistyczną "w wykonaniu R.Kostrzewskiego & KAT :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
(autor za został oskarżony o szerzenie satanizmu, okultyzmu i czegoś tam jeszcze, więc od razu uprzedzam, poza tym okładki są mocne

Mam "Biblię satanistyczną "w wykonaniu R.Kostrzewskiego & KAT :twisted:

No to cykl bez wątpienia Ci się spodoba :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Och, ja uwielbiam fantastykę :mrgreen: do tego stopnia że wybrałam zaproponowany przez siebie temat maturalny związany z Tolkienem :P No i oczywiście Muminki jak nietrudno się domyślić. Po Tolkienie i Jansson długo długo nic a potem Sapkowski (saga o Wiedźminie) i King (Mroczna Wieża).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
King (Mroczna Wieża).

Dzieło życia (jak sam mówi/pisze) Kinga, świetna, ja dotarłem niestety tylko do Wików i jakoś się urwało (ale się nadrobi), a czytałaś I tom oryginalny czy ten poprawiony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ''Harry Potter'' się liczy?Bo jeśli tak, to jest moja pozycja :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Czytałem "Władcę Pierścieni" i "Hobbita" Tolkiena a teraz czytam "Wiedźmina" Sapkowskiego, jestem akurat na książce pod tytułem "Krew Elfów" i będąc na trzeciej części powiem tak, Wiedźmin bije na głowę Władcę pierścieni, co mnie zdumiało porusza nieprawdopodobnie dużo problemów dzisiejszego świata jak na przykład rasizm itd.

Po prostu nic dodać nic ująć, Sapkowski bije na głowę Tolkiena, co oczywiście nie znaczy że ten ostatni jest zły ale jednak wydaje mi się że "Wiedźmin" jest bardziej ponad czasowy bo przedstawia problemy które były, są i będą... no i do tego ten język jakim pisze Sapkowski i niezapomniane dialogi w tym wiele przezabawnych :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna   

Ja też czytałam "Władcę Pierścieni" (i to nie raz!), "Wiedźmina" i "Harry'ego Pottera". Poza tym "Siewcę Wiatru" M.L. Kossakowskiej, "Miecz Aniołów" J. Piekary; obecnie czytam "Lwy Al-Rassanu" G.G. Kay'a. :hug:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Uwielbiam fantastykę,chociaż moja nauczycielka od polskiego nie może tego zrozumieć:) Sapkowski i Tolkien oczywiście :D z Sapkowskiego Saga o Wiedźminie i Boży Bojownicy (chyba taki tytuł,dawno czytałam i już nie pamiętam,to była druga część jakiejś trylogii,pierwsza to chyba Narrenturm),no i oczywiście Władca Pierścieni,Hobbit,chociaż to bardziej dla dzieci :P , Silmarillion i jeszcze Rudy Dżil i jego pies,heheh :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piekara- wszystkie części opowiadające o przygodach Mordimera, które dotychczas się ukazały mam przeczytane. Poza tym Władca Pierścieni, Hobbit oraz Wiedźmin. Jednak książka fantasy, która najbardziej mi się podoba to seria Kroniki Dragonlance. Polecam jak najbardziej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Piekara- wszystkie części opowiadające o przygodach Mordimera

O tak świetna seria, ogólnie Piekara dobrze pisze.

Kroniki Dragonlance

Czytałem chyba ze dwie, trzy pozycje z tej serii i faktycznie dobra fantastyka, tylko jakoś w sądeckiej bibliotece mają tylko pojedyncze książki tak, że nie wiem jak się kończą :)

Niestety ostatni nie mam czasu na fantastykę, może w wakacje bo ostatni ukazało się sporo ciekawych pozycji więc będzie co nadrabiać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.