Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
LaraDelBelomondo

Najpiękniejszy rynek w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Co miasto to inny rynek, który z nich najpiękniejszy? Kraków, czy Wrocław? A może Toruń lub Gdańsk? Pewnie macie też innych faworytów.

Moimi są ten gdański i oczywiście ogromniasty rynek w Krakowie. Mamy na nim tyle zabytków, że obdzielilibyśmy nim kilka miast. Sukiennice, Muzeum Podziemi, Kościół św. Wojciecha, Bazylika Mariacka, zabytkowe kamienice. Do tego dookoła urokliwe planty i kilkaset metrów do Wawelu i Barbakanu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Rynek w Żorach.

Większy od warszawskiego, otoczony przepięknymi kamieniczkami. I ludzie tacy jacyś .....życzliwi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Rynek w Zamościu. Ale jaki cel ma ten temat ? Że userzy mają się wykłócać, że ich rynek jest "mojszy" od innego ?:rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat do zaprezentowania takich rynków, może wyjdą perełki. Nie zapomnijcie o zdjęciach, przy mniej znanych rynkach. Fajnie jakbyście napisali także swoje jakieś wspomnienia lub ulubione miejsca na tych rynkach. Temat od razu będzie ciekawszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Rynek w Zamościu. Ale jaki cel ma ten temat ? Że userzy mają się wykłócać, że ich rynek jest "mojszy" od innego ?:rolleyes:

Zauważ, że ja nie pisałem o warszawskim. Natomiast co do zamojskiego. Przepiękne schody.

Pamiętam jak grały scenę, gdy Mędrzak ze Stryjkówną (Lamia)grali Romea i Julię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten krakowski oczywiście, a miejsc tu znakomitych mnóstwo. Sukiennice, to nie tylko bryła, handlarze pamiątkami na dole, czy galeria u góry, ale także od niedawna kawiarnia na tarasie. Picie tam kawy to szczyt lansu, piękna słoneczna pogoda i przepiękny widok na Bazylikę Mariacką i tamtejszą część rynku. Rynek to także paskudna fontanna, ale i pomnik Adama Mickiewicza chyba najsłynniejszy pomnik w Polsce. Pod Sukiennicami rzeczone Muzeum. Knajp, pubów, restauracji też co nie miara. Mamy i Wierzynka i McDonald'sa (na początku ul. Szewskiej). Mamy też kwiaciarki krakowskie, piękne kwiaty, ale drożej niż w kwiaciarni, ale słoneczniki mają cudne. Są i słodkości u Wentzla lub Wedla. Nie zapominajmy o Wieży Ratuszowej i dwóch lwach, które jej strzegą. Jest i rzeźba Mitoraja wreszcie, w której to turyści uwielbiają sobie robić zdjęcia. Na Rynku w Krakowie jest i dzieje się co nie miara : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Rynek w Zamościu. Ale jaki cel ma ten temat ? Że userzy mają się wykłócać, że ich rynek jest "mojszy" od innego ?:rolleyes:

Ja o swój rynek wykłócać się nie będę. Jest paskudny: bloki mieszkalne połączone z XVIII-wiecznymi kamieniczkami, pomalowane na paskudne pastelowe kolory kamieniczki XIX-wieczne, a obok nich dobudowany szklany wieżowiec... horror.

Dla mnie najpiękniejsze rynki są dwa: w Krakowie, na którym mogę spędzić cały dzień, z wiadomych powodów, i we Wrocławiu, którego podziwianie zajęło mi prawie cały pobyt w tym mieście. Poezja.

O np. Zamościu się nie wypowiem, bo nie byłem, zaś Warszawa, Poznań i Szczecin jakoś mi nie przypadły do gustu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oooo....zgroza,profanacja,grzech smiertelny.Zgorzalem czytajac te straszliwe herezje. :wacko:

Wszak powszechnie wszem wiadomo,ze najpiekniejszym rynkiem, nie tylko w Polsce zreszta,jest Dlugi Targ w Gdansku.

Podziwiajcie bezbozni ignoranci:

http://www.youtube.com/watch?v=DVC9m6sUZH8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Chcecie zobaczyć piękny rynek? Proszę bardzo! Większość zdjęć zawartych w galerii mojego kolegi przedstawia rynek bolesławiecki w pełnej krasie:

http://www.matoryn.pl/press/?page_id=673&album=6&gallery=4

Nadal kierując się lokalnym patriotyzmem, wskażę na rynek wrocławski tudzież ryneczek w Żarach.

Zupełnie niespodziewanie ogromne wrażenie zrobił na mnie również rynek w Lublinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zobaczyć piękny rynek? Proszę bardzo! Większość zdjęć zawartych w galerii mojego kolegi przedstawia rynek bolesławiecki w pełnej krasie:

http://www.matoryn.pl/press/?page_id=673&album=6&gallery=4

Nadal kierując się lokalnym patriotyzmem, wskażę na rynek wrocławski tudzież ryneczek w Żarach.

Zupełnie niespodziewanie ogromne wrażenie zrobił na mnie również rynek w Lublinie.

Racja Edytko :) śliczne są nasze śląskie miasteczka a jest ich tak wiele :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Najpiękniejszy rynek znajduje się w Chełmnie nad Wisłą, z renesansowym ratuszem na którym zamocowano pręt chełmiński.

Pomijam przy tym inne niecodzienne zabytki tego miasta, i praktycznie w całości zachowaną średniowieczną strukturę miasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Rynek chełmiński jest co najwyżej interesujący, ale ładny? Małe, pozbawione cech stylowych kamieniczki, wokół nieproporcjonalnie wielkiego placu. Nawet ratusz, faktycznie piękny, gubi się w tej przestrzeni. Kłóci się to z moim poczuciem estetyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy jest... Wolny rynek! ;)

O kurczaczki, ledwo powrócliłem na forum, a już rozrabiam, zaraz mnie ktoś banem obdaruje :P

A tak poważnie to de gustibus non disputandum est, każdy chwali swoje. I chyba dobrze. Mnie osobiście bardziej by interesowało, co ciekawego, unikatowego jest w różnych rynkach miast Polski. Czym się wyróżniają na tle innych. Może jakoś tak...

Np. unikatowe są jak dla mnie krakowskie sukiennice, oryginalne, niezniszczone wojnami. A jak jest w innych miastach, czym mogą się pochwalić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.