Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem działalność Kół Naukowych podana zostanie do szerokiego oglądu forumowiczów, a co za tym idzie również ich komentarzom i ocenom.

Chyba, że dział ma być zamknięty tylko dla członków owych Kół, o czym nie słyszałem?

Zatem kiedy się wywiąże dyskusja; a mniemam, że tak będzie; nad czyimś referatem na spotkaniu danego Koła - to chciał nie chciał odezwą się też forumowicze, nie zaszczyceni tytułem członków Kół.

Cóż mają zatem wpisać w swych sygnaturach, by być identyfikowanymi...

Poczekam na zdroworozsądkową opinię gregskiego.

Inicjatywie portalu warto przyklasnąć, ale ja już widzę próbę podziału na klasy: my członkowie Kół i ta "reszta".

Taki podział wydaje mi się siłą rzeczy nastąpi i nie widzę w tym również nic złego. Oczywiście nie powinien to być podział wartościujący jakiekolwiek grupy, ale przede wszystkim umożliwiający rozeznanie, którzy z uczestników wypowiadają się tu jako reprezentanci kół, a którzy zupełnie prywatnie.

I na marginesie: to nie jest dział dla Kół Naukowych; bo nie zauważyłem by był zamknięty dla innych użytkowników; to jest dział prezentujący poczynania owych Kół i ich terminarze.

Powodzenia.

No chyba jednak idea jest inna ;) To ma być dział przede wszystkim DLA kół naukowych, umożliwiający IM właśnie wymianę myśli i doświadczeń, zapraszanie na konferencję, nawiązywanie współpracy. Nie chcąc nikogo absolutnie dyskryminować, wydaje mi się jednak, że komentarze osób niezaangażowanych w pracę żadnego koła, w pierwotnym zamyśle, miały być tylko dodatkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak idea jest inna ;) To ma być dział przede wszystkim DLA kół naukowych, umożliwiający IM właśnie wymianę myśli i doświadczeń, zapraszanie na konferencję, nawiązywanie współpracy. Nie chcąc nikogo absolutnie dyskryminować, wydaje mi się jednak, że komentarze osób niezaangażowanych w pracę żadnego koła, w pierwotnym zamyśle, miały być tylko dodatkiem.

Oczywiście dział jest tworzony z myślą o kołach naukowych, ale oczywiście nie będziemy innym zabraniać dostępu. Idea jest właśnie taka jak mówi Agata, wymiana myśli między kołami, jednak ja uważam, że nie warto tracić potencjału naszych użytkowników, dlatego zachęcam wszystkich do dyskusji, nie mniej będziemy tu mocno moderować, by nie tworzyły się off topy lub by były tu przenoszone dyskusje historyczne. Jeśli będzie po jakiejś konferencji spór o jakiś referat, który tutaj zostanie poruszony, to każdy głos będzie bardzo cenny. Jednak myślę, że siłą rzeczy będzie on dodatkiem, z racji charakterystyki działu.

Jeśli ktoś życzy sobie podanie w sygnaturze swojego uniwersytetu, to jego wola, nie będziemy patrzeć na takie osoby lepiej lub gorzej, ot informacja kogo reprezentuje. Myślę, że to nawet u osób, które się na to zdecydują wymusi siłą rzeczy kulturalne i rzeczowe pisanie (nie oznacza to, że bez takiej sygnatury może być odwrotnie).

Wszystko wyjdzie w praniu. Może nie być nawet dyskusji o konferencjach, ważne by były informacje i by każdy nawet bez rejestracji mógł o nich przeczytać.

Zawsze po roku możemy na kolejnym Sejmiku zrewidować jak wyszło : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No, to jest racja, że wszystko wyjdzie w praniu ;)

Oczywiście, komentarze i pomysły osób niezaangażowanych mogą być bardzo cenne. Mówię to z perspektywy osoby, która tak naprawdę nie jest już członkiem żadnego koła ;) Przez lata działałam jako członek, później prezes SKNH UŚ, w tej chwili jako doktorantka, mam status członka stowarzyszonego SKNH UŚ, dlatego od razu uprzedzam, że moje komentarze tutaj mają póki co charakter raczej prywatny, z perspektywy kołowej "emerytki" ;)

Natomiast podtrzymuję postulat utworzenia działu "Studencki i doktorancki ruch naukowy" i przeniesienie tam tematu o finansowaniach kół ;) Chyba, że ktoś ma inny pomysł na lepszy podział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Co do podpisów, to w czasie debaty ewidentnie wyszło, że lepiej nie pisać jako osoba anonimowa, co zresztą większość potwierdziła - chociażby po to by uniknąć jakichś niemiłych sytuacji.

