Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2012 - giełda pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Temat można potraktować albo jako zabawę w typowanie, albo jako możliwość ostatniej powtórki przed maturą. W ubiegłym roku udało nam się wytypować jeden z tematów, który dotyczył kwestii demokracji w II RP. Może w tym roku uda się znowu?

Czekam na Wasze typy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jeremi   

Co myślicie o tematach: Polacy u boku Napoleona, albo Polacy podczas II wojny światowej(walki na frontach, czy też represje sowieckie i niemickie wobec polaków, działalność konspiracyjna AK)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt mało przekrojowe. Zauważyłem, że w modzie są tematy, w których trzeba wykazać się wiedzą z kilku epok, typu stosunki polsko-litewskie w XVI-XVIII w. lub temat publicystyczne, w których trzeba wykazać się wiedzą w połączeniu z własnymi przemyśleniami jak chociażby temat o tym, czy II RP była państwem demokratycznym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
greta72   

Ja stawiam na:

- stosunki z Rosją /XVI-XVII/ lub okres po II wojnie światowej,

-problem M.Bałtyckiego w polityce zagranicznej Polski,

- stosunki z Litwą,

-postawy Polaków wobec polityki wynaradawiania,

- nigdy nie było problematyki kościelnej...

Co myślicie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na stosunki z Litwą wszyscy się szykują ze względu na obecną sytuację polityczną. Jednak myślę, że to byłoby tak oczywiste, że tego nie dadzą. To tak jak z polskim jak jest rok dajmy na to Mickiewiczowski, to wiadomo, że nic nie będzie z Mickiewicza : ) Oczywiście pewności nigdy nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jeremi   

Wydaję mi się, że stosunki z Litwą odpadają, nawet z tego powody, że ten ten temat pojawił się na maturze próbnej :)

A co myślicie o takich tematach jak:

-Stosunki z kozakami/kwestia kozacka

-Stosunki polsko-ukraińskie w XX wieku

A jak zaopatrujecie się na tematy gospodarcze i społeczne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ukraina to znowu dość oczywisty związek z Euro. Kozaków wątpię, ale Ukraina już prędzej, a może tak zagadnienie wielokulturowości Rzeczpospolitej Obojga Narodów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jeremi   

Po analizie tematów z poprzednich lat wydaję mi się, że już trochę za dużo było tematów o stosunkach polski z innym państwem, dlatego spodziewam się czegoś innego. Ta wielokulturowość, wydaję się dosyć ciekawym tematem, spróbuję zwrócić na to uwagę jak jutro będę powtarzał nowożytność. Pomyślałem sobie, że jeżeli nie tematy o Polsce to być może przyczyny, skutki i przebieg odkryć geograficznych, czy też kolonializm w XIX wieku, ponieważ to dosyć obszerne tematy. W sumie to możemy gdybać godzinami, potencjalnych tematów jest naprawdę bardzo wiele, a wszystko wyjaśni się za tydzień :)

Osobiście to przeczuwam XVI-XVII wiek, a drugi temat z II połowy XX wieku :)Dla mnie tematem marzeń byłaby zimna wojna, albo wszystkie strajki i manifestacje w Polsce Ludowej, nie pogardziłbym także czasami Zygmunta Augusta i Zygmunta Starego (może egzekucja praw i dóbr albo coś w tym stylu) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.