Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Pluton Sad

Boisko "Polonii" noc z 21 na 22 sierpnia

Recommended Posts

Lewe skrzydło ataku przez gruzy getta wyprowadziła I kompania "Maciek", środek z podstawą w Janie Bożym III kompania "Giewonta" wzmocniona częścią "Maćka" z kierunkiem na boisko "Polonii", a prawe "Czata 49" [ I i II pluton "Zemsty" również na boisko, pluton "Drzewicy" na szkołę graficzną i pluton "Torpedy" na Park Traugutta]. Czyli lewą stroną bioska atakował "Giewont", a prawą "Zemsta".

Boisko usytuowane było na linii północ-południe z trybunami: lewa, zachodnia z miejscami siedzącymi i prawa, wschodnia, nasyp ziemny z wybetonowanymi stopniami dla miejsc stojących.

Koncepcję tę burzy zdanie: ..."Niemcy z załogi Fortu - górującego nad pozycjami polskimi - doskonale widzieli żołnierzy "Pięści" i "Czaty", leżących na murawie bioska, między ławkami trybun..." :( {"Przeciw konfidentom i czołgom" str. 381]. Czy wszystko się tam aż tak wymieszało? A może z topografią terenu jest coś nie tak? Czy wreście panu Robertowi "się tak napisało" o tych ławkach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.