Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
pipen15

Władysław III Jagiellończyk nie wybiera się pod Warnę

Rekomendowane odpowiedzi

pipen15   

Czy w takim przypadku w domu Jagiellowów utrzymano by korone św. Wasława i św. Stefana?

th_Kobiety-Jagiellonowie1_1336818264.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku w domu Jagiellowów utrzymano by korone św. Wasława i św. Stefana?

O! Jakieś nowe ustalenia historyczne! Nie wiedziałem, że w 1444 Jagiellonowie panowali w Czechach i na Węgrzech. Władysław Pogrobowiec Jagiellonem??? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

O! Jakieś nowe ustalenia historyczne! Nie wiedziałem, że w 1444 Jagiellonowie panowali w Czechach i na Węgrzech. Władysław Pogrobowiec Jagiellonem??? :lol:

Władysław z tego co pamietam to syn Jagiełły i pieknej Sonki, wiec nawet jego OTCZESTWO to Jagielonczyk ;-)

A pogrobowcem to był poprzedni król na Wegrzech kolego jak mi sie zdaje, i miał przejąc panowanie jesli wygasnie linia Jagilonow na wegrzech prawda?

Pomyliły ci sie historie dwóch róznych Wladysławów, ale spoko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Władysław z tego co pamietam to syn Jagiełły i pieknej Sonki, wiec nawet jego OTCZESTWO to Jagielonczyk ;-)

Oświeciłeś mnie ;)

A pogrobowcem to był poprzedni król na Wegrzech kolego jak mi sie zdaje, i miał przejąc panowanie jesli wygasnie linia Jagilonow na wegrzech prawda?

Pomyliły ci sie historie dwóch róznych Wladysławów, ale spoko.

Wszystko dobrze, tyle tylko, że Warneńczyk otrzymał tylko koronę węgierską, a nie czeską i węgierską. I o to chodzi, bo napisałeś o obu ;)

Obie korony miał dopiero syn Kazimierza Jagiellończyka.

Oto dowód (podkreślenie moje):

Czy w takim przypadku w domu Jagiellowów utrzymano by korone św. Wasława i św. Stefana?

P.s.: To nie ja pomyliłem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

Oświeciłeś mnie ;)

Wszystko dobrze, tyle tylko, że Warneńczyk otrzymał tylko koronę węgierską, a nie czeską i węgierską. I o to chodzi, bo napisałeś o obu ;)

Obie korony miał dopiero syn Kazimierza Jagiellończyka.

Oto dowód (podkreślenie moje):

P.s.: To nie ja pomyliłem ;)

No nie zartuj syn? ;-) chyba braciszek

Jagilonowie bracia: Wladysaw Warnenczyk, Kazimierz, - w ich rekach w tym okresie, kontorlowali wszystkie niemal korony tej czesci swiata, w tym sensie pisalem i oczywiscie mitre ksiaza wilkiego ksiestwa. Specjalnie troche to pokomlikowano. Aby podzielic władze i nienaruszać lokalnych ineresów możnowładzców, co było wymogiem tak niesamowitej eksapnsji Jagillonów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dobra, w tym momencie kol. pipen15 napisał ostatni post z lekceważeniem zasad pisowni. Każdy kolejny wyleci. Raz prosiłem, drugi raz nie zamierzam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie zartuj syn? ;-) chyba braciszek

Nie, nie żartuję. Mam wrażenie, że to Ty stroisz sobie z nas wszystkich żarty.

Kazimierz Jagiellończyk miał dwóch braci, jeden (również Kazimierz) zmarł we wczesnym dziecięctwie, drugi zginął pod Warną. Królem Czech i Węgier był Władysław II Jagiellończyk, syn Kazimierza IV Jagiellończyka. I nie ma inaczej.

Poducz się trochę, zanim znowu walniesz bombę.

Jagilonowie bracia: Wladysaw Warnenczyk, Kazimierz, - w ich rekach w tym okresie, kontorlowali wszystkie niemal korony tej czesci swiata, w tym sensie pisalem i oczywiscie mitre ksiaza wilkiego ksiestwa. Specjalnie troche to pokomlikowano. Aby podzielic władze i nienaruszać lokalnych ineresów możnowładzców, co było wymogiem tak niesamowitej eksapnsji Jagillonów.

Człowieku, co Ty wygadujesz? Walnąłeś pierwszego babola, że Władysław III panował w Czechach i na Węgrzech, teraz (powyżej) drugiego, na koniec zamiast z honorem przyznać się do błędu, coś kręcisz. To doprawdy żenujące...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

Nie, nie żartuję. Mam wrażenie, że to Ty stroisz sobie z nas wszystkich żarty.

Kazimierz Jagiellończyk miał dwóch braci, jeden (również Kazimierz) zmarł we wczesnym dziecięctwie, drugi zginął pod Warną. Królem Czech i Węgier był Władysław II Jagiellończyk, syn Kazimierza IV Jagiellończyka. I nie ma inaczej.

