Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat XX OZHS, który w moim odczuciu był imprezą bardzo udaną pod każdym względem. Noclegi w czterogwiazdkowym hotelu Novotel oddalonym 200 m. od miejsca obrad, wysoki poziom referatów, a także niezwykła Śląska gościnność. Szkoda tylko, że to Osiedle Kultury budowane po drugiej stronie Al. Rozdzieńskiego nie było gotowe na OZHS, bo sama wizualizacja i plany wykorzystania tego miejsca robią wrażenie. Otwarcie chyba w przyszłym roku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

minus - termin:

termin bezpośrednio po świętach jest niekorzystny, gdyż niektórzy mają dosyć daleko, a zwlaszcza że większość z nas ze świąt z domów wracała do miasta studiowania przepełnionymi pociągami - nieraz bojąc sie, czy wsiądą a następnego dnia ponownie musiała podążać na dworzec

wiele słyszałam uwag co do jedzenia

wesoło było gdy Panowie z ochrony w hotelu przychodzili uspokajać kogoś, kto rozmawiał przez telefon na korytarzu - a nadmienię, że rozmawiał cicho :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hellsing   

Hotele były super - Katowice zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko ;) Co do jedzenia to potwierdzam, ja też słyszałem sporo uwag. Fajne było to, że wszystkie panele odbywały się zasadniczo w jednym miejscu i kończyły się o tej samej porze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to podróżowałem pociągiem i busami i w obu środkach transportu był luz. Jeśli wracałaś w piątek, to w tym dniu zawsze jest tłoczniej, niezależnie od świąt.

Co do hotelu, to głośno-cicho to subiektywna ocena, ale w czterogwiazdkowym hotelu powinni być na tym punkcie przewrażliwieniu, wszystkim raczej zależy na spokoju, ważne, by zrobili to kulturalnie.

Ja gratuluję Katowicom tak nowoczesnego budynku jak CINiBA, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i wyposażenie. Hotel - Wydział - Biedronka wszystko obok siebie, lepszej lokalizacji nie może być ;) Do Dworca PKP tylko 15 minut na nogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi mi o termin Wojtku, to nie w kwestii tłoku - bo w środę jak jechaliśmy, to było ok, lecz fakt taki, iż we wtorek wracaliśmy z domów, a w środę wsiadaliśmy do pociągów ponownie.

A co do ochroniarzy, to nie chodziło mi o te interwencje w kilku głośniejszych pokojach; przedstawiłam zabawną historyjkę, ktora pojawiła się kilka razy, że ktoś wyszedł z pokoju, by nie budzic współlokatora porozmawiać w ciszy z kimś przez telefon i ochrona przychodziła uciszać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż, raczej tam goście nie rozmawiają po nocach przez telefon na korytarzach. Musisz zrozumieć, że to jednak cztery gwiazdki, muszą dbać o renomę i spokój innych gości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie hotelu - no niestety pierwszego dnia dostaliśmy z hotelu "reprymendę" z uwagi na zachowanie uczestników - chodziło nie tylko o hałas, ale tez palenie papierosów na korytarzu, co groziło uruchomieniem czujek dymu, automatycznym wezwaniem straży pożarnej i ewakuacją hotelu. Myślę więc, że potem reagowano już profilaktycznie w każdej potencjalnie głośnej sytuacji, tym bardziej że w Novotelu regularnie sypiają załogi lotnicze, w tym piloci samolotów, którzy po prostu muszą wypocząć przed lotami :)