Pozwalam sobie zatem pozostawić "nick" taki jak mi się podoba, natomiast poddaję się identyfikacji w sygnaturze :) Myślę, że dzięki temu wszyscy będą po prostu wiedzieli i kojarzyli kto ewentualnie jest jędzą, zamiast stwierdzeń tego typu, że podzieli to ludzi na klasy gorsze i lepsze ;)

Jednocześnie popieram taki a nie inny podział Forum; myślę, że ewentualnie można byłoby dodać temat tzw. offtopic w którym moglibyśmy np. komentować bieżące wydarzenia czy np. rozmawiać o filmach lub ogólnie szeroko pojętych sprawach, któe mogą nie pasować nigdzie indziej.

Mam szczerą nadzieję (jako ekspert w wysyłaniu spamu o konferencji do 500 adresów kołowych), że forum będzie aktywnie działać przez cały czas a nie tylko np. przez najbliższy miesiąc, co oczywiście zależy od nas i zaangażowania członków naszych Kół :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
myślę, że ewentualnie można byłoby dodać temat tzw. offtopic w którym moglibyśmy np. komentować bieżące wydarzenia czy np. rozmawiać o filmach lub ogólnie szeroko pojętych sprawach, któe mogą nie pasować nigdzie indziej.

Do tego to jest cała masa działów na forum ;) Chyba że chodzi Ci tutaj o jakieś filmy puszczane na pokazach kół naukowych i "szeroko pojęte sprawy" dt. tychże kół. W przeciwnym wypadku nie ma chyba sensu tworzyć specjalnych działów, wszystko na forum już jest :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam szczerą nadzieję (jako ekspert w wysyłaniu spamu o konferencji do 500 adresów kołowych), że forum będzie aktywnie działać przez cały czas a nie tylko np. przez najbliższy miesiąc, co oczywiście zależy od nas i zaangażowania członków naszych Kół.

Też mamy taką nadzieję, dajemy narzędzie, ale to od aktywności członków kół zależy to, czy będzie to miejsce dyskusji. Zachęcamy do dodania tematu w dziale "Koła naukowe" poświęconego Waszej organizacji. Ważne by pierwszy post w temacie zawierał podstawowe informacji. Jak ktoś zacznie, to metodą ctrl + c i ctrl + v kolejne koła dodadzą notki : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też, aby każde z kół, które się zarejestruje na forum, obligatoryjnie zakładało "swój" temat, w którym, w pierwszym poście, opisaliby się według stworzonej wcześniej metryczki, która mogłaby wyglądać na przykład tak:

pełna nazwa:

rok założenia:

adres e-mail:

strona www:

aktualny zarząd:

opiekun Koła:

sekcje:

rys historyczny:

cykliczne projekty:

plany na przyszłość:

W pełni popieram taki szablon dla prezentacji kół. Wydaje mi się, że warto by to było gdzieś umieścić jako oficjalny schemat, bo być może właśnie brak takowego hamuje koła przed zaprezentowaniem się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę - najlepiej w wyróżnionym, przyklejonym temacie w dziale "Koła Naukowe", zatytułowanym np. "Instrukcja" lub "Zanim założysz temat - przeczytaj!" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do tego to jest cała masa działów na forum ;) Chyba że chodzi Ci tutaj o jakieś filmy puszczane na pokazach kół naukowych i "szeroko pojęte sprawy" dt. tychże kół. W przeciwnym wypadku nie ma chyba sensu tworzyć specjalnych działów, wszystko na forum już jest :)

Właśnie o coś takiego mi chodziło :) Np. pokaz jakiegoś filmu / warsztaty czy wykład, które odbyły się na konferencji - a wydaje mi się, że może być szkoda "zaśmiecać" temat główny. Zwłaszcza przy takich dużych wydarzeniach jak Zjazdy, gdzie imrpez dodatkowych jest dużo więcej niż jedno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem też, na ile dałoby się rozwiązać tą kwestię, ale dobrze by było, gdyby użytkownicy forum mogli gdzieś wpisać z jakiej są uczelni/jakie koło reprezentują i żeby ta informacja była widoczna w metryczne, która pojawia się w każdym poście. Dzięki temu będzie wiadomo, z kim się dyskutuje :)

Popieram.

Dodatkowo myślę, że wartoby gdzieś oddzielnie zrobić uporządkowaną bazę kół - w formie nie postów na forum, tylko oddzielnych podstron (wraz z listą wg np. ośrodków), na których znajdowałyby się dane, logo itd. + podlinkowane tematy organizowanych konferencji i imprez. Myślę, że coś takiego mogłaby sporządzić administracja portalu (o ile znajdzie na to chwilę czasu), oczywiście na podstawie informacji podanych przez nas na forum. Względnie, można przynajmniej dodać w dziale o kołach przyklejony temat z ich spisem. Wprawdzie na razie niewiele kół się dotąd "wystawiło", ale tuszę że to się zmieni... ;)

Oskar Myszor,

NKDH UG

Edytowane przez pothkan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Myślę, że coś takiego mogłaby sporządzić administracja portalu (o ile znajdzie na to chwilę czasu), oczywiście na podstawie informacji podanych przez nas na forum.

Mamy to w planach :) Na razie chcemy poczekać, żeby trochę więcej kół się ujawniło, i na portalu taka baza jak najbardziej powstanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.