Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
LaraDelBelomondo

Bunt "partii wojskowch" i inne blefy PZPR

Recommended Posts

Czy po 4 czerwca 1989 r. możliwy był bunt "partii wojskowych", którego bał się Mazowiecki? Kiszczak na spotkaniu z Geremkiem miał także straszyć unieważnieniem wyborów przez aparat partyjny.

Takich blefów było więcej lub wiar w plotki przez opozycjonistów? Czy mieli się czego obawiać. To ciekawa sprawa.

Niektórym długoletnim opozycjonistom po prostu nie mieściło się w głowie, że komunizm w Polsce to już trup i należy wziąć władzę?

Edited by LaraDelBelomondo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno się dziwić Mazowieckiemu, który tyle życie spędził w opozycji. Był ostrożny, defensywny, długo sobie uświadamiał, że to już koniec, PZPR faktycznie nie istnieje i można sięgnąć po władzę. Stąd jego wiara w słowa Kiszczaka, który straszył unieważnieniem wyborów.

Jednak sprawa buntu wojskowego, czy była realna. Nie wiem. Instytucje siłowe dalej były w gestii PZPR, ale niedemokratyczne działania z ich strony skończyłyby się kolejnym zamachem stanu, rozlewem krwi, potępieniem zachodu, który w żaden sposób nie pomógłby naszej gospodarce. Na ZSRR też nie było, co liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jancet   

Laro, nie mnie kogokolwiek pouczać, ale pozwól, że się podzielę z Tobą pewną wątpliwością.

W ciagu paru dni założyłaś 4 odrębne watki, dotyczące w zasadzie tego samego zagadnienia. Ja się trochę w tym gubię. Wydaje mi się, że już o tym pisałem, ale okazuje się, że faktycznie, lecz było to w innym wątku.

Więc mam taką skromną prośbę. Nie zakładaj piątego. Podtrzymuj dyskusję w tych czterech. Tak mi się wydaje, że tak będzie fajniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.