Poducz się trochę, zanim znowu walniesz bombę.

th_Imprezy-jg_1336844786.jpg

Bez komentarza, ale możesz mnie przynajmniej nie obrażać. Najpierw mylisz Warneńczyka z Pogrobowcem (jeden Jagiellon, drugi Luxemburczyk - sic!) teraz dzieci z braćmi. A ja mam sie uczyć? Na zdjęciu tam gdzie korona - to król. Przejrzyj dokładnie są dwaj Kazimierze, ale jeden tylko król

Człowieku, co Ty wygadujesz? Walnąłeś pierwszego babola, że Władysław III panował w Czechach i na Węgrzech, teraz (powyżej) drugiego, na koniec zamiast z honorem przyznać się do błędu, coś kręcisz. To doprawdy żenujące...

th_Krajobrazy-800px-Jagiellonowie_1336845743.jpg

Gdzie pisałem, że Warneńczyk panował w Czechach, no gdzie? Pisałem czy udało by sie Jagiellonom utrzymać koronę Czeską i Węgierską, to zasadnicza różnica, gdyby Warneńczyk nie zginął w wojnie z Turkami? Nie samemu Warneńczykowi! tylko utrzymać tzw. PAX JAGILLONICA. A ty nie rozumiesz, bo raczej sam jesteś niedouczony, przynajmniej w tym temacie.

Ale nie rozumie po co takie wycieczki prywatne sobie pozwalasz, przecież to śmieszne.

Edytowane przez pipen15

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mylisz Warneńczyka z Pogrobowcem (jeden Jagiellon, drugi Luxemburczyk - sic!)

Ja mylę???? Pogrobowca z Warneńczykiem??? Chyba Ci się coś przyśniło ;)

teraz dzieci z braćmi.

A w którym miejscu?

A ja mam sie uczyć?

Chyba nie ja...

Bez komentarza, ale możesz mnie przynajmniej nie obrażać.

Nie ja obrażam, to Ty mnie obrażasz, wmawiając mi w żywe oczy coś, czego nigdy nie napisałem.

Na zdjęciu tam gdzie korona - to król. Przejrzyj dokładnie są dwaj Kazimierze, ale jeden tylko król

Bez komentarza w stosunku do tego miernej wartości diagramu. Jeśli to są Twoje źródła, to gratuluję ;)

Twoja impertynencja jest doprawdy żenująca. Nie dość, że popełniłeś zasadniczy, merytoryczny błąd w pierwszym poście, to brniesz w nim dalej i jeszcze próbujesz wmówić błąd mnie.

Po raz ostatni wyjaśniam rzecz oczywistą.

Władysław III zwany Warneńczykiem, noszący koronę Polski i Węgier (bez czeskiej) miał dwóch braci, Kazimierza, który urodził się w 1426 i rok później zmarł (którego nie ma na Twoim "super diagramie"), oraz drugiego Kazimierza, który był królem Polski. Tenże miał synów, z których najstarszy, jako Władysław II Jagiellończyk panował w Czechach i na Węgrzech (czego również "super diagram" nie uwzględnia), z pozostałych, trzech było królami Polski.

Władysław III Jagiellończyk nigdy nie był królem Czech, jak raczyłeś twierdzić w swoim pierwszym poście. Królem Czech w latach 1440-1457 był właśnie Władysław Pogrobowiec. I nigdy nie twierdziłem inaczej, takie są historyczne fakty.

Jeśli gdziekolwiek napisałem inaczej (bo ja tego nie widzę) to proszę mi to wykazać, a nie czynić bezpodstawne zarzuty.

Gdzie pisałem, że Warneńczyk panował w Czechach, no gdzie? Pisałem czy udało by sie Jagiellonom utrzymać koronę Czeską i Węgierską, to zasadnicza różnica, gdyby Warneńczyk nie zginął w wojnie z Turkami?

No właśnie tak pisałeś. Jak utrzymać coś, czego się nie posiada? Nie wykręcaj kota ogonem, to po prostu mało przyzwoite. Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika, że Warneńczyk posiadał koronę czeską i węgierską, co jest nieprawdą.

A pogrobowcem to był poprzedni król na Wegrzech kolego jak mi sie zdaje, i miał przejąc panowanie jesli wygasnie linia Jagilonow na wegrzech prawda?

Kolejna bzdura, którą napisałeś. Władysław Pogrobowiec zmarł w 1457, a Ludwik II Jagiellończyk (ostatni Jagiellon na tronie węgierskim) w 1526, więc nie wiem, jak miał przejąć panowanie... Pogrobiec panował na Węgrzech dopiero od 1453, więc ładnych parę lat po śmierci Warneńczyka. Faktem jest natomiast, że możnowładcy węgierscy próbowali osadzić go na tronie wcześniej (1444), jednak to się nie udało za sprawą Fryderyka III Habsburga. W każdym razie nie mógł być "poprzednim" królem na Węgrzech, jak raczyłeś napisać. Był późniejszym, za życia Warneńczyka posiadał jedynie koronę czeską (i książęcą Austrii).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdyby obaj bracia mieli synów, nie utrwaliłby sie podział na die linie jagiellonów: polska i litewską? Jak było z dziedziczeniem tronu WLK? Witold syna nie miał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.