A co do jedzenia - tu też gwoli wyjaśnienia - niestety w pobliżu WNS nie ma stołówki z prawdziwego zdarzenia :( CEMOL był jeszcze jedynym możliwym miejscem, w którym dałoby się zorganizować blisko 300 obiadów na każdy dzień. Ale w związku z ograniczonymi możliwościami ich zaplecza, musieliśmy na przykład zrezygnować z koncepcji obiadu dwudaniowego, bo zwyczajnie nie daliby rady przygotować zarówno zupy, jak i drugiego dania. Staraliśmy się rekompensować ten brak poczęstunkiem w trakcie imprez w Guido :) Pytanie tylko, czy uwagi, o których mówicie, odnoszą się faktycznie do ilości, czy może do jakości obiadów czy obsługi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam! Skoro już poruszono kwestię obiadu myślę, że co do samej ich organizacji nie można mieć większych zastrzeżeń, gdyż każdy z uczestników miał wyznaczony konkretny czas na obiad i możliwość wyboru obiadu z propozycji przedstawionych przez lokal, obsługa też była dobra. Obiady były smaczne, aczkolwiek trzeba przyznać, że porcje były małe i wiem z rozmów z różnymi osobami, że po prostu się nie najadali, zresztą ja również, jeśli mam być szczery. Nie upatruję w tym jednak jakiejś winy po stronie organizatorów, wywiązali się przecież z zapewnienia uczestnikom obiadów, a w kwestią lokalu było przyrządzanie posiłków. Podpisuję się pod tym jako Paweł Łyziński (UMK), zgodnie z ustaleniami na sejmiku, by nie ukrywać się pod nickiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, porcje nie były duże i jeśli ktoś ma duży apetyt to mógł faktycznie się nie najeść ;) No ale tak jak pisałam, niestety nie mieliśmy za bardzo wyboru - alternatywą było wynajęcie większej stołówki w znacznym oddaleniu od Wydziału (np. na Akademii Muzycznej - ok. 15 minut piechotą od Bankowej), co też miałoby swoje minusy (przerwy obiadowe musiałyby trwać z półtorej godziny). Wtedy dałoby się zapewne załatwić dwudaniowe obiady, więc byłaby większa szansa, że wszyscy się najedzą. No ale postawiliśmy na to, żeby jednak było blisko, licząc, że CEMOL wywiąże się z zadania ;) No cóż, przynajmniej było smacznie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, to ten folder potraw śląskich to dla mnie rewelacja, to detal ale fajnie, że pomyśleliście. Dodatkowo niezwykle praktyczna była płócienna torba, miałem w czym nosić rzeczy na Wydział, nie musiałem brać swojej torby : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie foldery, które znalazły się w materiałach konferencyjnych, łącznie z płytką z przewodnikiem po Śląsku, dostaliśmy ze Śląskiej Organizacji Turystycznej i powiem szczerze, że do końca sami nie wiedzieliśmy, co dla nas przygotują ;) A jak już odebraliśmy materiały, to sami byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że dali nam tego tyle i to całkiem fajnych rzeczy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również chciałabym pogratulować świetnej organizacji Zjazdu :) będzie co wspominać :)

Mam również dwa pytania:

1. Gdzie można doszukać się zdjęć robionych w trakcie zjazdu (m.in. z wyglaszania referatów) ?

2. Czy są planowane jakieś publikacje pokonferencyjne?

Pozdrawiam,

Magda Szkodzińska (UMK)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wiele słyszałam uwag co do jedzenia

Fakt, nadzwyczajne nie było... ale to już taki stołówkowy standard. Z drugiej strony, nie było tragicznie. Sporo zależało od wyboru - w czwartek dostałem zimne i niezbyt smaczne, ale już w piątek było całkiem OK; zaś innym wychodziło odwrotnie. Nie zauważyłem, aby Katowice jakoś specjalnie negatywnie się na tym polu wyróżniły - gdzie indziej raczej bywało gorzej niż lepiej. Norma.

wesoło było gdy Panowie z ochrony w hotelu przychodzili uspokajać kogoś, kto rozmawiał przez telefon na korytarzu - a nadmienię, że rozmawiał cicho :)

Szczególnie że w pokojach bywało dużo weselej ;) Choć i tak raczej grzecznie - zapewne poziom hotelu nas krygował... Z drugiej strony, na tym piętrze i tak chyba mieliśmy wyłączność.

Ogólnie - zjazd bardzo udany, właściwie żadnego poważnego elementu nie można określić jako skuchy, z jednym wyjątkiem - o czym niżej. Lokalizacja hotelu i miejsca obrad obok siebie była zaś stanowczo największym atutem. No i oczywiście poziom hotelu - tutaj poprzeczka stanęła bardzo wysoko.

Głównym minusem, na który zwróciłem (nie ja sam) uwagę na sejmiku, było zbytnie skumulowanie obrad (tylko dwa dni, i dość krótko - ok. 9-15). Moim zdaniem lepiej jednak byłoby rozszerzyć je na trzy dni, i w trochę dłuższym przedziale czasowym (np. 9-18, z odpowiednio większą, tzn. generującą mniejszą kongestię, przerwą obiadową). Zaznaczę przy tym, że problem ten nie powstał w Katowicach, tylko narasta od kilku zjazdów... i chyba pora coś z tym zrobić. Rozumiem, że organizatorzy chcą przy okazji OZHS zaprezentować swoje miasto i region, ale jednak pamiętajmy, że to obrady są sednem tej imprezy. Na turystykę przeznaczony jest oddzielny dzień, a do tego, jeżeli ktoś będzie miał ochotę na indywidualne zwiedzanie - może po prostu "urwać się" z obrad (oczywiście nie ze swojego referatu).

Poza tym chciałbym się przyczepić (świadomie używam właśnie tego słowa) do przerwy kawowej. Jej umieszczenie na trzecim piętrze WNS spowodowało, że dla niektórych (np. mających obrady w bibliotece) właściwie tyle samo czasu zajmowało dojście i powrót, niż sama przerwa. Domyślam się, że było to spowodowane narzuconymi warunkami cateringu... ale chyba jednak dałoby się owe Punkty Dostępu do Kofeiny (w warunkach zjazdowych baaaardzo potrzebnej) rozmieścić conieco gęściej. Przy czym zaznaczam - to jest mimo wszystko drobiazg, i tutaj się czepiam :B):

Aha, i jeszcze zupełny drobiazg - czcionka użyta na identyfikatorach mogłaby być czytelniejsza.

