Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bavarsky

Częstochowa canonetem malowana...

Recommended Posts

Albinos   

Marcinie, tak z czystej ciekawości. Robiąc te wszystkie zdjęcia planujesz sobie, że tego i tego dnia pójdziesz na miasto aby zrobić kilka zdjęć, czy też może zwyczajnie nosisz ze sobą aparat wychodząc do sklepu/parku/pubu/księgarni i "łapiesz chwilę"?

PS Wybacz, że zadaję takie pytanie, ale na nic mądrzejszego autentycznie mnie nie stać :) Nigdy specjalnie nie znałem się na fotografowaniu, ale patrząc na Twoje dzieła wiem jedno: chciałbym umieć kiedyś robić takie zdjęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bavarsky   

Ja też specjalnie nie znam się na fotografowaniu. Jestem zwykły "cykacz", nawet nie amator, bo na to potrzeba sobie zasłużyć.

Miejsca, którym robię zdjęcia wcześniej obserwuję. Dobrze jest wiedzieć jak wygląda x budynek w świetle porannym a jak w wieczornym vide popołudniowym.

Wynika to głównie z oszczędności. Otóż od paru miesięcy głównie fotografuję aparatami tradycyjnymi, małoobrazkowymi na film 35 mm. Koszty wywoływania filmów mnie dość zżerają, co zresztą przedkłada się na tym że się wyprzedaję.

Zdjęcia są moją odskocznią i tyle.

Pozdr.

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites
bavarsky   

Najczęściej nie przerabiam wcale.

Powyżej masz, poza 13 i 14, wszystkie zdjęcia z kliszy, parę z Fomy 100 wołanej domowo w Koreksie i skanowanej w labie, reszta to Kodak BW 400CN, Fujicolor 200, Kodak Color wołane w ciepłym procesie C-47.

Jedyna korekta, polega na zmianie rozdzielczości zdjęć i ewentualnie dodaniu kontrastu.

Pozdrawiam.

Marcin

Edited by bavarsky

Share this post


Link to post
Share on other sites
bavarsky   

7526379090_18e7ebf0fd.jpg

Olga Akimowna Lindener 1845-1891 by Marcin F.M., on Flickr

Była żoną jak zostało wyryte na nagrobku -pułkownika-, pytanie jak miał na imię i jaką funkcję sprawował? Po przeszukaniu sterty nazwisk oficerów rosyjskich jednostek stacjonujących od lat 70. XIX w., w Częstochowie, zdołałem dowiedzieć się czegoś więcej, tzn. czyją żoną była owa Olga.

Ot nijakiego płk Michaiła Lindener, który w latach 1886-1887 był zastępcą, płk Nikołaja Kotowicza [1886-1889] dowódcy częstochowskiej brygady straży granicznej.

Co ciekawe budynek sztabu brygady, do dnia dzisiejszego znajduje się w Częstochowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.