Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

68 rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Co prawda nie mamy jeszcze nawet połowy maja, ale na wszelki wypadek już teraz zakładam temat. Jak co roku prosiłbym o umieszczanie tutaj wszelkich informacji dt. obchodów, różnych uroczystości, koncertów, inscenizacji, wydawnictw książkowych przygotowywanych specjalnie na rocznicę itp.

To jednak nie wszystko. Tradycyjnie już chciałbym przygotować na portal kilka tekstów dt. Powstania. Na razie w planach mam trzy:

- co przeczytać, czyli co nieco o literaturze dt. Powstania;

- historia "Koszty";

- historia Powstania na fotografiach - tutaj jeszcze muszę pomyśleć nad tym, jak konkretnie ma to wyglądać, czy szukać jednego zdjęcia na każdy dzień (największy problem to jak graficznie to rozwiązać na portalu, może np. seria tekstów? bo jednak 63 fotografie w jednym tekście to sporo za dużo), czy np. wystarczy jedno z każdego tygodnia, a może nie chronologicznie ale problemowo ułożyć tekst...

Jeśli ktoś byłby chętny do współpracy, miał pomysł na jakiś tekst, to proszę o kontakt, tak żeby można było odpowiednio wcześniej wszystko ustalić.

PS Tak, wiem. Nikogo chętnego raczej nie będzie, ale spróbować nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja ten temat,wyznam calkiem szczerze i z duzym wstydem,mam strasznie zaniedbany. :ph34r: Ale w ramach skruchy i checi poprawy odwiedze w przyszlym tygodniu szacowne MPW i MWP, a pozniej zamieszcze na forum jakas recenzje w turystyce historycznej.Z punktu widzenia laika oczywiscie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Na 68 rocznicę to może będzie za wcześnie, ale zachęcam do pisania, przyznam że jestem ciekaw Twoich obserwacji szczególnie nt. MPW ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym napisać tekst dotyczący literatury o powstańczej Starówce. Pomysł mam taki:

- ogólne np. "Starówka 1944" P. Stachiewicza, "Powstanie Warszawskie w sierpniu 1944" A. Przygońskiego itd.

- oddziały (monografie, wspomnienia) np. Dyon1806 - "1 Pułk Strzelców Konnych 1806-1944" Z. Gnat-Wieteska, "Wspomnienia z kampanii wrzesniowej, okupacji i Powstania Warszawskiego" W. Kasznica "Lech" itd.

- powstancze reduty (monografie, wspomnienia, w których można znaleść informacje o walkach w danym obiekcie np. - o PWPW ; "Reduta PWPW", "W murach PWPW", "Z tasiemką na czołgi", "Batalion >Miotła<" str od x do y, "Tędy przeszła śmierć" od str. itd. itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No dobra, to w takim razie sam Starówkę odpuszczę sobie, albo trochę zmodyfikuję sam wygląd tekstu np. na to, co powinno jeszcze powstać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znowu te logowanie, brrrrrrrrrry.

Ad1. Jakoś jestem sceptyczny. Może to wiek?

Ad2. Zawsze, ale anonimowo. Dobre kilka lat temu, w czasach konionktury przekazałem 1% na pewne forum upamiętniające PW / bla, bla, bla .../. Do dzisiaj ani dziękuje ani pocałuj w d...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w zasadzie powtarzany jest schemat imprez z lat wcześniejszych.

Ja wybieram się na "Morowe...".

Kompletnym nieporozumieniem jest przeniesienie spotkania kombatantów z Prezydentem z tradycyjnej niedzieli na poniedziałek.

Ktoś w Kancelarii Prezydenta winien pomyśleć z kim jest to spotkanie.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A co z Hardcorem PW 44 ? Tomek Bagiński skończył produkcje ? Kiedy to zobaczymy

Nie kiedy, ale czy. Z tego co czytałem jest (ponoć) problem z kasą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie kiedy, ale czy. Z tego co czytałem jest (ponoć) problem z kasą.

WTF i na to nie ma kasy <_< Ciekawe od czego mamy w tzw"Polski Instytut Sztuki Filmowej"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.