Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Otóż wiemy, że koła naukowe nie moga praktycznie funkcjonować bez dofinansowań - niestety kieszeń studencka nie jest zbyt głęboka

Jak na waszych uczelniach będzie wyglądać kwestia dofinansowań w nowym roku akademickim? Na UMK koła są dofinansowywane z funduszu repet. Jednak w przyszłym roku warunki i repety mają już nie być płatne. W tym momencie przestanie istnieć fundusz repet, czyli źródło skąd pochodzą pieniądze na koła naukowe.

Czy u was też koła naukowe są dofinansowywane z tego samego funduszu? Czy władze uczelni/wydziału mają pomysł, skąd brać pieniądze na koła naukowe w przyszłym roku akademickim?

U nas niestety władze jeszcze nic nie wiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

Podejrzewam, ze z opłat jakie wnoszą studenci za tzw repetę czy tez powtarzanie roku (jak ma się chyba 4 niezdane przedmioty? dobrze mówię?). Wpłacasz określoną sumę i studiujesz dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na UWr niestety w tm roku doszło do zmian, które sprawiły, że kołom niestety obcięto jeśli nie ręce i nogi, to przynajmniej dłonie i stopy...

Granty wygrały tylko wyjazdy badawcze, dofinansowanie zamiast od Pani Prorektor otrzymujemy z puli Rady Kół Naukowych - która niestety dostała o połowę mniej pieniędzy niż w zeszłym roku... Pani Prorektor jest naszą "deską ratunkową" jeżeli RKN nie da pieniędzy, a niestety ostatnio bardzo często ich nie daje.

I tak to wygląda, że dofinansowanie dostają 5-osobowe wyjazdy, a nie dostają ich 100-osobowe konferencje...

WUpuściłam trochę goryczy i od razu mi lepiej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Na Uniwersytecie Zielonogórskim Parlament Studencki posiada własny budżet (od uczelni) i w ramach tego budżetu jest wydzielona część na organizacje studenckie (i koła wrzucono do jednego worka z innymi organizacjami studenckimi), więc zwykle sprowadza się to do tego, że prezesowie Kół składają tzw. preliminiarze, w których piszą takie mini-budżety i plany. Zwykle dostają od 500 zł do 5000 zł. Może nawet i więcej. Wszystko zależy od tego, co Koło planuje w danym roku akademickim. I nie ma (z tego co mi wiadomo) problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Każda uczelnia ma swój budżet. W przypadku UZ jakaś pula jest zapisana na działalność studencką, przekazaną do Parlamentu Studenckiego. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.