Jeszcze raz zaznaczam, tylko pierwszy punkt sygnalizuję jako kwestię fundamentalną dla OZHS, pozostałe to czepianie się drobiazgów, które wcale lub minimalnie nie obniżają zadowolenia ze zjazdu... ale zwrócenie na nie uwagi może być pomocne np. lubelakom.

Oskar Myszor,

NKDH UG

Edytowane przez pothkan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również chciałabym pogratulować świetnej organizacji Zjazdu :) będzie co wspominać :)

Mam również dwa pytania:

1. Gdzie można doszukać się zdjęć robionych w trakcie zjazdu (m.in. z wyglaszania referatów) ?

2. Czy są planowane jakieś publikacje pokonferencyjne?

Pozdrawiam,

Magda Szkodzińska (UMK)

inforac

1. Pracujemy nad tym. Będą dostępne na stronie zjazdu i na profilu zjazdowym na FB. Zdjęć jest bardzo dużo (kilka tysięcy) i to nie łatwa sprawa, żeby je posegregować, wyselekcjonować i powrzucać na serwery ;)

2. Tak! Publikacja oczywiście będzie, o czym informowaliśmy już w zaproszeniu, a nie pewno niedługo zostanie też przesłany mail z wszelkimi informacjami. O szczegóły proszę pytać Łukasza Jończyka lub mgr Anię Kubicę (kontakt w biuletynie informacyjnym).

Natomiast odnosząc się do uwag z ostatniego posta :)

Głównym minusem, na który zwróciłem (nie ja sam) uwagę na sejmiku, było zbytnie skumulowanie obrad (tylko dwa dni, i dość krótko - ok. 9-15). Moim zdaniem lepiej jednak byłoby rozszerzyć je na trzy dni, i w trochę dłuższym przedziale czasowym (np. 9-18, z odpowiednio większą, tzn. generującą mniejszą kongestię, przerwą obiadową). Zaznaczę przy tym, że problem ten nie powstał w Katowicach, tylko narasta od kilku zjazdów... i chyba pora coś z tym zrobić. Rozumiem, że organizatorzy chcą przy okazji OZHS zaprezentować swoje miasto i region, ale jednak pamiętajmy, że to obrady są sednem tej imprezy. Na turystykę przeznaczony jest oddzielny dzień, a do tego, jeżeli ktoś będzie miał ochotę na indywidualne zwiedzanie - może po prostu "urwać się" z obrad (oczywiście nie ze swojego referatu).

Z moich doświadczeń i rozmów z różnymi osobami wynika, że zdania są bardzo różnorodne i dlatego nie ukrywam, że nie traktuje zastosowanego przez nas rozwiązania, jako minusu Zjazdu :) To po prostu kwestia gustu. Są osoby, którym zaproponowany przez nas układ - obrady maksymalnie do 15.00-16.00 - bardzo się podobał, uważając, że dłużej, niż te 6-7 godzin uczestnik po prostu nie jest w stanie się skupić na referatach. Dla takich osób z kolei, obrady do godziny 19.00 byłyby minusem ;) Oczywiście, są tez osoby, które uważają tak, jak Ty, że jednak warto byłoby wydłużyć część obradową - i ja również się do nich zaliczam :) Ale może nie do 19.00, myślę, że 17.00-17.30 byłaby optymalna.

Natomiast w pełni zgadzam się z tym, aby obrady rozpocząć już pierwszego dnia, po porannej inauguracji, choć nie wolno zapominać, że to tez generuje dodatkowe koszty, zwłaszcza dla osób, które przyjeżdżają z daleka i będą chciały skorzystać z dodatkowego noclegu dzień przed. Za takim zresztą rozwiązaniem z tego co zrozumiałam, opowiedziała się sejmikowa większość - samych obrad trzy dni (zacząć w środę po inauguracji), ale utrzymać dotychczasową praktykę zakańczania obrad wcześniej, niż wieczorem ;)

Poza tym chciałbym się przyczepić (świadomie używam właśnie tego słowa) do przerwy kawowej. Jej umieszczenie na trzecim piętrze WNS spowodowało, że dla niektórych (np. mających obrady w bibliotece) właściwie tyle samo czasu zajmowało dojście i powrót, niż sama przerwa. Domyślam się, że było to spowodowane narzuconymi warunkami cateringu... ale chyba jednak dałoby się owe Punkty Dostępu do Kofeiny (w warunkach zjazdowych baaaardzo potrzebnej) rozmieścić conieco gęściej. Przy czym zaznaczam - to jest mimo wszystko drobiazg, i tutaj się czepiam

Dla sekcji, które odbywały się w Bibliotece, wydłużyliśmy przerwę kawową do 40 minut, właśnie po to, żeby można było spokojnie przejść na wydział :) Aczkolwiek, tu się zgadzam, że na pewno wygodniej byłoby, gdyby punkt kofeinowy był w każdym budynku (a ideałem - na każdym piętrze).

Oczywiście czekamy też na dalsze opinie - z których będą mogli też skorzystać organizatorzy zjazdu przyszłorocznego.

Edytowane przez Agata Muszyńska

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.